Ciasto lub wódka dla gości po weselu- konieczność?

napisał/a: YourDreams 2012-02-18 17:49
My wódkę dawaliśmy kierowcom którzy na weselu nie pili i dostawali na pożegnanie a ciasto zabieraliśmy do domu tylko tort dostały babcie które nie były do momentu aż był tort
napisał/a: daffodil1 2012-02-18 20:19
chasia napisal(a):tak teraz myślę, że będziemy dawać ciasto tym, którzy mają daleko do domu to po drodze sobie może zjedza...?
chasiu ja bym sobie nie zawracała głowy takimi bzdetami :P ja np nie mogę patrzeć na jedzenie jak sobie popiję... ;)
royale
napisał/a: royale 2012-03-15 12:41
u nas ciasta też rozdaje się tylko w dzień wesela. U mnie ogromną rolę w wyborze prezentów dla gości mieli rodzice. No i oprócz ciasta (a zamiast wódki) dawaliśmy kryształowe korki do wina. Moi rodzice stwierdzili ze to będzie takie eleganckie i oryginalne wiec się zgodziłam. Cenowo wyszło mnij więcej jak wódka.
napisał/a: chasia 2012-03-16 13:51
daffi tylko, że u ciebie nie ma zwyczaju takiego, a w naszych stronach jest... i jak goście mają do przejechania 300 km w drodze powrotnej to podczas postoju mogą sobie zjeść...
czy nawet do kawy w domu jak dojadą na miejsce...
nikt nie będzie aż tak przepity, aby nie móc jeść skoro ludzie autem będą wracać :)
napisał/a: ~gość 2012-03-16 14:36
A poza tym sama wiem po sobie,ze na drugi dzien chetnie do kawki przegryze sobie placek,bo na weselu zadko sie po niego siega.

[ Dodano: 2012-03-16, 14:47 ]
Aa i ja osobiscie wolalabym dostac kilka kawalkow placka+wodke niz np aniolki w podziekowaniu lub tego typu rzeczy.
napisał/a: cytryna1 2012-03-17 10:45
Cczarnula napisal(a):
Aa i ja osobiscie wolalabym dostac kilka kawalkow placka+wodke niz np aniolki w podziekowaniu lub tego typu rzeczy.


Zgadzam się.

My zamawiając ciasta bierzemy pod uwagę też to, że będziemy je rozdawać gościom na "odchodne". U nas na wszystkich imprezach tak jest, że raczej nie wychodzi się z pustymi rękami ;) Do tego będę chciała przywieźć ciasto sąsiadom, którzy będą doglądali domu pod naszą nieobecność. Myślę, że będzie im miło :)
napisał/a: Miya 2012-03-18 23:36
Nie obowiązek na pewno ale miły gest. Ja się zapierałam przed podziękowaniami na "do widzenia" ale w końcu trochę zmodyfikowaliśmy ten zwyczaj(daliśmy zamiast ciast mini torciki a zamiast wódki weselną herbatkę) i goście byli bardzo zadowoleni a my mogliśmy się z każdym pożegnać. :)
napisał/a: ~gość 2012-03-19 11:01
Miya, tez bardzo fajny pomysł
napisał/a: werdina 2014-03-14 11:08
Obowiązek to nie jest na pewno. Jak kto woli. Ale z pewnością jest to miłe z punku widzenia gości. My ostatnio dostaliśmy paczuszki z ciastem i wódkę Weselna polanina z wygrawerowana data ślubu, miejscem i imionami młodych, fajne, oryginalne ale tradycyjne;)
napisał/a: sylwuchafl 2014-03-29 17:40
Weronnka napisal(a):Obowiązek to nie jest na pewno. Jak kto woli. Ale z pewnością jest to miłe z punku widzenia gości. My ostatnio dostaliśmy paczuszki z ciastem i wódkę Weselna polanina z wygrawerowana data ślubu, miejscem i imionami młodych, fajne, oryginalne ale tradycyjne;)


I dlatego też u nas będzie podobnie:)
napisał/a: weteranslubny1 2014-04-16 13:54
nie ni ejest to konieczność ale to fajny gest do gości., Moi znajomi dawali sękcze takei malutkie
napisał/a: zosiaggg 2014-05-21 13:46
wg mnie to fajny gest, chociaz ja czasem nie chciałam brać ciast bo przecież na diecie jestem :P mysle, ze trzeba brac pod uwage osobiste preferencje i nie wciskac na siłę. No i warto zadbać o smak i wygląd tych ciast. Raz dostałam od znajimych paczke ciastek zupełnie zgniecioną – okropne. Ja swoje paczuszki zamawiam [mod:reklama usunięta] i mam nadzieje, ze moi goscie bedą zadowoleni ;)