Świszczący oddech, nieustający kaszel ;( pomocy!!

napisał/a: jesica2 2009-01-25 11:09
Witam Wszystkich!

Problem nie dotyczy sie mnie ale mojego kochanego narzyczonego, otóz nie moge tego sluchac jak okropnie swiszczy mu oddech i meczy go kaszel nieustajaco zawsze rano w dzien jest ok, prosze pomozcie czy ktos moze mial takie cos co to moze byc, dodam tylko tyle ze jest dosyc otyly i pali chyba ze 25 fajek dziennie, bardzo sie martwie o niego ;( kiedys nie mial tego oddechu takiego zauwazylam to jakis czas temu :( nie da sie namowic na pojscie do lekarza, jest bardzo mlody ma dopiero zaledwie 21 latek :( dodam jeszcze ze podczas kaszlu to potrafi wypluc z siebie gesta wydzieline prawie ze czarną i mu przechodzi, co to moze byc ??? jego mama twierdzi ze to alergiczne ale on chyba nie jest alergikiem bo nie ma zadnych dusznoscii..
napisał/a: Anika_111 2009-01-25 11:52
Objawy wskazywalyby na astme oskrzelowa (kaszel i swiszczacy oddech) ale moze to byc tez od palenia papierosow, szczegolnie, ze az tyle pali. Stad ta czarna flegma. Wiec koniecznie powinien pojsc do lekarza, bo moze sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzic.
napisał/a: alicja221 2009-04-23 00:01
Tez pomyslalam wpierw o astmie oskrzelowej. Ale swiszczacy oddech wystepuje tez w POChP ( Przewlekla obturacyjna choroba pluc) spowodowana m.in. dlugotrwalym paleniem duzej ilosci papierosow. Twoj narzeczony jest bardzo mlody, no ale niektorzy sa bardziej wrazliwi... Niech zglosi sie do lekarza rodzinnego, on w razie watpliwosci powinien go skierowac w odpowiednie miejsce- alergolog, pulmonolog.
napisał/a: bozenawlazla 2009-04-23 00:09
Znam skądś ten objaw- dziwne ale i niepokojące. Ale nie miałam jak dotąd odwagi wybrac się do specjalisty z tym- a od czasu do czasu słysze ze taki dźwiek wydaję:/ może to bybć naprawdę coś powaznego?? iść z tym do lekarza?
napisał/a: alicja221 2009-04-23 14:22
Lepiej idz, bo fizjologicznie taki kaszel nie wystepuje. Nie leczona astma oskrzelowa/POChP moze doprowadzic do rozedmy pluc, ich wloknienia, itp.
napisał/a: bozenawlazla 2009-04-26 00:07
Nie żartuj, aż tak poważnie?? To mnie przestraszyłaś...ale to nie jest ciagłe- pojawia się co jakiś czas. Może gdy przebywam w towarzystwie i miejscu bardzo zadymionym?? Muszę to obserwować!
napisał/a: alicja221 2009-04-26 00:39
bozenawlazla, teraz mam wyrzuty sumienia, ze Cie przestraszylam;/ Wybierz sie do lekarza, najlatwiej bedzie rodzinnego i opisz swoje objawy. Rozedma i wloknienie to procesy rozwijajace sie w ciagu wielu lat, wiec spokojnie:) Jesli masz astme, to oprocz swiszczacego oddechu, musialabys miec tez dusznosc ( wydechowa). Jest to poza tym choroba alergiczna. A w POChP podobne objawy ( plus wilgotny kaszel nasilajacy sie rano, po wstaniu z lozka z odpluwaniem przezroczystej plwociny), tylko przyczyna inna: palenie papierosow czynne/bierne ( wieloletnie), narazenie na toksyczne substancje wziewne, itp. Jezeli masz podobne objawy to idz do lekarza, nic nie tracisz:)
napisał/a: boshenka 2015-03-02 17:58
cześć, od rana mam problem z oddechem, jest świszczący i boli mnie w okolicy gardła, do tego pojawia się uporczywy kaszel :( dziś do lekarza nie miałam jak iśc, dopiero jutro mam wizytę po południu ale nie wiem co to jest :/ sugeruje się, że to zapalenie tchawicy:[reklama usunięta] bo znalazłam taki objaw, ale wiem, że to może byc jeszcze coś innego, wasze wątki trochę mnie przestraszyły ;(( powiedzcie mi tylko, czy któraś z was miała zapalenie tchawicy? a jak tak, to jakie były początkowe objawy? muszę się do jutra uspokoić jakoś bo się boje troszkę ;/ dziwny ten mój oddech :( rano było trocę mniej a z biegiem dnia coraz bardziej jest to nasilone, w dodatku ból który potęguje kaszel :( coś ktoś?
napisał/a: karolkagie 2015-03-04 13:02
Z kaszlem nie ma żartów. Może doprowadzić do zapalenia płuc. Palecze są szczególnie narażeni. Nalezy się starać rzucic palenie. Ponadto dbać o siebie i się dokładnie przebadać.
____________

Piękne [mod: reklama usunięta]
napisał/a: zjem_ci_szalik 2015-03-08 02:43
To od papierosów. Miałam podobnie. Kaszel palacza, ciężki oddech - poprawiło się szybko po rzuceniu palenia :)
napisał/a: wykrzyknienie 2015-03-09 11:08
Problem tkwi przede wszystkim w papierosach. Paliłam długi czas i też mialam świszczący dźwięk przy oddychaniu. Po rzuceniu palenia jednak na szczęście wszystko wróciło do normy.
napisał/a: marianka61 2015-03-11 16:20
polecam wycieczkę do alergologa oraz zrobienie kompletu badań, w tym rtg klatki piersiowej