Autor Wiadomość

narzutki, szale, bolerka...

aniaczekb

Wysłany: 2006-09-01, 13:34    narzutki, szale, bolerka...
Prosze o pomoc.
Mam juz upatrzona suknie slubną. Ma ona odkryte ramiona, a tu jest najwiekszy problem.Mianowicie nie wiem co mam zarzucic na ramiona. Myslałam już o szalu ale to kiepski pomysł, ponieważ bedę miała welon, z kolei żadne futerko czy bolerko mi nie odpowiada. Może macie jakieś pomysły?
Bardzo prosze o pomoc
PS. ślub w lipcu

ula_jente

Wysłany: 2006-09-01, 13:42   
Może jakaś narzutka? Nie wiem jak to inaczej określić, ale: półokrągłego kształtu, zawiązywana z przodu, krótka - tak do pół pleców powiedzmy.
Jesteś pewna, że koniecznie chcesz coś mieć do zarzucenia na ramiona? Skoro ślub w lipcu to można przyjąć założenie, że będzie ciepło. Moja siostra też miała suknię z odkrytymi ramionami i z tego co pamiętam bez niczego na wierzch, a ślub brała pod koniec kwietnia. Fakt, że było ciepło...

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

sylwia

Wysłany: 2006-09-01, 13:52    dodatki
Ja brałam ślub w czerwcu. Mimo, że była pogoda, to i tak miałam szal. szal był z tiulu, bardzo delikatny. Moja suknia była łączona, tzn.gorset i spódnica. Więc całe ramiona były odsłonięte. chciałam mieć szal, gdyż uważam, że do kos cioła nie powinno się iść z odkrytym ciałem.
Dzisiaj zamieszczę zdjęcie, to zobaczysz, jak to wyglądało.

ula_jente

Wysłany: 2006-09-01, 14:05   
sylwia napisał/a:
chciałam mieć szal, gdyż uważam, że do kos cioła nie powinno się iść z odkrytym ciałem.

Nie wiem, jeśli chodzi o suknię siostry to też miała gorset, tyle że z doszytymi ramiączkami i nie wydaje mi się, żeby to wyglądało "niestosownie". Nie była ani wydekoltowana, ani nic, a widoczny kawałek ramion (miała długie rękawiczki), szyja i kawałek dekoltu (ale bardzo "skromny"), nie wydaje mi się być czymś niewłaściwym - naprawdę niewiele było tego "odkrytego ciała".
Przyznaję jednak, że ja też wybrałabym coś "na wierzch", ale z innych powodów niż Sylwia. I popieram pomysł z tiulowym szalem - powinien się dobrze komponować z welonem.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."
Ostatnio zmieniony przez ula_jente 2006-09-01, 16:48, w całości zmieniany 3 razy  

sylwia

Wysłany: 2006-09-01, 14:13   
Tak Ulu, gorset z ramiączkami wygląda trochę inaczej, niż bez. Ale to oczywiście jest sprawa indywidualna. :-)

aniaczekb
Gość
Wysłany: 2006-09-01, 14:42   
Wolałabym cos innego niż szal. Kiedys widziałam taki ala płaszcz z tiulu zaponany perełkami pod samą szyje, na dole leki tren.Nie moge nic takiego znależć. A ten pomysł podobał mi sie najbardziej.

Marusia

Wysłany: 2006-09-01, 16:26   
Może takie "niby bolerko" tzn. koronkowe rękawki, połączone na plecach... Wyglądałoby to mniej więcej tak, jak na tym zdjęciu:

sylwia

Wysłany: 2006-09-02, 11:37   
Wklajam te zdjecia mojej sukni, o którcy pisałam wcześniej

sd2.gif
Plik ściągnięto 16124 raz(y) 70,71 KB

sd1.gif
Plik ściągnięto 16124 raz(y) 52,72 KB

sylwia

Wysłany: 2006-09-02, 11:39   
Jeszcze jedno moje zdjęcie, tu właśnie widać ten szal. Był bardzo delikatny, prawie nie różnił się od sukni.

sd3.gif
Plik ściągnięto 138 raz(y) 81,29 KB

ula_jente

Wysłany: 2006-09-02, 12:10   
aniaczekb napisał/a:
Myslałam już o szalu ale to kiepski pomysł, ponieważ bedę miała welon

Jak widać u Sylwii, szal to wcale nie kiepski pomysł przy welonie - komponuje się fantastycznie.

Sylwio - teraz lepiej rozumiem problem "odkrytego ciała" - rzeczywiście Twoja suknia odsłaniała więcej niż ta, którą miała moja siostra (kwestia kroju gorsetu, no i te ramiączka, które faktycznie dużo zmieniają), więc nie dziwię się, że chciałaś mieć jeszcze coś "na wierzch". Kiedy mi się zdarzy założyć coś bez ramiączek (właśnie sukienkę z gorsetem), to czuję się trochę zbyt... rozebrana i wolę mieć jeszcze coś do narzucenia na ramiona.

sylwia

Wysłany: 2006-09-02, 13:16   
No właśnie, trochę byłoby głupio bez szala.

Marusia

Wysłany: 2006-09-03, 20:11   
Sylwiu, ślicznie się ten szal komponował z suknią i welonem :mrgreen: . Aniaczek, napisz, czy coś z naszych propozycji przypadło ci do gustu :)

bulinka_e

Wysłany: 2006-09-03, 20:47   
Osobiście proponuję delikatne koronkowe bolerko o ile będzie ci pasowało do stylu sukni.

asia

Wysłany: 2006-09-04, 22:39   
Ja też miałam taki delikatny tiulowy szal podobny do Sylwi. To wcale nie wyglądało źle z welonem. No ale te bolerka też są śliczne :-D .

Lilypie 6th to 18th Ticker

aniaczekb
Gość
Wysłany: 2006-09-05, 16:19   
Dzięki dziewczyny! bardzo mi pomogłyście. Najlepszy pomysł jest z bolerkiem z koronki. już szukam czegos podobnego. Będę miała suknie z koronki wiec takie bolerko bedzie przeslicznie sie komponowało.

Odpowiedz do tematu