muzyka do filmu ze ślubu i wesela

napisał/a: Edytka 2009-09-23 12:03
A ja w końcu nie napisałam jakie mamy piosenki na płytce z filmem z naszego ślubu i wesela. Więc tak:
1. Początek - prezentacja młodych, rodziców, świadków i jak mąż szykuje się w swoim domu - Universe - ona i on
2. Bramy jak mąż wychodzi z domu i jedzie do mnie - Wódko ma taka góralska nuta
3. Ja jak się szykuję w domku - Danuta Rin - Bo kto ma tyle wdzięku co ja :p
4. Błogosławieństwo - Kolor - Matko moja ja wiem
5. Kościół - taka melodia na flecie
6. Wyjście z kościoła - kamerzysta nam tam włatał melodie z filmu 4wesela i pogrzeb
7. Życzenia - Kancelaria - Zabiorę Cię
Eleni - Za 10lat
Pectus - To, co chciałbym Ci dać i ta piosenka ciągnie się przez zdjęcie grupowe, nasz wyjazd z pod kościoła i podjechanie pod dom weselny.
8. Wstęp do podzienkowań rodzicom - Natalka Kukulska - Co powie tata
9. Droga do sypialni, mąż mnie ciągnie po schodach itd :) - Bolter - Daj mi tę noc
10. Teledysk z całego wesela - Masters - Żono moja
11. Podziękowania - Dzieci wiedzą lepiej - Co to jest ślub?

Teraz napewno na zakończenie - teledysk z całego wesela bym dała http://anisiade.wrzuta.pl/audio/6xNkvZUWMXO/for_teens_-_jestes_czescia_mnie
napisał/a: ~gość 2009-09-23 14:17
a ja nie robiłam listy, mam to co dał kamerzysta i mi się podoba :D
dał kawałek klasyki, coś z reklamy tv jak ją widzę to już tylko z płytą mi się kojarzy :D
napisał/a: Edytka 2009-09-23 21:18
Gumbassek, a dlaczego pytasz? :)
napisał/a: Edytka 2009-09-24 10:56
Gumbassek, szczerość za szczerość :) tak jak napisałaś każdy ma swój gust i swoje widzi mi się i tak też było z piosenkami do naszego filmu. wybrałam je sama bo takie mi sie podobały i już. A jeśli ty Bolter nazywasz disco polem to wiesz co sorry, ale Ci się cos pomajtało chyba. Oni grali tą piosenkę już w latach 80 a era disco polo nastała z początkiem lat 90. Poza tym disco polo to też muzyka. Co do grania przez zespół na weselu żono moja czy wlaśnie daj mi tę noc to muszę Cię rozczarować nie było to grane. A z koleji każdy dobry montażysta nie pozwoli sobie na wklejenie materiału z danym utworem i wrzucenie tej samej piosenki jako podkład :) No i dodam, ze na naszej płycie jest chyba tylko z 10 tańców ponieważ ja wolałam miec jakieś ciekawe momenty z wesela, a nie oglądać spoconych ludzi i tak wszyscy to później przewijają. Co do Pectusa to była akurat piosenka wrzucona przez kamerzyste ponieważ ja myślałam, że 2 piosenki na zyczenia wystarczą okazało się, że ludzi było tyle, ze zabrakło melodii. Pozostałe piosenki wiążą się w jakiś sposób z naszymi wspomnieniami.
1 jet taką piosenką, którą usłyszeliśmy na koncercie i już tak została naszą piosenką
2. Ukłon w stronę rodziny mojego męża bo to górale i tą piosenkę uwielbiają
3. Nie wiem czy widziałaś mnie ale D. Rin na pewno kojarzysz. Lubię tą piosenkę i często podśpiewuję mężowi.
4. To akurat był ukłon w stronę mojej mamy, która zawsze strasznie sie wzrusza przy tej piosence.
5. i 6. to inwencja twórcza kamerzysty
7. oprócz Pectusa piosenki dla nas ważne Zabiorę Cię słuchaliśmy z mężem wcześniej zanim Karolak to zaśpiewał a Eleni miała być na 1 taniec ale nie mieliśmy zespołu z wokalistką.
8 Natalka była bo ja się uparłam i już
9 a Bolter pasował mi do "teledysku" jaki stworzyliśmy.
10. Mastersów w tej chwili bym sobie darowała.

Wiesz może Cię rozczaruję, ale nasi goście po obejrzeniu filmu często nam mówili, że strasznie podobała im się muzyka, bo polska itd. Dla Ciebie może to są gnioty lub disco polo. Ale mi siępodobało. I na pewno bardziej jak płytka mojej kuzynki gdzie włatane są jakieś kowbojskie nuty, melodia z matrixa, albo M. Jackson i inni zagraniczni wykonawcy.
Ale tak jak napisałaś każdy ma sój gust. A ja jestem baba z Mazur i mi się disco z pola też podoba
napisał/a: Edytka 2009-09-24 11:23
Gumbassek, jeśli chcesz taki krótki film to to co pokazałaś jak najbardziej jest ok :) Mój wujek miał taki film i tez się go fajnie oglądało Pozdrawiam
napisał/a: po-kryjomu 2009-10-01 21:35
My też jesteśmy zdecydowanie ZA polskimi piosenkami, choć nie disco z pola.
Mamy następujące propozycje na płytę:
Mesjah – Każdego dnia
Marika – Moje serce
Bracia Cugowscy – Jednego serca
Kasia Kowalska – Chcę zatrzymać ten czas
Kayah&Kiljański – Prócz ciebie nic
Mezo & Kasia Wilk – Mamy siebie
Gosia Andrzejewicz – Miłość
Edyta Górniak – Dziękuję ci
For Teens – Jesteś częścią mnie
Kancelaria – Zabiorę Cię
Mietek Szcześniak – Miłość nie ustaje (siódme niebo)
Mietek Szcześniak – Twoja miłość
Sławek Uniatowski – Kocham Cię
Zbigniew Wodecki – Jeden krótki dzień
K. Skrzynecka & R. Janowski – Ten którego kocham
Ras Luta i Grizzlee - Dotknąć Cię

U2 - Beautiful Day
Dirty Dancing – The time of my life
Firehouse - When I look into Your Eyes
Bad English - When I see You Smile
Michael Bolton - When a man loves a women
Shania Twain - You're still the one
Celine Dion - When I fall in love

Przy okazji chciałam podziękować wszystkim bioroącym udział w tej dyskusji, albowiem zanim zdecydowałam się ostatecznie, przesłuchałam większość piosenek, o których tutaj pisałyście.
napisał/a: madzik27 2009-10-01 22:17
ja wybierałam piosenki pod prezentację foto
Małgorzta Walewska Przy Tobie trwać
Sumptuastic Niebe bez Ciebie
Michał Bajor Chciałbym
Janson Mraz Life is wonderful

Zastanawiałam się jeszcze nad duetem Mezo i Kasia Wilk ale za długa piosenka, i nad piosenką Mietka Szcześniaka Kocham Cię bo uwielbiam rytmy w jakich jest ta piosenka, ale wygrała 4 wypisanych powyżej piosenka jestem ciekawa efektu
napisał/a: ~gość 2009-12-16 12:24
baltazar4 napisal(a):wybor muzyki - przeciez to musi wynikac ze sposobu prowadzenia kamery i pomyslu na montaz ? troche teraz siedze w tym temacie, sam mam slub za kilka miesiecy i podpisana juz umowe z fantastyczna ekipa realizujaca film, i nie wyobrazam sobie takiej rozmowy: "to jakie utwory pan chce w podkladzie ? " przeciez to jakas kaszana, i te zdjecia z dziecinstwa... naprwde ktos jezszcze robi takie rzeczy ???


A ja nigdy nie zdałabym się na kamerzystę... Ostatnio oglądałam płytę koleżanki i Pan kamerzysta dał dwie piosenki, których za nic w świecie bym nie chciała na swoim filmie czyli "Świat się pomylił" Patrycji Markowskiej (na filmie koleżanki słychać ją gdy ona się szykuje w domu, ubiera suknie itd.) i "Trzy lata później" Anity Lipnickiej (mam nadzieję,że dobrze kojarzę tytuł) . Co prawda inne utwory jakie wybrał bardzo mi się podobały, ale te dwa to porażka
napisał/a: chavah 2009-12-30 00:45
marioncia napisal(a):
baltazar4 napisal(a):wybor muzyki - przeciez to musi wynikac ze sposobu prowadzenia kamery i pomyslu na montaz ? troche teraz siedze w tym temacie, sam mam slub za kilka miesiecy i podpisana juz umowe z fantastyczna ekipa realizujaca film, i nie wyobrazam sobie takiej rozmowy: "to jakie utwory pan chce w podkladzie ? " przeciez to jakas kaszana, i te zdjecia z dziecinstwa... naprwde ktos jezszcze robi takie rzeczy ???


A ja nigdy nie zdałabym się na kamerzystę... Ostatnio oglądałam płytę koleżanki i Pan kamerzysta dał dwie piosenki, których za nic w świecie bym nie chciała na swoim filmie czyli "Świat się pomylił" Patrycji Markowskiej (na filmie koleżanki słychać ją gdy ona się szykuje w domu, ubiera suknie itd.) i "Trzy lata później" Anity Lipnickiej (mam nadzieję,że dobrze kojarzę tytuł) . Co prawda inne utwory jakie wybrał bardzo mi się podobały, ale te dwa to porażka


Osz, no to porażka, ale ja spotkałam się z czymś jeszcze gorszym, choć ciut subtelniejszym, bo kto nie zna dobrze angielskiego (jak właśnie chyba kamerun), to nie skuma, o co chodzi. No, ale fakt pozostał faktem, teledysk z całego ślubu był zrobiony do ślicznej, melodyjnej piosenki (niestety nie znam wykonawcy) o rozstaniu... Mieliśmy dziwne miny, jak oglądaliśmy ten filmik znajomej
napisał/a: krasnolud1 2010-02-25 01:32
ja kamerzysty i filmu nie będę miec bo nie podoba mi się to w ogole, ale zastanawia mnie czemu większość osób idzie na łatwiznę i daje piosenki znane na co dzień? gdybym juz musiała cos takiego robić to postawiłabym na utwory mało znane szerszej publiczności, a bliskie mnie samej, nigdy o tym nie mysłaląm, ale tak z biegu mogłabym wymienić choćby grechuty mało znane kawałki - choćby "takiej miłości więc nam życzę", czy "odkąd tylko", co nieco niemena (choć na jego punkcie to mam świra, może innym się nie podobać), dżem, rękawiczki zagadyńskiej, sinatrę, groniec, muzyka z amelii, muzyka z irlandzką nutą, no kurcze jest tyle pomysłow, a niemal u wszystkich sztampowe kawałki no moze po za Gumbassek,
napisał/a: ~gość 2010-03-02 11:52
Ja ostatnio natrafiłam na Kenny G - The Wedding Song https://www.youtube.com/watch?v=nAV_5MwchLk&NR=1&feature=fvwp oraz Love of My Life - The Wedding Song https://www.youtube.com/watch?v=FULXLzn4Gl0&feature=PlayList&p=0AA71605EE6A1BEE&index=0&playnext=1
ewas86
napisał/a: ewas86 2010-04-01 21:59
a my wybraliśmy takie piosenki:

1. Początek kasety, zaproszenie do obejrzenia:
Do góry dnem – „Sierpień”
2. Przedstawienie młodych i świadków:
Michał Bajor – „Moja miłość największa”
3. Sesja zdjęciowa, zdjęcia w plenerze:
Kindla- “Z kimś takim jak Ty”
J. Simpson – „I. it’s you”
4. W domu pana młodego:
K. Krawczyk – „To co w życiu ważne”
5. W domu pani młodej:
M. Carey – „I want to know what love is”- ubieranie , itp…
A. Jantar – „Mój, tylko mój” – wstawka ubranych młodych w dwóch ekrankach
6. Wyjście z domu młodego i wyjazd:
Gigi d’agostini – „La passion”
7. Przystanek na wódeczke:
A. Wyszkoni – „Czy ten Pan i Pani” – przystanek
8. Wyjście z domu od młodej wsiadanie do samochodów i az do wysiadania pod kościołem:
T. Żółtko – „Kochaj mnie i dotykaj”
9. W drodze do kościoła, pod kościołem:
D. Holecki – „Weselne dzwony”
10. W kościele pzry podpisywaniu akt:
Jan Paweł II – „Czyste serca”
11. W czasie zbierania się gości w kościele, prezentacia kościoła i w oczekiwaniu na księdza:
Jose Groban – „Ave Maria” – w kościele, zbieranie się gości, nagranie wystroju kościoła, wstawki z błogosławieństwa.
12. Życzenia:
Westlife – „My love”
13. Jeszcze jedno podziękowanie dla rodziców na koniec kasety
Mały chór wielkich serc – „Dla rodziców” – wstawki z błogosławieństwa młodego i pary młodej, taniec z rodzicami.