Bo ciągle chce mi się siku:(

napisał/a: bezuśmiechu 2009-05-14 21:06
Pomóżcie;( byłam z tym już u lekarza ale przepisał mi Furaginum czy coś i nie wiele pomogło. Problem jest taki że ciągle biegam do toalety. Czasem mam wrażenie zaraz po wyjściu z kibelka że wciąż mi się chce... To dziwne i bardzo uciążliwe:/ za nie długo jade na wycieczke i chciałabym się z tego wyleczyć bo i w trasie będę miała z tym problem jak i podczas zwiedzania. Czy jest jakis domowy sposób na moją dolegliwość??Czy to możliwe że jest to na podłożu nerwowym??
napisał/a: mag4 2009-05-14 21:21
bezuśmiechu napisal(a):Czy to możliwe że jest to na podłożu nerwowym??


Możliwe, ja właśnie tak mam :/ Czuję, że tak mi się chce, że nie wytrzymam... a okazuje się, że niewiele tego... ;) Ale do WC muszę, a najgorzej jest jak ktoś mi np powie, że teraz przez godzinę nie będę mogla skorzystać z WC (np w aucie w drodze itp). 5 min później ja już muszę siku :] Nie wyjeżdżam ze znajomymi nigdzie, gdzie nie miałabym wc w pokoju, albo gdzie będziemy dzielić pokój... bo świadomość, że teraz nie mogę wstać siusiu bo obudzę innych sprawia, że nie mogę usnąć myśląc tylko o tym, że już mi się chce :D ale jak np chodzimy wspólnie po górach to ja mogę pół dnia bez kibelka... bo czuję się zrelaksowana.
Rekord pobiłam w czasie zdawania matury - dzień przed polskim mama zmierzyła mi częstotliwość biegania do wc - co 5-6 minut :/ To chyba siedzi w głowie... ja sposobu na to jeszcze nie znalazłam...
napisał/a: ziajek 2009-05-14 22:24
Domowych sposobów na takie dolegliwości nie ma. Może warto udać się do ginekologa lub urologa? Są leki, które poprawiają kurczliwość pęcherza i jego zwieraczy. Tutaj są wymienione niektóre z nich:
http://www.we-dwoje.pl/leczenie;zachowawcze;nietrzymania;moczu;cz;ii;-;farmakoterapia,artykul,11176.html
Pozdrawiam :)
napisał/a: Zazi 2009-05-15 00:44
Mnie tez czasami goni. Wszystko zmienilo sie od czasu kiedy pare miesiecy temu zlapalam zapalenie pecherza, wczesniej nigdy nie mialam takich problemow, wrecz przeciwnie.Nie bardzo Ci chyba pomoge, na pewno duzo pij, zakup sobie sok zurawinowy, moze w smaku nie jest rewelacja ale jest swietny na problemy przewodu moczowego.
Tez mi sie wydaje ze to podswiadomie gdzies siedzi, ze trzeba isc siku, moze urolog by rzeczywiscie pomogl...
napisał/a: Misia7 2009-05-15 07:28
bezuśmiechu, Furaginum to jeden z lepszych leków na zapalenie pęcherza więc powinien pomóc. Myślę, że na tle nerwowym nie chodziła być tak częstro do toalety. Myślę, że dobrze by było gdybyś zrobiła sobie dodtkowe badania. Nie wiem czy miałaś robiony posiew moczu, bo jeśli nie to dobrze by było zrobić. Wtedy wyjdzie czy nie masz przypadkiem jakiejś bakterii w moczu.
napisał/a: natasha_ 2009-05-15 09:45
Polecam Uroval Manosa i Lacto Lady - kilkudniowa intensywna kuracja (zgodnie z ulotką) powinna pomóc. Jeśli nie - zrób badania moczu ogólne i bakteriologiczne (czyli tzw. posiew). Wówczas okaże się czy może Twoje problemy spowodowane są bakterią, jeśli tak - pójdziesz do lekarza, który przepisze Ci odpowiedni antybiotyk.
Jeśli masz trochę czasu do wycieczki, to naprawdę bym radziła zrobić badanie.
napisał/a: ~gość 2009-05-15 11:38
bezuśmiechu napisal(a):Czy to możliwe że jest to na podłożu nerwowym??

Moliwe, ja też tak mam. Zwłaszcza w podróży to koszmar. Brałam różne leki, ale mi nie pomagają więc się przyzwyczaiłam.
napisał/a: mag4 2009-05-15 13:47
Misia7 napisal(a):Myślę, że na tle nerwowym nie chodziła być tak częstro do toalety.


A ja się nie zgodzę :]
napisał/a: alicja221 2009-05-17 00:54
bezuśmiechu, a bralas ten Furagin regularnie 3 razy dziennie?
napisał/a: bezuśmiechu 2009-05-17 07:48
Brałam ale nie wiele mi to dało. Można powiedzieć że na krótką mete
napisał/a: alicja221 2009-05-17 13:28
bezuśmiechu, to moze idz do innego lekarza, bo infekcje dolnego odcinka ukl. moczowego moga droga wstepujaca objac nerki, a wowczas problem staje sie powazniejszy.
napisał/a: miau1 2009-05-25 21:11
to może być zapalenie dróg moczowych. najlepiej idź do lekarza, o n przepisze ci jakieś leki na tę dolegliwość