Videofilmowanie

napisał/a: ~gość 2011-12-11 11:22
a tutaj filmik pana z duetu sensja (przed chwilą wstawiłam fotografa)

http://vimeo.com/29801170

BosiaB, tylko bez odzewu...
napisał/a: ~gość 2011-12-11 11:48
magda m, Ten filmik z sensja bardzo fajny. Tylko mało płynnie mi chodzi, ale to można wina netu.


A dzwoniłaś do nich czy tylko maile pisałaś? Często firmy nie odpowiadają na maile z braku czasu.
napisał/a: ~gość 2011-12-11 11:56
Cleo87 napisal(a):magda m, Ten filmik z sensja bardzo fajny. Tylko mało płynnie mi chodzi, ale to można wina netu.


A dzwoniłaś do nich czy tylko maile pisałaś? Często firmy nie odpowiadają na maile z braku czasu.


Do tych napisałam i mi odp. Prosiłam o linki do filmików. Teraz napisałam czy mają termin. I czekam na odp
napisał/a: ~gość 2011-12-11 12:26
Daj znać jak odp
napisał/a: ~gość 2011-12-15 10:30
dziewczyny jak myslicie oplaca sie? nie zalezy mi na ochach i achach ;D bo sama sie nie znam ;)
cena 1300zl od mszy do oczepin. robi tez zdjecia ale ja chce tylko jak kamerzyste i umuwilam sie spot kilkuminutowy i film max 2 godziny z tym ze ja wole 60 min;) http://www.videofilmowaniekw.pl/
napisał/a: daffodil1 2011-12-15 11:31
qamilka, mnie się nie podoba, bo nie lubię takich dymków, obrazków i efektów specjalnych :) ale jak zależy wam na dokładnym odwzorowaniu wszystkiego to jest spoko ;)
napisał/a: WIDEOFILM 2011-12-15 13:54
qamilka, Wg mnie jaka cena taka jakość usługi. 1300 zł foto i wideo? Nie wiem co o tym myśleć. Powinnaś podnieść oczekiwania i poprzeczkę i mieć coś zrobionego lepiej.
napisał/a: ~gość 2011-12-15 19:53
WIDEOFILM, nie samo video ;)
chyba boicie sie komentowac
ale piszcie smialo a kamierzysta taki bo mi nie zalezy jakos specjalnie i nie chce mi sie szukac - tyle zeby byla pamiatka a co do chmurek i ozdobek to od razu sobie zastrzege ze ma nie byc ale mysle ze to zalezy od pary bo mojej siostrze robil kilka lat temu zdjecia slubne i ramki byly spoko a nie z photoshopa ;p
WIDEOFILM napisal(a):, Wg mnie jaka cena taka jakość usługi. 1
dokladnie o to mi mniej wiecej chodzi czy za te cene jest oki? czy powinno byc zdecydowanie lepiej/gorzej
napisał/a: WIDEOFILM 2011-12-15 21:40
qamilka, Rozumiem. 1300 to możesz liczyć na nagranie w dvd.Przy takiej kwocie możesz oczekiwać w miarę dobrej roboty.Musisz zobaczyć cały jakiś ich materiał i dopiero ocenić co i jak.Porównać z innymi pracami.Pamiętaj,że jest to pamiątka na całe życie. I tu nie mówię o jakis ozdbnikach i latających serduszkach, ale niech będzie to zrobione dobrze, niech będzie zasada ciągłości reportażu, prawidłwowy montaż, dobrze dobrana muzyka, itd. Na to musisz zwrócić uwagę. I nie możesz mówić,że Ci się nie chce szukać, bo sama podcinasz pod sobą gałąź.
Widzę,że jesteś za granicą / nawet po pisowni/, to może zleć komuś tu na miejscu z rodziny, niech zrobią rozeznanie. Powodzonka....
napisał/a: ~gość 2011-12-15 23:02
WIDEOFILM, hmm akurat w calsci filmy widzialam i to nie jeden, jak dla mnie sa oki- nie sa jakies nowoczense bo to pan ktory zajmuje sie juz tym 20 lat. poza tym ja na nagraniu tym dlugim chce miec muzyke na zywo-to co sie dzieje na weselu a wiadomo tkie cos nie robi takiego efektu jak nastrojowa muzyczka podstawiona itd ale na moje to bardziej odzwierciedla nasze emocje itd poza tym godzine ogladac podstawiona melodie nie dla mnie ;)

[ Dodano: 2011-12-15, 23:24 ]
hmm WIDEOFILM, zmobilizowales mnie do szukania ;)
a co myslicie o tym? http://www.mataristudio.pl/galeria-video/wesele.html
powiedzmy ten filmik na koncu co ludzie tancza?
tylko ma takie pakiety ktore mi nie pasuja i pisalam czy da sie to zmodyfikowac...

[ Dodano: 2011-12-15, 23:47 ]
ha i jeszcze powieddzccie mi czym sie rozni HD od zwyklego (w telewizji wiem ale w zwyklym filmie?) bo ten pierwszy robi generalnie w HD a ten co tak ladnie nagrywa za HD kaze doliczyc 600zl ;o;o
napisał/a: axelfoley 2011-12-16 00:46
qamilka napisal(a):
ha i jeszcze powieddzccie mi czym sie rozni HD od zwyklego (w telewizji wiem ale w zwyklym filmie?) bo ten pierwszy robi generalnie w HD a ten co tak ladnie nagrywa za HD kaze doliczyc 600zl ;o;o


Podstawowa sprawa: zapytaj czy nagrywa w formacie 4/3 czy 16/9. Sporo kamerzystów, którzy dysponują starym sprzętem nagrywa właśnie 4/3 a to w dobie powszechności telewizorów 16/9 - nieporozumienie.
Co do HD i full HD. Na wejściu taka kamera daje lepszy jakościowo obraz. Full HD jest o klasę lepsza od HD i o dwie klasy lepsza od starych kamer PAL. Jeśli zamawiasz tylko film na DVD to i tak następuje redukcja rozdzielczości z HD czy full HD do DVD. Zapewne jednak efekt końcowy z kamery full HD będzie dużo lepszy niż z kamer starej generacji.
Jeśli jednak dysponujesz telewizorem HD ready czy najlepiej full HD i odtwarzaczem blu-ray, to różnica między jakością usługi realizowaną kamerą full HD i film docelowy w full HD na płycie blu-ray a tradycyjnym DVD jest kosmiczna. Tym większa im większym telewizorem dysponujesz. Tak naprawdę to nawet telewizje nie nadają jeszcze w full HD. Taki format oferują filmy na blu-ray i ... film weselny zrobiony przez firme filmującą i realizującą w full HD.
Tak jak kiedyś było przejście z kaset VHS i magnetowidów na płyty DVD, tak teraz następuje taka sama zmiana z DVD na blu-ray. Jeśli stać Cię to nie inwestuj w przestarzałą technologię.

W uzupełnieniu rozdzielczość obrazu:
DVD 720x576
HD 1280x720
full HD 1920x1080
napisał/a: WIDEOFILM 2011-12-16 08:57
qamilka, A może sama napisz do jakiej kwoty chcesz zamknąć produkcję filmu?.Wtedy będzie można będzie powiedzieć, co za to możesz mieć.