Chrapanie

napisał/a: kasandra78 2010-05-17 15:28
Mój facet niemiłosiernie chrapie... Help me!
napisał/a: beatka950 2010-05-17 15:54
W aptece sa jakieś plastry na chrapanie . I w ogole może najlepiej zapytać w aptece może cos poradzą .
napisał/a: alicja221 2010-05-17 17:21
kasandra78, a ma oprocz tego nadwage? To moze byc bezdech senny. Lepiej pojsc do lekarza rodzinnego, zeby skontrolowac cisnienie tet.
napisał/a: Nadiya1 2010-05-17 17:37
O kurczę. Mój G. też strasznie w nocy chrapie i nawet nie przyszło mi do głowy, ze może to być jakiś bezdech senny . Mój sposób gdy chrapie- szturcham go :D. Ale też myślę o jakimś preparacie na to jego chrapanie :)
napisał/a: no name 2010-05-17 19:10
heh, miezkam z typem, 200kg zywej wagi, nie chodzi ale toczy sie...chrapie tak ze sciany wpadaja w rezonans... do wstaje, ide do niego...i mam taki maly pistolecik na wode... strzelam kilka razy i przestaje... dobrze, ze mam nocki, ale on tez, bo jest bouncerem w jakims tam kiepawym klubie... ja nie lubie byc na bramce... nudno, nic sie nie dzieje... zimno...

wiec, tak czy inaczej, ja strzelam z pistoletu na wode, taki to nawet za 4.99 PLN w tesco dostaniesz... i dziala, moze nie wyszukana metoda, ale skuteczna, przynajmniej hawira sie nie zawali.
napisał/a: kasandra78 2010-05-18 10:38
Plastrów nie próbowaliśmy, dzięki za radę:)
Kurczę, ma lekką nadwagę, może to ten bezdech senny, jak mówisz... a Jak to się leczy? Bo leczy, prawda;)
napisał/a: alicja221 2010-05-18 20:52
kasandra78 napisal(a):Kurczę, ma lekką nadwagę, może to ten bezdech senny, jak mówisz... a Jak to się leczy? Bo leczy, prawda;)


W pierwszej kolejnosci trzeba zrzucic zbedne kilogramy:) Bezdech senny zazwyczaj dotyka mezczyzn w starszym wieku z nadwaga/otylych. Oprocz chrapania, w czasie snu takiej osobie zatrzymuje sie oddech na kilka sekund i wowczas sie ona budzi. Jest potem niewyspana, a kazdej nocy historia sie powtarza. Twoj chlopak sadze, ze jest mlody, wiec zapewne na obecnym etapie jeszcze nie rozwinal pelnoobjawowego bezdechu sennego czy jego powiklan, np. nadcisnienia tetniczego ( mam nadzieje!). Mysle, ze warto by bylo, aby przeszedl sie do lekarza rodzinnego, a ten zmierzy cisnienie i wg swojego doswiadczenia zadecyduje co dalej. Ogolnie bezdechem sennym zajmuja sie lekarze pulmonolodzy. Metody leczenia sa rozne- np. na noc mozna zakladac taka specjalna wkladke do ust, ktora przytrzymuje jezyk i zapobiega jego zapadaniu sie i zatykaniu drog oddechowych. Sa tez maski z tlenem, ktore chronia przed niedotlenieniem. Ale ciezko w tym sie spi:/ Zatem na obecnym etapie na pewno dieta, a reszta objawow, jest duza szansa, ze minie wowczas samoistnie
napisał/a: kasandra78 2010-05-19 10:45
ashley - dzięki za informacje! Dieta bedzie grana obowiazkowo, bo rzucił palenie, wiec trzeba bedzie uwazac na wage:)
Z tego co piszesz to nie ma zartów z tym bezdechem sennym... powiem mu, zeby koniecznie poszedł do lekarza.
Donatellina
napisał/a: Donatellina 2010-05-24 13:18
kasandra78 napisal(a):ashley - dzięki za informacje! Dieta bedzie grana obowiazkowo, bo rzucił palenie, wiec trzeba bedzie uwazac na wage:)
Z tego co piszesz to nie ma zartów z tym bezdechem sennym... powiem mu, zeby koniecznie poszedł do lekarza.


Ja ze swoim mężem tez zmagamy się z tematem chrapania. Walcze z nim o to żeby wreszcie zaczał coś z tym robić ale jestem bezsilna. Dziewczyny powiedzcie czy nie ma jakichś profesjonalnych metoda na to?
napisał/a: kiwi2 2014-02-08 12:28
Witam
Postanowiłam odświeżyć temat, bo wydaje się mi ważny i nie chce tworzyć nowego tematu. Wyczytałam że według badań naukowców w Polsce chrapie jedna na osiem osób. Uciążliwe chrapanie mojego partnera wielokrotnie uniemożliwiało mi zaśniecie. Chrapanie może być niebezpieczne, bo może prowadzić do występowania bezdechów sennych a te mogą stać się na przykład przyczyną zawału serca.Chrapanie i bezdechy można leczyć.W przypadku mojego partnera pomogła radiochirurgia.W Krakowie tą metodą leczenia zajmuje się Centrum Medyczne Promed.Czasami nie potrzeba interwencji chirurgicznej, a wystarcza leczenie farmakologiczne.Nie wiem czy słyszałyście o skali senności Epworth jest ona również wykorzystywana w przypadku podejrzenia bezdechu sennego.
napisał/a: MisiaKoala 2014-02-27 20:40
Najlepiej udać się na konsultacje laryngologiczne. To mogą być np. problemy z przegrodą nosową
napisał/a: edekkredens 2014-03-04 19:58
Jak ktoś wynajdzie lek na chrapanie - będzie miliarderem.