Aparat na zeby

napisał/a: ~gość 2008-09-09 12:06
Dziewczyny mam pytanie odnosnie aparatow na zeby. Jaki jest koszt czego nalezy przestrzegac i co myslicie o tym dla ludzi w moim wieku??
Czy ktos ma taki z Was, Waszych znajomych?? Co mozecie powiedziec??
Chcialabym taki aparat zalozyc zeby choc troche miec ladniejsze uzebienie na swoj slub....
Prosze o rady
napisał/a: jente8 2008-09-09 12:12
Magda_86 napisal(a):co myslicie o tym dla ludzi w moim wieku??

Teraz to już chyba nie ma większego znaczenia w jakim wieku, sporo osób decyduje się na aparat w wieku dwudziestu-kilku lat, choćby u mnie na studiach dziewczyny: jedna 23, druga 25 lat... Kwestia podejścia, one potrafiły zrobić z tego atut, bo dodawało im to oryginalności ;) A jakie potem efekty piękne :)
Koszt to z tego co pamiętam mówiły około 1000-1500 zł za jedną część, więc za górę+dół 2 razy tyle. Plus regularne wizyty, które też swoje kosztują.
napisał/a: Kinia 2008-09-09 12:23
Każda wizyta to koło 100zł co miesiąc, a ten taki ładniejszy tzn, który mniej widać to kosztuje 2 tys za 1 szczękę. Wiecie, że mi też jakoś ostatnio się zęby pokrzywiły, ale jednak się zastanawiam, bo nie są tragiczne a jednak 3 tys i 2 lata męczarni, mój Emil miał aparat to naprawdę się męczył strasznie
napisał/a: ~gość 2008-09-09 12:26
Kinia napisal(a):mój Emil miał aparat to naprawdę się męczył strasznie
tak bolalo?? czy jakies wyzeczenia??
Kurcze ceny mnie przerazaja.... (
napisał/a: H2O 2008-09-09 12:29
Magda_86, Ja zawsze marzylam o takim aparacie Uwazam ze wiek tutaj nei gra roli!! Teraz sa takie mozliwosci ze szok, taki aparat mozna potraktowac jako bizuterie Nasza dentystka ma 30 lat i wlasnie zdjela swoj aparat... a jekie smieszne kolory nosiala A jak nie kolory to dopasuja Ci pod kolorek zabkow... i nei bedzie go prawie widac
Mimo wszystko droga sprawa, ale
ula_jente napisal(a): jakie potem efekty piękne :)
Wlasnie!!!!!

[ Dodano: 2008-09-09, 12:31 ]
Magda_86 napisal(a):Kinia napisał/a:
mój Emil miał aparat to naprawdę się męczył strasznie
tak bolalo?? czy jakies wyzeczenia??
Wiem ze trzeba bardzo dbac ... np jedzonko..zatrzymuje sie na aparacie.. glupio tak zbierac calodniowe menu na zabkach
O bolu nigdy nei slyszalam.
napisał/a: Asior 2008-09-09 13:42
Magda_86, aparat fajna sprawa:) sama chciałam zawsze mieć:) niestety oddycham tylko i wyłacznie buzią, a w nocy gdy aparat dolny i górny jest splątana gumeczkami byłby problem.
Mój ex nosił 2 lata, super mu sie ząbki wyprostowały, musiał na początku niestety 4 wyrwać żeby miejsce zrobić. Chodził w Krakowie do ortodonty. Płacił 2 tys za jednen łuk.
Dla wiadomości aparat nie przeszkadza w całowaniu:) Czasami tylko o swetr mi sie zachaczał jak mnie przytulał;p
Tomek nie mógł jeść twardych owoców typu jabłka, na początku same jogurty.

Na studiach 2 kolezanki mają. Jedna niedawno założyła. Czasami można założyć tylko na góre lub na dół najpierw, w jej wypadku tak właśnie było. Ból jest bo co jak co ale aparat koryguje zęby i dochodzi do ich prostowania. Tabletki pomagają, a do bólu ponoć można sie przyzwyczaić.
Ta koleżanka ma własnie takie kolorowe gumki i fajnie to wygląda:)

O ile masz pieniążki na to to nie ma co sie zastanawiać:)
napisał/a: Itzal 2008-09-09 15:06
Moja siostra nosi od pol roku, bol jest, w jej wypadku jakos to dziwnie bylo, bo najpierw jej na dolną szczekę cos zalozyli, zeby zeby poluzowac, a dopiero potem pelny aparat gora i dol.Sama bym sobie chetnie zalozyla, ale tutaj jest za drogo, sam aparat to u nas ok. 3 tys euro, a do tego wizyty....Le, poczekam, az zjedziemy do Polski, no chyba, ze sobie uzbieram
napisał/a: ~gość 2008-09-09 15:10
Cos mi sie wydaje ze w tym tygodniu bedzie narada
A duzy ten bol?? Bo jego boje sie najbardziej

[ Dodano: 2008-09-09, 19:11 ]
Decyzja podjeta Bede miala aparacik teraz tylko szukam fajnej kliniki czy gabinetu i nie drogiego Ciesze sie ale i stracha mam
napisał/a: Itzal 2008-09-09 19:31
Madziu, co prawda pozno, ale tu masz relacje mojej siostry- na gg mi opisala, usunelam tylko jej numer, wiec mozna czytac reszte
17:15:25 Agnieszka
no wiec tak jak mi zalozyla gumki na poczatku to jadlam na przyklad chleb bez skorki bo nie moglam pogryzc no i w ogole to dopiero teraz tydzien temu zaczelam jest skorke od chleba i to tylko jak jest miekka tak to musze kroic na kawaleczki kanapki albo bez skorki

17:15:37 Agnieszka
no i boi zawsze po wizytach jakies 3-4 dni

17:15:51 Agnieszka
a potem idzie sie przyzwyczaic

17:16:37 Agnieszka
mi kazala nosic przy sobie zawsze tabletki przeciwbolowe i na poczatku miala racje bo bolalo strasznie ale nie jadlam tabletek bo nie chcialam sie truc
17:18:09 Agnieszka
tak ze njak chce zakladac to niech sie nastawi na to ze na poczatku po wizytach zanim sie nauiczy jesc musi wytrzymac jakis tydzien na samych jogurtach i barszczykach bo ja na poczatku to jak mialm rozmokniete platki w mleku to nie potrafilam tego zjesc zjadlam lyzke i sie dlawilam wiec wolalam nie jesc

17:19:19 Agnieszka
a i ja chodze w Mielcu do jak do tad slyszalam najdrozszej ortodontki ale z tego  co widac u mnie jest dobra bo na przyklad kolezanka chodzi i mowi ze ma juz ponad 2 lata i jescze bedzie nosic jakis czas

17:19:27 Agnieszka
a robila u innej

17:20:29 Agnieszka
i taka inna kolezanka tez mowila ze jej ortodontka zrobila cos zle i juz miala 2 zabiegi i teraz bedzie miala trzeci zabieg bo jej cos spitolila i ze tez nosi ponad 2 lata

17:21:03 Agnieszka
a ja dopiero nosze od konca grudnia i juz widac poprawe ii wszyscy mi mowia ze widac ze sie wyprostowaly juz sporo

19:23:14 Agnieszka
juz wiesz wszystko??

[ Dodano: 2008-09-09, 19:53 ]
Odnosnie kosztow:
Agnieszka
no wiec poszlam ido ortodontki na osiedle do pani kopeckiej piegdon i kazala mi zrobic zdjecie zebow ktore kosztowalo 80 PLN i za wizyte przy ktorej on mi wyrysowala swoja wizje czyli to jak ona by zalozyla i ktore zeby by najpierw prostowala zaplacilam 50 PLN

16:30:49 Agnieszka
potem poszlam do niej i juz za wizyty placilam 50 PLN

16:31:13 Agnieszka
przy ktorych mi wstawila gumki miedzy zeby zeby mi sie rozeszly

16:31:35 Agnieszka
potem mi zalozyla aparat i most za ktory zaplacilam 1400PLN

16:31:49 Agnieszka
i wizyty dalej kosztowaly 50 PLN

16:32:18 Agnieszka
potem sciagnela most i zalozyla aparat u gory i sprezyne co kosztowalo drugie 1400

16:32:20 PLN
16:32:44 Agnieszka
i wizyty juz kosztowaly 75 PLN

16:32:58 Agnieszka
bo juz mialam 2 aparaty u gory i na dole

16:35:16 Agnieszka
i juz w sumie zaplacilam 3250 PLN i jutro ide i mam zaplacic 150 PLN bo ma mi sciagac ta sprezyne i juz mocniejsze druty no i juz mi powiedziala ze bedzie 1i 2 u gorey orzesowala do tylu bo juz prawie mam dobre zeby tylko zeby mi sie utzrymaly no i juz mam miejsce zrobione na 8 w razie w
napisał/a: ~gość 2008-09-09 20:24
Pelliroja, o rajuuuu dzieki wielkie bardzo sie przydalo koszty mnie przerazily troszke ale zapytam u mnie i ten bol.... brrrrr
napisał/a: Itzal 2008-09-09 20:29
Madzia , nie ma za co
napisał/a: ~gość 2008-09-10 20:51
Kinia napisal(a):Każda wizyta to koło 100zł co miesiąc,
ja płaciłam 50 zł max za wizytę a wizyty były co miesiąc czasem co 2.

H2O napisal(a):Ja zawsze marzylam o takim aparacie
dla mnie to był koszmar :/ te bóle głowy po każdej wizycie jak coś zmieniała trwały z tydzień :/ a jak już zdjęła toprzez dłuhi czas miałam wrażenie że się ruszają i że zaraz mi wypadną ;) też wkurzające :P

Magda_86 napisal(a):A duzy ten bol?? Bo jego boje sie najbardziej
to zależy zaraz jak Ci założy to powie żebyś kupiła tabletki. Po wizytach kiedy coś zmieniała cała głowa boli ale da się wytrzymać :) a efekty przerewelacyjne :) ale ciesze się że cholerstwa już nie mam!!!!!!!!!!! nosiłam 2 lata a krzywych bardzo nie miałam tylko dwójeczki do tyłu troszkę mi poszły.

Magda_86 napisal(a):czego nalezy przestrzegac
ja niczego nie przestrzegałam :P tylko na początku papki jadłam. Po ściągnięciu miałam jeszczez w takim zakładanym chodzić i znowu na wizyty ale już to olałam :P