Autor Wiadomość

jakie są sposoby na poprawę wzroku??

Beatka_83

Wysłany: 2009-01-29, 14:28    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
może ktoś wie jak ochronić oczy przed okularami??byłam ostatnio u okulisty i mam zespół suchego oka!i jestem narazie małym dalekowidzem!!i pani zaleciła mi zerówki z filtrem do komput.ale nieuniknione że wzrok może ulec pogorszeniu,co zrobić??jeść marchewke??

sorrow
Ghost of Sorrow

Wysłany: 2009-01-29, 15:03    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Beatka_83 napisał/a:
może ktoś wie jak ochronić oczy przed okularami?

To znaczy, że boisz się tych okularów, że np. soczewka się zbije i uszkodzi ci oko, więc chcesz je dodatkowo czymś chronić?

Beatka_83

Wysłany: 2009-01-30, 07:58    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
[quote="sorrow"]To znaczy, że boisz się tych okularów, że np. soczewka się zbije i uszkodzi ci oko, więc chcesz je dodatkowo czymś chronić?

nie boję się okularów.chciałam się zapytać czy można jakoś poprawić wzrok aby się nie zeps.

sorrow
Ghost of Sorrow

Wysłany: 2009-01-30, 10:59    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Nie można poprawić wzroku, który jest dobry. Można jedynie zapobiegać pogorszeniu się wzroku. Czy o to ci chodziło kiedy piszesz "poprawić wzrok, żeby się nie zeps"?

Marchewka, witamina a, odległości przy czytaniu, przerwy w pracy przy kompie, może jeszcze parę innych sposobów, odpowiednie okulary na czas. Czasem jednak pogorszenie jest nieuniknione i uwarunkowane genetycznie.

Beatka_83

Wysłany: 2009-01-30, 11:26    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
o to mi chodziło,dziękuję bardzo za odpow.

nulcia83

Wysłany: 2009-01-30, 22:00   
witam serdecznie,

zespół suchego oka dotyka szczególnie dotkliwie osoby które pracują przy komputerze. podczas pracy przy komputerze oko mruga wolniej niż normalnie, w związku z czym " wysycha". Ja odczuwam to jako pieczenie lub szczypanie oka. Złagodzić ten objaw można stosując krople do oczu przeciw wysychaniu oka :)

ja osobiście stosuję SYStane, ale są również inne :)
lekarz okulista powinien Ci zalecić stosowanie takich kropli, bo krótkowzroczność lub dalekowzroczność to wada oka, ale nie jest ona wywoływana przez zespól suchego oka:)

pozdrawiam

asiatar

Wysłany: 2009-02-01, 14:57    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Mi zawsze powtarzano żeby jeść dużo zielonej sałaty to nie będę mieć problemów ze wzrokiem... :)

nulcia83

Wysłany: 2009-02-01, 20:46   
hehe, każdy sposób jest dobry żeby zachęcić dziecko do jedzenia warzyw :) najlepiej marchewkę, bo zawiera witaminę A, ważną dla prawidłowego rozwoju wzorku :)

tak poważnie to nie ma znaczenia czy ktoś jadł warzywa czy nie w dzieciństwie. Ja osobiście nazywam zespół suchego oka chorobą cywilizacyjną gdyż zwykle cierpią na nią osoby korzystające z komputerów :)

Apple
she's like the Wind...

Wysłany: 2009-02-01, 20:57    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
ja mogę polecić tabletki Strix - zawierają wyciąg z jagód - regenerujące i wzmacniające. Stosuję jedną kurację (30 tabl.) na pół roku - tak mi poleciła okulistka ;-)

"jeśli chcesz wiedzieć co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią."
Oskar Wilde

AmantWszechCz

Wysłany: 2009-02-02, 15:00   
Doszły mnie pogłoski że noszenie okularów nie poprawia wzroku a możliwe że nawet go pogarsza :roll: .

Apple
she's like the Wind...

Wysłany: 2009-02-02, 16:39   
AmantWszechCz napisał/a:
Doszły mnie pogłoski że noszenie okularów nie poprawia wzroku a możliwe że nawet go pogarsza :roll: .

:shock:
większej głupoty nie słyszałam. jeśli okulary są dobrze dobrane to nie ma możliwości aby wzrok Ci się popsuł! Wiadomo, jeśli ktoś będzie nosił okulary źle dobrane np. swojej siostry/męża...itp. "bo po co drugie kupować" może sobie robić tym krzywdę. Ale w żadnym wypadku okulary nie zepsują wzroku - wręcz przeciwnie - pomagają zatrzymać wadę. Bez nich zaczynasz mrużyć oczy, nadwyrężasz wzrok aby coś zobaczyć i przez to wada się pogłębia.

"jeśli chcesz wiedzieć co ma na myśli kobieta, nie słuchaj tego co mówi - patrz na nią."
Oskar Wilde

AmantWszechCz

Wysłany: 2009-02-02, 16:43    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Czy masz dowody na to że to głupoty :-P ?Nie interesują mnie byle opinie ale fakty :-P .W każdym razie to co pisali to sugeruje że tak jest jak napisałem .Jak znajdę gdzie to było to napiszę :roll: .

sorrow
Ghost of Sorrow

Wysłany: 2009-02-02, 20:03    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Apple, rozumiem co miałaś na myśli, ale stwierdzenie, że używając dobrze dobranych okularów nie ma możliwości, żeby wzrok się pogorszył jest stanowczo przesadzone. Owszem... dobrze dobrane okulary mogą spowolnić rozwój wady, ale całkowite zahamowanie jest dość rzadko spotykane.

nie-bo

Wysłany: 2009-02-02, 21:51   
zależy przy której wadzie - dalekowzroczność można okularami "zbić", krótkowzroczność jedynie przyhamować (zdanie ostatnio odwiedzonego okulisty - mam pecha, krótkowidz); podobno pomagają okulary z podziurawionymi nieprzezroczystymi "szkłami", które zmuszają oczy do odpowiedniej pracy, obiło mi się kiedyś o uszy, nie wiem niestety czy działają, jak konkretnie działają i przy jakich wadach pomagają

Apple
she's like the Wind...

Wysłany: 2009-02-03, 12:21    jakie są sposoby na poprawę wzroku??
Cytat:
Sorrow napisał:
Apple, rozumiem co miałaś na myśli, ale stwierdzenie, że używając dobrze dobranych okularów nie ma możliwości, żeby wzrok się pogorszył jest stanowczo przesadzone.

nie napisałam, ze okulary dają gwarancję że wada się nie pogorszy, ale że
Cytat:
Ale w żadnym wypadku okulary nie zepsują wzroku

noszenie okularów nie pogorszy wady. Będzie to efekt wady/choroby ale nie okularów.

Oskar Wilde

Odpowiedz do tematu