co lepsze do mycia - mydło czy żel pod prysznic?

napisał/a: magXdusia 2009-03-11 21:43
co wybieracie - mydło, czy żel pod prysznic?
napisał/a: jente8 2009-03-11 21:46
mamuniamagdunia napisal(a):co wybieracie - mydło, czy żel pod prysznic?

Pod prysznicem - żel pod prysznic (chyba, że akurat nie mam, to mydło). W pozostałych sytuacjach - mydło. I nie mam pojęcia, co jest lepsze ;)
napisał/a: redakcjawedwojepl 2009-03-11 22:36
a zel pod prysznic rozni sie czyms na przyklad od mydla w plynie? :) ja wybieram najczesciej zel lub mydlo w plynie :) jest w zamknietym opakowaniu i jakos sie latwiej daje utrzymac w czystosci :) (nic innego mi do glowy nie przyszlo) ale jesli myje tylko rece np. w zlewie w kuchni to wygodniej mi akurat mydelkiem :) choc wiem ze pewnie niedobrze, ze mi te mydliny czasem na talerze splywaja ;) tak naprawde mysle ze to wymysl marketigowo-reklamowy, bo tak naprawde i w mydle i w tych plynach sa pewnie podobne substancje i skladniki ;)
napisał/a: Anetka1 2009-03-11 23:12
mamuniamagdunia, u mnie w domu mydło nie funkcjonuje. Chyba że takie w płynie i to tylko d rąk...bo w kostce strasznie wysusza skórę.
Uwielbiam za to płyny do kąpieli z olejkami.
napisał/a: jente8 2009-03-11 23:19
Zapomniałam dodać, że używam mydła w płynie ;) I nurtuje mnie podobna kwestia jak ViJu: czy mydło w płynie i żel pod prysznic różnią się jakoś szczególnie składem? Chociaż te żele mają różne dodatkowe składniki, ten którego teraz używam jest nawilżający i muszę przyznać, że rzeczywiście jest :) A mydło nie daje takich rezultatów.
napisał/a: Itzal 2009-03-12 08:06
Nie wiem, czy sie roznią, mam w domu jedną kostkę na muszelce kolo umywalki w lazience, w razie, jakby jakis gosc wymyslny sie trafil, ale ja w kostce mydla nie uzywam- wyłącznie zel pod prysznic, tak pod prysznic, jak i do kąpieli
napisał/a: ~gość 2009-03-12 08:21
Ja pod prysznicem zel pod prysznic lub ewentualnie płyn do higieny intymnej (używam go jak żelu czasami, do całego ciała). Przy umywalce mydło w płynie.
napisał/a: redakcjawedwojepl 2009-03-12 11:04
no ja tak wstepnie rzuciłam okiem na opakowania żelu i mydła w płynie (co prawda różnych firm) ale większość skladników się pokrywa, trzeba by to było wysledzić np. w sklepie na opakowaniach tej samej marki :) mogą się te moje różnić np. ingrediencjami zapachowymi
napisał/a: Monini 2009-03-12 12:43
Ja uzywam zelu pod prysznic, do rak mydla w plynie, ale moj maz mydla w kostce do rak
napisał/a: redakcjawedwojepl 2009-03-12 12:48
ja mysle ze to w duzej mierze kwestia przyzwyczajenia, bo moj chlopak tez wybiera i woli raczej mydlo w kostce, a najlepiej zeby bylo duże i takie trochę stylizowane na oldschoolowe :) aaaa, ale pod prysznic przekonal sie juz do zelu, ale wybiera zazwyczaj te specjalne "for men" co niby mają męski zapach, a nie babski, a najelpiej jak są 2 w 1 też do włosów :)
napisał/a: Gvalch'ca 2009-03-12 23:01
ViJu napisal(a):a najelpiej jak są 2 w 1 też do włosów :)


Skądś to znam . Mój Tomcio jakby nie takie żele to włosy by mydłem mył do tej pory. Ale zaprowadziłam ordnung w tej kwestii - choć przyznam trochę to trwało
napisał/a: ~gość 2009-03-12 23:06
Gvalch'ca napisal(a):Mój Tomcio jakby nie takie żele to włosy by mydłem mył do tej pory.

U& nas na odwrót, mój G. potrafi umyć się szamponem, bo np. zapomniał żelu czy mydłem.