Autor Wiadomość

Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....

moni

Wysłany: 2008-01-15, 10:55    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
ostro kujący ból w okolicy lewego boku pleców utrudniający oddychanie, a wlasciwie uniemożliwiający wzięcie głębszego oddechu lub ziewnięcia...do tego nie możność leżenia na plecach. co to może być? czy może to mieć związek z sercem bo gdzie już przeczytałam identyczne objawy przy chorobie serca....a nie ukrywam leczyłam się na serduszko przez pewien czas.a może to nic grożnego i samo przejdzie? pojawiło się wczoraj w nocy...
ajk ktoś coś wie to niech pisze:-) nie mam ochoty od razu lecieć z tym do lekarza, chyba że nie przejdzie :566:

MonikaLuc
Szczęśliwi we trójeczkę :)

Wysłany: 2008-01-15, 11:15    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
u mnie coś takiego to było np. naciągnięcie mięśnia międzyżebrowego, a innym razem nerwoból.
A jak były problemy z serduszkiem to nie lekceważ tego. Twój pierwszy krok - lekarz rodzinny.

:( ...

Edytka

Wysłany: 2008-01-15, 11:25   
moni ja bym na Twoim miejscu dla swojego spokoju przeszła się do lekarza, a tym bardziej że się trochę leczyłaś pod kątem kardiologicznym. U mnie podobne objawy miał tzw "przestrzał" czyli zwyczajnie mnie powiało i w tym przypadku pomogła maść rozgrzewająca. Ale byłam tez kiedyś na życiowym zakręcie i ze stresu mnie zwyczajnie pokręciło na początku tak jak u Ciebie problem z oddechem, leżeniem na plecach, a poźniej już z samym wstaniem z łóżka no i bez zastrzyków się nie obeszło :/ lFachowo nazwali to patologicznym wzrostem napięcia mięśni. Lekarz na mnie nakrzyczał że do paraliżu mogło dojść i że mam sie nie stresować tak dupstwami. Więc ja cię nie chce straszyć, ale szoruj dziewczyno do lekarza i to już.

http://edididinaszmiszmasz.blogspot.com/

AILATANka
Gość
Wysłany: 2008-01-15, 11:26    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
moni napisał/a:
ostro kujący ból w okolicy lewego boku pleców utrudniający oddychanie, a wlasciwie uniemożliwiający wzięcie głębszego oddechu

mam to samo od dłuższego czasu.
u mnie spowodowane jest to krzywym kręgosłupem (skolioza z początkami dyskopatii). jakiś lekarz powiedział mi, że poza krzywym kręgosłupem, wyskoczyło mi coś tam (chyba ostatni kręg piersiowy) i podejrzewam, że przez to czasem boli ;/

nie wiem jak z Twoim kręgosłupem ale lepiej bierz się za leczenie ;/ ja męczyłam się chyba 2 mies. potem poszłam do lek i przez miesiąc brałam jakieś leki, plus zalecenia:
basen i ćwiczenia
(jakoś nie mam czasu, więc ból powraca :/ )

biegusiem do lekarza!! jush!! :)

moni

Wysłany: 2008-01-15, 11:55    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
no to ładnie! moje kochanie też na mnie nakrzyczało żebym gnała do lekarza więc biorę słuchawkę i się umawiam!!! :553:

Edytka

Wysłany: 2008-01-15, 12:03   
i bardzo dobrze. Nie ma co lekceważyc takich rzeczy zdrowie masz tylko jedno. a popatrz każda z nas jak na pisała to na takie same objawy jak ty miała inną diagnozę postawioną przez lekarza. Więc lepiej siegnąć po fachową poradę.

moni

Wysłany: 2008-01-15, 12:16    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
no dokładnie..bo to może różne rzeczy oznaczać, mniej lub bardziej poważne.tylko że jak pomyślę że znowu coś od serducha to jeszcze bardziej się denerwuję. a w internecie jak napisałam taki temat to wyskakują głownie problemy z sercem!! :cry: :cry: oby nie.

Edytka

Wysłany: 2008-01-15, 12:28   
nie denerwuj się na zapas!

moni

Wysłany: 2008-01-15, 12:33    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
staram się, ale taki już ze mnie nerwusek i mam za swoje :-/

Moniś

Wysłany: 2008-01-15, 15:44    Re: Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
moni napisał/a:
staram się, ale taki już ze mnie nerwusek i mam za swoje :-/

No to nerwy na wodzy kochana. Mam rozpoznaną depresję, której leczenie muszę już wspomagać farmakologicznie i to co piszesz to typowy nerwoból, a najgorsze jest to że spokój nie wystarczy. Ja się męczę tak już kilka ładnych lat :-? a to tylko jeden z objawów...

moni

Wysłany: 2008-01-16, 11:39   
zgadza się, to nerwoból...na szczęście ekg wyszło mi dobrze,ufff! ale nerwicę mam:-( i cały czas łykam coś na uspokojenie, bo momentami ciężko zapanować nad reakcjami organizmu...np.wyskakują mi takie okropne czerwone plamy na ciele, jak wysypka! i to też jest z nerwów tyle że podobno na to nie ma rady...a już się boję jak będzie to wyglądało podczas mojego ślubu :548: hm...depreche też miałam i to ostrą:-( mimo tak młodego wieku...ehh

Edytka

Wysłany: 2008-01-16, 11:59   
moni napisał/a:
momentami ciężko zapanować nad reakcjami organizmu...np.wyskakują mi takie okropne czerwone plamy na ciele, jak wysypka! i to też jest z nerwów tyle że podobno na to nie ma rady...a już się boję jak będzie to wyglądało podczas mojego ślubu

Tez to mam i też się zastanawiam jak to na ślubie bedzie wygladać. tylko ja to mam nie tylko w stresujących momentach (raz wykładowca na egzaminie powiedział że wyglądam jak by mi ktoś żelazko przyłożył taka czerwona plama :/ ) ale też jak jestem czymś podniecona np. wyjazdem albo czymś innym :p

moni

Wysłany: 2008-01-16, 12:11    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
no ja np.ja byłam ostatnio w salonie przymierzać suknie to tak mnie "zaczerwieniło" że koszmar!!! podświadomie...i nie mozna nad tym zapanować!
nie wygląda to ciekawie, ubrałam tą suknię i widziałam tylko te moje plamy-jak bym założyła bluzke czerwoną!!! :zly: :567:

Moniś

Wysłany: 2008-01-16, 15:27    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
No to tylko dwa objawy nerwicy, a jest tego jeszcze sporo (powiększona wątroba, która w obrazie USG jest zdrowa, drętwienie kończyn i mięśni twarzy - doświadczylam tego i lekarze rozkładali ręce, niby powazna choroba a diagnoza - nerwica)

Na wysypkę załatwcie sobie Virlix (chyba na recepte, bo ja tak dostaje) To jest głównie na alergie, ale właśnie na taką wysypkę nerwicową bardzo pomaga :!:
Ja mam najczęściej na plecach i brzuchu a potrafię to rozdrapać do krwi :/

Trzymajcie się i mniej nerwów :) A na ślubie tym bardziej, to wasz najpiękniejszy dzień w życiu.

moni

Wysłany: 2008-01-16, 15:54    Ból w lewym boku pleców utrudniający oddychanie....
dzięki Moniś :-) własnie rączki mi też drętwieją...a o ten Verlix to zapytam.Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu