Polskie szpitale

napisał/a: samsam 2006-08-14 13:31
Jak oceniacie szpitale w Polsce?
Czy opieka w nich jest naprawdę dobra?
Czy dobro pacjenta jest najwazniejsze?

Temat ten nasunął mi się, gdyż w ostatnich dniach w szpitalu przebywał mój brat. Załamałam się, gdy zobaczyłam, co pacjenci dostaja do jedzenia. Czy wyobrażacie sobie, że dzienne wyżywienie jednego pacjenta wynosi 2 zł.
Parodia. A zobaczcie jak jest w więzieniach.
napisał/a: ami1 2006-08-14 18:21
Może tak - stan służby zdrowia jest często okropny. I bywa tak zarówno i w szpitalach i w przychodniach. Jedzenie jest okropne, a łazienki... jeszcze gorsze Są również fantastyczne szpitale, do których niestety albo czeka się przynajmniej rok albo niestety trzeba dać komuś w łapę . A w więzieniach to jest inna bajka. Moim zdaniem to ci którzy w nich przebywają odbywają karę. A często jest tak, że nie dość że jedzenie jest zdecydowanie lepsze niż w szpitalu czy domu dziecka, to jeszcze siłownia, telewizja - KARYGODNE Lepiej niż na wczasach Ja tam bym stworzyła obóz pracy, niech zarabiają na każdą kromkę chleba. A nie np. 8 miesięcy wolnego na ćwiczenia i tego typu rzeczy.
napisał/a: indiend 2006-08-15 18:16
Ja niestety mam złe doświadczenie jeśli chodzi o polskie szpitale... Moj tata chorował na raka... któregoś dnia stracił przytomnosc wiec wezwalismy pogotowie. Lekarz stwierdził, że nie ma powodu, żeby zabierać tatę do szpitala. Wiec został w domu. Dwa dni pozniej sytuacja sie powtorzyla. Wtedy jak juz przyjechali to bez pytania zabrali tate na oddzial. Smiech Warte było to, że kiedy moja mama chciala jechac z tata do szpitala to powiedzieli ze jej nie zabiora tylko ma sobie przyjsc. Kiedy juz przyszla to wyslali ja po taty tabletki (zeby w szpitalu nawet nie bylo lekarstw ), od mojego domu do szpitala jest jakies 10 minut drogi, moze mniej. Kiedy mama wróciła z tabletkami... tata nie zył. Dla mnie Polska Służba Zdrowia jest poza poziomem.
napisał/a: ami1 2006-08-15 22:09
To okropne. Naprawdę Ci współczuję . To normalnie jakiś koszmar
napisał/a: Marusia 2006-08-16 10:11
Współczuję :(
Wcale się nie dziwię ludziom, którzy za wszelką cenę usiłują zostać w domu, nawet, jeśli są ciężko chorzy. Dla niektórych (zwłaszcza starszych ludzi) dostanie się do szpitala jest równoznaczne z wyrokiem śmierci
napisał/a: indiend 2006-08-16 11:39
Moj tata zyl z rakiem 3 lata. Fakt faktem na koniec bylo coraz gorzej. Trzy miesiace po smierci taty dowiedzielismy sie od zaprzyjaznionej pielegniarki, ze lekarz wyslal moja mame po tabletki, bo nie chcial, zeby ona widziala, jak daje tacie zastrzyk. Wstrzyknął mu morfine. Kiedy mama chciala sie dowiedziec jakim prawem, lekarz powiedzial, ze chcial skrocic bol rodzinie. Moj tata chcial zyc i sam fakt ze zyl tak dlugo bez ploca i wiekszosci wezlow chlonnych z rakiem na drugim plocu z przerzutami swiadczy o jego sile i checi do zycia. Czy takie cos nie powinno byc karalne? Czy lekarz mial do tego prawo?
napisał/a: samsam 2006-08-16 13:17
Ja również bardzo Ci współczuję. Nie jest łatwo przejść przez taką rodzinną trafedię.
A co do tego lekarza, to trudno powiedzieć. Być może miał on czyst eintencje, ale wyszło zupełnie inaczej. Myślał, że taka sytuacja będzie dla Was lepsza - a nie była.
Nie wiem, co wówczas nim kierowało.
napisał/a: ami1 2006-08-17 15:46
Nie wiem czy miał prawo czy nie. Bo nie to jest tutaj istotne. Przynajmniej nie najistotniejsze. Myślę, że każdą taką decyzję trzeba skonsultować z rodziną. I nie decydować za nią. Wyrazy współczucia.
napisał/a: hgg 2006-08-17 15:47
Ja polecam szpital wojskowy we Wrocławiu. Bez łapówek otrzymałam tam profesjonalną opiekę, do tego mają bardzo dobry sprzęt. Szkoda że od kilku lat nie można tam rodzić, bo zlikwidowali położnictwo....
napisał/a: atka83 2006-10-02 23:22
sylwia napisal(a):Jak oceniacie szpitale w Polsce?
Czy opieka w nich jest naprawdę dobra?
Czy dobro pacjenta jest najwazniejsze?

No cóż strajki chyba nie świadczą o tym,że jest dobrze w naszej Polskiej Służbie Zdrowia,brakuje pięniędzy na potrzebne sprzęty,lęki itd Teraz lekarze,którzy chą zarobić wiecej,wyjeżdzają za granice.Wkońcu w Polsce będzie pusto i nie będzie kto leczyć.
Oczywiście,że dobro pacjenta jest najważniejsze.
napisał/a: samsam 2006-10-03 08:24
Oczywiście w Polsce jest ogromny problem. Problem, właściwie ciągle ten sam. BRAK PIENIĘDZY.
Ale drugą, również bardzi istotną kwestią są sami lekarze (oczywiście nie generalizuję) a konkretnie ich postawa. niestety ja w swoim życiu nie spotkałam jeszcze lekarza z prawdziwego powołania.
To jest bardzo smutne i przerażające.
napisał/a: indiend 2006-10-03 09:19
Lekarz z prawdziwego powołania...mam nadzieje, ze gdzies istnieje i pomaga ludzia... Ale faktycznie te strajki sa smieszne! Ktos umiera z bolu, ale gdzie tam nie pomoga czlowiekowi, bo co? BO STRAJK MAJA :/