Autor Wiadomość

JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!

MiAsia

Wysłany: 2009-01-15, 12:07    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Dziewczyny mam problem. U mnie na weselu, jak już postanowiłam, będą trzy rodzaje ciast. I tu jest problem, jaki rodzaj ciast. Może mi troszkę doradzicie, z góry bardzo dziękuję.

bluebell
love is the only way out of solitude ...

Wysłany: 2009-01-30, 19:44    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Ja też miałam tylko trzy, jak miałam tort, lody i szarlotka po obiedzie stwierdziłam że nie ma sensu więcej był to sernik, kruche ciasto z borówkami i kokosanka, więcej rodzajów było w paczkach ale kompletnie nie wiem co w nich było :d

zuzaz89

Wysłany: 2009-02-02, 12:49    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
my będziemy mieć Szpajzę- taki deserek śląski, Kopę, szarlotkę, chyba rolada, sernik

http://zuzastasiek.pobieramysie.pl/

Edytka

Wysłany: 2009-02-03, 17:38    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
My mieliśmy bardo dużo ciast bo nasze rodziny są bardzo ciastożerne ;-) i w sumie prawie wszystko nam poszło Więc tak mieliśmy 5 tortów: czekoladowy, ajerkoniakowy, z bitą śmietaną, orzechowo-bakaliowy i karmelowy. Co do ciast to mieliśmy napewno 6 gatunków ciasta, ale w sumie nie jadłam wszystkich :p pamiętam, że napewno był mój ukochany bananowiec, sernik z brzoskiniami, cytrynka, ciasto z wiśniami i tofii, czekoladowe i takie z owocami i galaretką. Do tego był nasz tradycyjny podlaski sękacz i dużo drobnych weselnych ciasteczek - orzeszki, ule kokosowe i orzechowe, wafelki przekładane taką specyficzną masą. Kurcze dużo tego Lody oczywiście też były :)

http://edididinaszmiszmasz.blogspot.com/

zuzaz89

Wysłany: 2009-02-04, 22:33    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
hmm.... to mieliście pyszności, aż mam smaka na coś słodkiego;p

http://zuzastasiek.pobieramysie.pl/

patrysia1101

Wysłany: 2009-03-02, 10:45    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
ja na 90 osób na weselu będę miała 6 tortów w tym jeden 3 piętrowy i 10 rodzajów cist w tym takie jak: ananasowiec, morelowiec, sernik wiedeński sernik z brzoskwiniami , makowiec, cappuccino i jeszcze jakieś inne.... możliwe ze troszkę za dużo, ale lepiej by ciasta zostało niż by miało zabraknąć

Edytka

Wysłany: 2009-03-02, 16:28    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
patrysia1101, faktycznie sporo tego :)

patrysia1101

Wysłany: 2009-03-03, 00:54    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Edytka, a ja uważam że jakoś mało tego wszystkiego :/ , ale skoro kucharka mówi ze starczy to chyba starczy :)

Joanna_21

Wysłany: 2009-03-03, 21:06    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Ja często spotykam się z opinią, że najwięcej na weselach schodzi ciast typu tradycyjny, zwykły sernik, myślę, że też zdecydujemy się na sernik, może w jakichś dwóch wariantach, prócz tego miodowiec/przekładaniec - myślę, że ciasta będą robiły kobiety z rodizny, np. babcie, więc też kieruje się ich specjalnościami :)

Edytka

Wysłany: 2009-03-06, 12:32    Re: JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
patrysia1101 napisał/a:
Edytka, a ja uważam że jakoś mało tego wszystkiego :/ , ale skoro kucharka mówi ze starczy to chyba starczy :)

ja tez myślę, że wystarczy :)

sylwia

Wysłany: 2009-03-06, 12:34    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Ja też uważam, ze najlepszy jest sernik i chyba najlepeij unikać ciast z kremami.

Cytat:
ja na 90 osób na weselu będę miała 6 tortów w tym jeden 3 piętrowy i 10 rodzajów cist w tym takie jak: ananasowiec, morelowiec, sernik wiedeński sernik z brzoskwiniami , makowiec, cappuccino i jeszcze jakieś inne.... możliwe ze troszkę za

o jejku, bardzo dużo :) Ale zawsze można rozdać gościom :)

jaskółka

Wysłany: 2009-03-24, 00:15   
racja, zawsze jest co rozdac goscią szczególnie jesli większośc gdy pije alkochol nie je słodkiego zeby nie zemdliło. na sali powiedzieli mi że ciasto liczy sie podobnie jaki i wino 1sztuka(butelka,blacha) na 10 osób

Miya

Wysłany: 2009-03-24, 16:29    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Ja się zastanawiam nad małymi ciastami. Np. małymi babeczkami które można by było przegryść. U nas ciast nie będzie dużo, bo wiadomo, że słodkości nie schodzą bardzo na weselu. Blikle ma fajną ofertę koktajlową właśnie np. takie mini babeczki. Pewnie od nich będziemy też tort zamawiać więc może uda się jakiś rabat na większe zamówienie złożyć no i mają oddział w Krakowie więc wszystko będzie świerze. :) . Bardzo lubie tą firmę i nigdy nie zdażyło mi się u nich czegoś niedobrego zjeść. A tu link jakby ktoś chciał http://www.blikle.pl/inde...temid=4&lang=pl

margaret

Wysłany: 2009-05-18, 11:22    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
Dziewczyny ile trzeba liczyć ciasta na jedna osobę??

Joanna_21

Wysłany: 2009-05-18, 11:29    JAKI RODZAJ CIAST na WESELU?!
margaret, ja na 100 osób planuję mieć 20 blach, choć to ponoć i tak jeszcze za dużo, bo wiele osób (w tym nasze forumowiczki nieocenione :) ) radzą 10-15 blach na 100 osób.

Odpowiedz do tematu