Suknie ślubne dla Pań o pełniejszych kształtach

napisał/a: izulka1 2007-02-16 12:34
A ja znalazłam coś takiego wieć wrzucam. Moze się komuś przyda.

Panie w rozmiarze XXL dobrze wyglądają w sukni składającej się z dwóch części: gorsetu i spódnicy. Do puszystej panny młodej pasuje kilka modeli gorsetów.

Gorset
Prawdziwa fiszbina, bo może utrzymać gorset na puszystej dziewczynie.
Gorset może odsłaniać ramiona. Innym wariantem jest gorset wiązany na szyi. Pasuje również gorset na grubych ramiączkach, a co najważniejsze - z dekoltem, przechodzący w szpic, czyli w kształcie litery V.
Puszyste panny młode powinny nosić suknie na grubych ramiączkach lub takich, które będą zasłaniały zbyt wydatne ramiona. Innym rozwiązaniem jest okrywający ramiona szal. Puszyste dziewczyny powinny mieć dekolt w szpic. Nie powinno zaznaczać się w sukni linii biustu i linii bioder. Suknia pod biustem powinna być obcisła, bez odcinań i poziomów.
Panie w rozmiarze XXL dobrze prezentują się w gorsecie w linii łódki, wykończonej rękawkiem lub poziomymi ramionami. Gorset puszystej dziewczyny powinny podtrzymywać prawdziwe fiszbiny.

Spódnica
Spódnica musi mieć linię litery A, czyli wąska na górze i rozszerzająca się ku dołowi. Spódnica nie powinna mieć ozdób i falban. Aby wydłużyć sylwetkę, spódnica na dole, z tyłu powinna przechodzić w szpic i być wydłużona.

Antysuknie
Panie o obfitych kształtach nie powinny zakładać sukni z gorsetem wykończonym w kształcie serca, czyli wycinanych w półkola nad linia biustu. Powoduje to podniesienie biustu, co z kolei dodatkowo skraca szyję i sylwetka dziewczyny wygląda na krótszą niż jest w rzeczywistości. Suknia nie powinna być odcinana pod biustem, tzw. princessa. Panie o obfitych kształtach powinny również zapomnieć o sukniach typu syrenka, które poszerzają biodra.

Ozdoby
Suknie pań przy tuszy powinny być uszyte z gładkiego materiału. Koronka i gruba gipiura poszerzają sylwetkę. Dobrze jest, jeśli suknia nie jest zdobiona dodatkowymi aplikacjami. Jeśli jednak panna młoda zdecyduje się na nie, powinna pamiętać, że aplikacje, np. perełki na sukni puszystej panny młodej powinny być przyszyte w liniach pionowych. Poziome zdobienia dodatkowo poszerzają sylwetkę dziewczyny. Sukni puszystej panny młodej nie powinny ozdabiać duże kwiaty, np. róże. Podobnie, jak poziome linie, kwiaty poszerzają optycznie sylwetkę. Korzystną aplikacją będą pionowe łodygi z listkami.

Tren
Wysoka puszysta panna młoda nie powinna mieć trenu i godetu. I odwrotnie - tren i godet wydłuży sylwetkę niskiej i puszystej dziewczyny.

Fryzury
Jeśli panna młoda ma krótkie włosy, w dniu ślubu powinny gładko przylegać do twarzy. Puszyste dziewczyny nie powinny zgodzić się na uczesanie w tzw. koczek babuni, który spowoduje, ze twarz jest okrągła. Należy wybrać uczesanie, które sprawi, że twarz będzie podłużna. Z fryzury powinny być wypuszczane kosmyki włosów, a nie loczki.

Welon
Welon puszystej panny młodej powinien być długi, do połowy pleców. Najlepiej, jeśli kończy się przy zakończeniu suwaka sukni ślubnej. Welon powinien być upięty z tyłu głowy, stwarzając poczucie mgiełki okalającej pannę młodą. Krótkie welony, które spływają na ramiona, optycznie poszerzają sylwetkę.

Biżuteria
Okrągłe kolie, naszyjniki tzw. obroże skracają szyję, dlatego nie nadają się dla pań puszystych. Grubsza panna młoda powinna założyć delikatną biżuterię. Pasują do niej ozdoby w szpic. Panna młoda musi pamiętać jednak, aby wisiorek nie wpadał jej w biust.
napisał/a: Marusia 2007-04-22 08:16
Odświeżam :)

Znalazłam 2 linki do stronek z sukniami ślubnymi w tzw. "Plus size":

Plus Size Bridal
Alfred Angelo
napisał/a: czarnulka2 2007-07-11 20:01
Prosze o wklejanie propozycji sukien slubnych dla kobiet (puszystych ) o wiekszych kształtach moze macie jakies ciekawe propozycje w swoich zasobach ja sama nie naleze to osob szczupłych mam troche wiecej cialka i nadal poszukuje tej idealnej sukni ktora by przykrywala to co nie trzeba ale uwydatniala nasze piekno mam nadzieje ze nie jestem jedyna o takiej figurze mam nadzieje ze pomozecie sle całuski ponizej wklejam zdjatka w najblizszym czasie postaram sie zeby ich bylo jeszcze wiecej


napisał/a: bambolinka1 2007-07-11 20:30
Ja juz w innym watku takie suknie umiesilam, ale jak nikomu nie bedzie przeszkadzac, to moge jeszcze raz wkleic :)
napisał/a: czarnulka2 2007-07-11 20:35
ja bede bardzo wdzieczna
napisał/a: bambolinka1 2007-07-11 21:30
No to wklejam, tylko z tego co sie zorientowalam, to zdjecia wklejone przez ciebie pochodza chyba z Venus Bridal. Jesli tak to, to pewnie to co ja wkeje nie bedzie dla Ciebie nowoscia, ale moze innym sie przyda. A jak cos jeszcze znajde gdzie indziej to tez przy okazji powrzucam.
napisał/a: czarnulka2 2007-07-11 21:46
no tak z tej samej stronki mamy ale to fajnie im wiecej tym lepiej
napisał/a: Marusia 2007-07-12 11:24
Czarnulko, dołączyłam do twojego tematu kilka wcześniejszych postów z innego wątku (mam nadzieję, że moje 2 linki też się przydają :) )
napisał/a: czarnulka2 2007-07-12 17:05
Marusiu oczywiscie ze sie przydadza cieszy mnie to ze jest zaintreresowanie tym tematem ktory jest mi bardzo bliski o to suknia nad ktora sie zastanawiam bardzo mi sie podoba ale nadal szukam jak narazie to moj numer 1
napisał/a: Kinia 2007-07-12 19:48
Myślę, że ta by Ci pasowała, jak patrzę na avatorek
napisał/a: czarnulka2 2007-07-12 20:14
dzieki Kinia fajnie ze Ci sie podoba
napisał/a: izulka1 2007-07-12 20:48
czarnulka, Bardzo ładna ta suknie jest

Sama też niejestem figury modelki ale na szczęscie suknie już wybrałam i za tydzień ide do pierwszej przymiarki