Ślubna strona internetowa - czy warto?

napisał/a: tadekk 2009-10-18 00:34
Witam

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie ślubnej strony www. Co sądzicie o koncepcji ślubnej strony www i jakie jest wasze doświadczenie w tej materii.Z narzeczoną chcemy skorzystać z tego rozwiązania, nasi goście są porozrzucani po całej Polsce, strona pomogła by w koordynacji przygotowań i rozwiązała problem z ciągłymi pytaniami o dojazd i inne szczegóły. Później umieścimy tam naszą galerię ze ślubu i wesela.

Mamy do wyboru dwie opcje - założenie w serwisie który ma kreator prostej strony, kosztuje to chyba ok 100 zł rocznie, ale wygląda tak sobie. Mamy też ofertę ciekawej firmy (z polecenia znajomych), która robi indywidualne strony tego typu od 300 zł. Widziałem parę projektów, są fajne. Czy jednak jest sens inwestować pieniądze w rozwiązania tego typu, czy zadowolić się czymś prostym. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Jest spory oddźwięk i zainteresowanie wśród gości informacjami znajdującymi się na takich stronach? Może nie opłaca się marnować na to czasu i kasy. W tej chwili wydaje mi się to dość użyteczny pomysł. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie :)
napisał/a: dotri 2009-11-10 11:28
Sama robie strony internetowe :) wg mnie jest to fajny pomysl jesli ma sie gości z roznych dalekich stron polski/swiata bo inczej lepiej poplotkowac z znajomymi/ rodzina na osobnosci ;)

ps taka strone mozna za darmo stworzyc samemu na darmowym serwerze gdzie tez sa kreatory ;) jednak jesli chcie miec orginalnie zrobiona to niestety ta opcja odpada. A naprawde w fajny sposob mozna by to zrobic, np z waszymi zdjeciami itp

pozdrawiam
napisał/a: netbiel 2009-11-22 02:25
Witam wszystkich na forum :)

Też jestem zdania, że strona internetowa z najważniejszymi informacjami dla gości oraz paroma dodatkami typu galeria lub prezentacja to bardzo trafiony pomysł.

Sam jestem webmasterem i stworzyłem sobie taką stronę dla zasady :) Jednak jej przydatność przerosła moje oczekiwania. Mieliśmy z żoną ponad 100 odwiedzin dziennie, goście systematycznie śledzili informacje, mieli mapę dojazdu, informacje organizacyjne, każdy wiedział gdzie będzie siedzieć. Niby prosta sprawa, a nam pomogła. Polecam każdemu tą opcję, jeśli nie chce się wydawać kasy można użyć kreatora, jeżeli chce się coś bardziej profesjonalnego, można zamówić, jest mnóstwo ofert, w skali całego wesela to nikły koszt, a wg. mnie oszczędności (także dla gości)spore. Zwłaszcza, jeśli goście po całym kraju a nawet świecie rozrzuceni :) Teraz stronka służy nam za pamiątkę , umieściliśmy galerie dostępne na hasło. Dla zainteresowanych wklejam link do naszej stronki - bloga:

[mod:link usunięty]

Wykonałem już trochę podobnych stron dla swoich znajomych w ramach prezentów ślubnych :) Zawsze odzew był pozytywny.

Mam jeszcze radę dla zainteresowanych stronami - zamawiajcie strony z prostymi panelami administracyjnymi, żeby po tym nie było konieczności dokonywania opłat za wstawienie jakiejś galerii czy prostej informacji. Często fotografowie lub kamerzyści mają w swojej ofercie proste stronki, możecie zawsze sprawdzić. Jeśli chcecie coś profesjonalnego i na dłuższy czas proponuję skorzystać z usług webmastera, raczej nie agencji internetowej, zazwyczaj są drożsi.

Ogólnie to stwierdzam, że warto w przygotowaniach do wesela korzystać ze zdobyczy techniki - komputer, internet itp, które ułatwiają ten ciężki okres :). Choćby proste wysyłanie maili, wiadomości na naszą klasę, czy elektroniczne usadzenie gości . Wszystko co służy usprawnieniu przygotowań jest dobre i nie ma się co zastanawiać nad korzystaniem z tych ułatwień, skoro mamy możliwości. Dokładnie tak samo ma się sprawa ze stroną internetową.
napisał/a: dczepiel.pl 2010-02-08 19:35
chyba zalezy jakich masz gosci - bo np u mnie to sie mija z celem, nie wiem kto by mial ta strone odwiedzac. Jak masz duzo uzytkownikow internetu to moze sie i takie rozwiazanie sprawdzi
napisał/a: mala_majka 2010-02-10 15:32
zawsze mozesz sobie zalozyc bloga.
sa darmowe, proste w obsludze.

bedziesz mogla dodawac co tylko chcesz ... kiedy... jak itp.

ogromnym plusem tego jest to, ze zalozenie tego bloga to 5min.. no i jest darmowy...
napisał/a: alicja221 2010-02-10 23:14
tadekk, moim zdaniem to jest fajny pomysl, zeby kontaktowac sie z goscmi w sprawach chociazby potwierdzenia swojej obecnosci na weselu czy preferencji kulinarnych ( na pewno znajdzie sie kilku wegetarian )
napisał/a: dotri 2010-02-12 13:23
powiem wam ze taka stronka rozwiazala by nawet takie problemy jak np
PM chcą zamiast kwiatow ksiazki robia liste do gosci i kazdy z gosci rezerwuje sobi9e jakas ksiazke ;) zadna sie nie powatrza i sa takie jakie PM chca
to samo z np lista prezentow :)
napisał/a: bbeataa 2014-10-16 22:19
nie słyszałam jeszcze o takiej alternatywie, ale brzmi bardzo ciekawie. Jesli szukacie osoby która zjamuje się tworzeniem stron moge polecić firmę [reklama usunięta], która tworzyła stronę dla firmy mojego męża i wyszła genialnie.
napisał/a: mar_garetka 2014-12-21 17:21
Jak dla mnie to zbędny wydatek, ale jak ktoś o tym marzy to czemu nie.
napisał/a: takhaill659 2015-03-06 09:35
Nie jestem przekonany co do tego pomysłu. Wypadało by pamiętać o tym, że strona internetowa jest dostępna dla nieograniczonej liczby ludzi, co stanowi wg mnie grube naruszenie mojej prywatności. Osobiście nie życzyłbym sobie, żeby jacyś obcy ludzie oglądali moje ślubne zdjęcia etc.
napisał/a: robertz1 2015-03-12 12:01
takhaill659 napisal(a):Nie jestem przekonany co do tego pomysłu. Wypadało by pamiętać o tym, że strona internetowa jest dostępna dla nieograniczonej liczby ludzi, co stanowi wg mnie grube naruszenie mojej prywatności. Osobiście nie życzyłbym sobie, żeby jacyś obcy ludzie oglądali moje ślubne zdjęcia etc.


Bez przesady. Kto śledzi tak dokładnie internet. Zanim strona się wypozycjonuje w google to już dawno bedzie po ślubie. A tak, dajemy link znajomym i jest git :) Polecam squarespace genialne gotowe szablony za ok 60zł miesięcznie. Moim zdaniem fajny pomysł i miejsce na późniejsze zamieszczanie zdjęć, które np można zabezpieczyć hasłem :)
napisał/a: nastka321 2015-03-25 20:17
Ale super pomysł, będę musiała o tym poczytać, wg nie myślałam, że coś takiego istnieje! Nie wpadłam na to po prostu. Z drugiej strony jest to też super pamiątka i wspomnienia, można np takiego bloga sobie zrobić, tańszatroche opcja, co myślicie? robił ktoś?