jakie są sposoby na poprawę wzroku??

napisał/a: Mixonia 2012-05-03 10:58
Mlutka napisal(a): Ja myślałam nad korekcją laserem, moja znajoma miała ostatnio i jest bardzo zadowolona. Normalnie nigdy bym sobie jej nie zrobiła ale znajomej się udało co mnie bardzo zachęca..


Ja właśnie też ciągle o tym myślę. Wie ktoś jak dokładnie wygląda taka procedura operacji?

Mimezja, ja też chcę się dowiedzieć jak to zrobiłaś, że już nie masz żadnej wady! Ja noszę okulary od bodajże 2 lat i jak na razie mam -0,75... Mój mężuś też ma minusy, jeszcze 2 lata temu jak ze mną kupował nowe okulary to miał -1,75 ale już ma -2 i ciągle rośnie. Chcielibyśmy oby dwoje zrobić sobie korektę laserem.
napisał/a: Mlutka 2012-05-07 10:26
Na youtube jest cały filmik jak przebiega taka operacja. Jestem nowa na forum więc nie wiem czy mogę wstawić link do filmu??
Pytałam tą znajomą co i jak i mówiła, że sam zabieg to chwilka. Ważne jest tylko czy się nadamy na zabieg, bo kryteria są dość rygorystyczne.
napisał/a: krasnolud1 2012-05-08 21:40
zapomniałam o tym wątku trochę - generalnie chodzi o to, że nasze mięśnie coraz mniej pracują na różnych odległościach i zwykle przez długie godziny siedzimy np. przy kompach, przez co bardzo męczymy oczy.
Ćwiczenie polega na tym, żeby co jakiś czas skierować gałki oczne jak najwyżej, najniżej, na boki i po skosie, tak, że dosłownie odczuwamy ból (wraz z częstotliwością ćwiczenia ból jest coraz mniejszy). Następnie trzeba znaleźć sobie jakiś bardzo odległy punkt (patrząc przez okno, czy będąc na dworze na otwartej przestrzeni) i wytężać wzrok żeby jak najdokładniej skupić się na tym jednym punkcie - spróbować go jak najlepiej zobaczyć. Następnie to samo zrobić z punktem, który jest mniej więcej w połowie odległości od tego najdalszego i tak samo skupić na nim wzrok, a potem na czymś co jest bliziutko. No i powtarzać, powtarzać, powtarzać.
Ja specjalnie nie wierzyłam, że to może pomóc i robiłam, bo w sumie fajnie się robiło, w niczym nie przeszkadzało i jakby pomagało "odpocząć oczom" jak okulary zaczeły mnie drażnić to wcale nie łączyłam tego z ćwiczeniami, tylko wkurzałam się że coś jest nie tak. W końcu rzuciłam je w kąt, bo maksymalnie mi przeszkadzały, a nie mogłam się zapisać do mojego okulisty i myślałam, że raczej znów mi się wada pogłębiła. Okularów nie noszę już chyba 2gi czy 3ci rok i miałam kilka razy badany wzrok i nikt nie rozumiał jak w takim wieku cofnęła mi się wada Teraz to ćwiczenie stosuje sporadycznie (głownie w pracy, bo siedzę tylko przy kompie) i pomaga mi jak tylko czuję "zmęczenie" oczu. NIe wiem na ile to jest skuteczne u innych, ale mi z głupia franc widocznie tylko ono pomogło i doszłam do tego wniosku na długo po odstawieniu okularów
napisał/a: krasnolud1 2012-05-08 23:29
Necia, kurcze powiem Ci że ja to robiłam w międzyczasie, jak np czekałam na przystanku na autobus, jak wyglądałam przez okno, jak szłam na zakupy... trudno mi powiedzieć jak często, bo mi wspomniał o tym znajomy. Robiłam to na pewno kilka razy dziennie, ale bez jakiegoś wyznaczania że dziś 2, a jutro 5razy. Tak poprostu jak sobie przypomniałam. Bo o ile to rozciąganie mięśni możesz robić w dowolnym miejscu (ono przy okazji poszerza pole widzenia, jak nie dawno gdzieś tam znalazłam w jakims artykule), tak to ćwiczenie na odległość wymaga już konkretnej przestrzeni i wpatrywania w horyzont. Próbuj. To się da zrobić nawet jadąc jako pasażer samochodem. Na pewno nie zaszkodzi. Ludy pierwotne, jak Eskimosi, Indianie, ponoć nie mają wad wzroku, właśnie dlatego, że operują mięśniami ciągle na różnych odległościach

[ Dodano: 2012-05-08, 23:38 ]
znalazłam teraz na prędce nawet artykuł na powyższy temat (tyle że tam żeby przeczytać o ćwiczeniach trzeba za nie zapłacić)
http://www.wzrok.net/ppw.htm
napisał/a: Mlutka 2012-05-10 11:15
Wow, super sposób. Trzeba będzie próbować :). Ale jednak z moich 4 to za dużo się nie zejdzie.. Szkoda, że nie można sobie w domu badać wzroku i sprawdzać czy pomaga ;).
A jest na forum ktoś kto miał laserem naprawiany wzrok? Co myślicie o tym zabiegu? Podobno można laserem ale też jest jakaś soczewka którą się wszczepia na stałe i też się dobrze widzi. Tylko ta to już na takie na prawdę spore wady.
napisał/a: niusiad25 2013-09-19 11:01
Laserowa korekcja to bardzo skuteczne rozwiązanie (zapewni ataki komfort, bez soczewek i okular - super się żyje ). Nie jest tania, ale nic dziwnego.
napisał/a: Mlutka 2013-09-23 19:10
Jesteś po?? Ja się nie doczekałam nikogo na forum i tak się szczęśliwie (mam nadzieje) składa, że już się zapisałam na badania. Czekają mnie na początku października, mogłam wcześniej ale jeszcze muszę w pracy nadrobić przed zapowiadającą się nieobecnością.
napisał/a: cicha2 2015-12-30 10:15
Sok z borówek jest skuteczny. Tylko nie taki z biedronki. Najbardziej naturalne produkuje chyba pelafen. Poczytaj sobie pelafen.pl
napisał/a: Marcin32 2016-07-20 13:38
A ja tak się zapytam, bo polecił mi ktoś ostatnio, żeby masować okolice oczu kilka razy dziennie i często patrzeć na zieleń. Myślicie, ze takie coś może pomóc?