piosenka na pierwszy taniec

napisał/a: Marusia 2006-07-16 12:25
Jaki utwór/ piosenkę mieliście (albo planujecie mieć) w czasie waszego pierwszego tańca na weselu?
Zdecydowaliście się na muzykę klasyczną (podobno bardzo modne są walce angielskie)? A może była to wasza ulubiona piosenka, do której oboje macie sentyment? Proszę o propozycje melodii, które waszym zdaniem pasują na tą okazję :)
napisał/a: samsam 2006-07-16 20:59
Na nasz pierwszy taniec nie wybraliśmy żadnej muzyki klasycznej. Zgodzę się, że pięknie zatańczony walc robi wrażenie, ale niestety trzeba potrafić. Coś, co przypomina (albo i nie) walca nie wchodzi w rachubę.
Wybierając piosenkę na nasz pierwszy taniec chciałam, żeby to było coś innego. Piękna muzyka i wzruszające słowa. Nie chciałam też, żeby była to piosenka standard, czyli "wielka miłość", albo "przetańczyć z tobą chę całą noc". Tak szczerze to nie wybierałam. Na ponad dwa lata przed moim ślubem usłyszałam piękną piosenkę i zdecydowałam, że to będzie utwór na pierwszy taniec. Pamiętam, jak dziś, że moja mamusia powiedziała wtedy, że do tego czasu to zmienię na inne. Ale nie. Ta idealnie pasowała do nas, na nasz ślub. I tak też się stało. 3 czerwca zagrali ją dla nas a ja byłam najszczęśliwszą dziewczyną na kuli ziemskiej
Nasza piosenka jest dość niespotykana i pewnie większość z Was jej nie słyszała. Jest to utwór z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, pt."To co w życiu ważne". Piękny utwór - polecam.
napisał/a: Małgosia23 2006-08-09 14:06
Chciałabym, bysmy podyskutowały o utworach na pierwszy taniec. Napiszcie jaki Wy wybraliscie, co możecie polecić, co jest aktualnie hiciorem w Waszym regionie...

My prawdopodobnie zdecydujemy się na:

I dzień: Kindla ,,Z kims takim jak Ty,,
II dzień: Celine Dion ,,Pour que tu m'aimes encore,,

[ Dodano: 2006-08-09, 14:15 ]
Pozostałe utwory, które mogą nam towarzyszyc podczas wyjątkowego pierwszego tańca to:

Grzegorz Tomczyk: Niebieska Piosenka
A. Jantar: Moje jedyne marzenie
Celine Dion: The power of love
Ziyo: Magiczne słowa
Farba: Chcę tu zostać
Lady Punk: Zawsze tam gdzie ty
Kancelarya: Zabiorę cię właśnie tam
S. Krajewski: Wielka miłość
Stachursky: Zostańmy razem
Z. Wodecki: Oczarowanie
Piasek i N. Kukulska: Jesteś blisko mnie
Eleni: Nasz najpiękniejszy dzień
K.Krawczyk: Weselne preludium
Damian Holecki: Weselne dzwony
Saturn: Czułe spojrzenia
A. Jantar:Pozwolił nam los
Bajm: Być z Tobą
Tomasz Żółtko: Kochaj mnie i dotykaj
Magma: Kochać i pragnąć
K.Krawczyk: Tylko Ty, tylko Ja
K. Krawczyk: Bo jesteś Ty
Kiljański: Prócz Ciebie nic

Jak znjdę coś innego to chętnie dorzucę
napisał/a: samsam 2006-08-09 14:51
No to masz sporą listę
Ja myślę, że na większości wesel króluje jednak piosenka "moje największe marzenie" i "wielka miłość".
Ja wybrałam piosenkę To co w życiu ważne K. Krawczyka, pisałam już o niej na forum
napisał/a: ami1 2006-08-10 10:26
Twoja lista jest całkiem spora. Ja chyba bym miała problem z wybraniem 1 utworu z takiej ilości . My standardowo mieliśmy na pierwszy taniec : wielką miłość. Może i często wybierany utwór, ale nie żałowaliśmy. Dziewczyna, która u nas śpiewała - zrobiła to pięknie .
napisał/a: samsam 2006-08-10 12:27
Z twojej listy chyba bym wybrała Kiljański: Prócz Ciebie nic
napisał/a: samsam 2006-08-10 12:29
Acha, jeszcze piękne słowa - adekwatne do uroczystości - ma piosenka A.Jantam "pozwolił nam los".
Jez eli mi coś wpadnie do głowy to dorzucę do Twojej listy
napisał/a: ~gość 2006-08-11 00:08
Słuchajcie może macie pomysł na utwór na wejście i wyjście z kościoła ?
Żeby zastąpić ave Maria i mendelsona?

Prosze pomóżcie :)

Dzieki
napisał/a: samsam 2006-08-11 07:47
Ups, nie mam pojęcia.
Penwie chciałabyś coś takiego wyjątkowego? Nie wiem. Ja miałam tradycyjnie mendelsona. Potem w trakcie mszy organista zagrał mi ave maria na flecie. Pod koniec śpiewał jeszcze jedną pięśń, bardzo ładną, ale nie iwem jaki to tytuł. W refrenie było coś takiego "musicie się kochać....". Było to bardzo ładne.
(Ale Ci pomogłam, co? )
Z kolei bardzo mi się podoba utwór, który podłożył nasz kamerzysta na kasecie podczas mszy. Piękny utwór Celine Dion i Pavarotiego, ale niestety też nie znam tytułu. Może uda Ci się znaleźć, ta piosenka by pasowała, tylko kto by ją zagrał?
napisał/a: ~gość 2006-08-11 14:16
No wlaśnie mnie sie już osluchał ten mendelson i ave maria. Sypią nam sie sluby w towarzystwie i wszędzie to samo. Ja chcialabym mieć coś wyjątkowego i magicznego :) może ktoś ma jakiś pomysł?
napisał/a: Marusia 2006-08-12 09:21
U mnie mendelson musi być :).
Niestety nie mam pomysłu na zastąpienie go... Możesz poszukać czegoś z muzyki klasycznej.
napisał/a: ropuszka1 2006-08-23 21:00
Poszukujemy nadal... pioseknki na pierwszy taniec zostało nam zaledwie
miesiąc do ślubu a my nadal nie wiemy jaki utwór wybrać. Zastanawialiśmy się
nad "Moje jedyne marzenia" Anny Jantar
Prosze o radę, może ktoś zna fajną piosenkę.
Zapraszamy równiez do pamiętika przedśubnego, fajnie tak pisać blog

www.skrypty.bizneswesele.pl/Pamietniki/pamietniki.php?mod=show&id=106