Leki homeopatyczne - skutki uboczne ?

napisał/a: placzus 2007-01-24 13:37
Znalazłem taka wypowiedz odnośnie stosowania leków homeopatycznych: „W trakcie terapii unikaj także stosowania kamfory i aromatycznych olejków eterycznych (np. rumianku, eukaliptusa), bowiem substancje te mogą osłabić lub uniemożliwić działanie środków leczniczych.” http://www.homeopatiaok.pl/article/view/31/zasady_stosowania_lekow_homeopatycznych.html Czy ktoś z Was miał takie doświadczenia ?
napisał/a: ~gość 2007-01-24 21:38
oj jaCi niestety nie pomogę ponieważ na mnie te leki absolutnie nie działały więc ich nie używam-ale jak pisza czego unikać to dają do zrozumienia po czy lek może słabiej działać
napisał/a: jagienka2 2007-04-04 13:58
Ja wlansie przedwczoraj zaczelam uzywac leki homeopatyczne wiec jeszcze nie zdazylam zauwazyc zadnych skutkow ubocznych. Mam nadzieje ze takie nie wystapia ;).
napisał/a: Przykładny mąż 2007-05-04 14:58
Jedyny efektem ubocznym moze byc brak efektow chyba...
napisał/a: tamu 2008-11-19 10:36
leki homeopatyczne nie wywołuja skutków ubocznych.z zaożeniazawieraja one sladowe ilości dane substancji któraponadtojest wielokrtnie rozcieczona.Leki homeopatyczne maja nacelu uaktywnienie samouzdrawiajacych mechanizmów naszego organizmu,niema mozliwości aby powodowały sakutki uboczne

Stosowaniei nnyc substancjipodczas terapii lekami homeopatycznymi może jak najbardziej zakłocic ich działanie.podobnie jak nieodpowiednia forma ich podania ale nie ma to nic wspólnego ze skutkami ubocznymi
napisał/a: Kinia 2008-11-19 11:21
Jedynym skutkiem ubocznym tych leków jest to, że ma się mniej pieniędzy...
Np. aspiryna kosztuje ok 5 zł a lek homeopatyczny na przeziębienie ok 20zł
Poza tym ja nie wierzę, że to działa
napisał/a: MonikaDaria 2008-11-19 12:14
Kinia napisal(a):Jedynym skutkiem ubocznym tych leków jest to, że ma się mniej pieniędzy...
Np. aspiryna kosztuje ok 5 zł a lek homeopatyczny na przeziębienie ok 20zł
Poza tym ja nie wierzę, że to działa


Przesadziłaś z tym kosztem ;) Max 10 złotych. Ja z uwagi na ciążę brałam już 3 razy leki homeopatyczne i pomogły mi wyjść z dość ciężkiej grypy. Skutków ubocznych brak, działają na mnie osobiście na pewno
napisał/a: Kinia 2008-11-19 12:16
Nie przesadziłam, taki engystol na siły obronne organizmu kosztuje ok 18 zł
napisał/a: MonikaDaria 2008-11-19 12:40
Ale są inne dużo tańsze Oscilloccocilum, paragrippe... Zalezy tez ile tego jest w opakowaniu, tak czy inaczej są stosunkowo niedrogie no i mam zawsze w domu bo moge brać i mogę dawać Oli
napisał/a: sorrow 2008-11-19 13:32
Leki homeopatyczne działają w zależności od wiary pacjenta. Efektu placebo jest ogólne znany i nikt nie kwestionuje wymiernych efektów w terapii wodą. Jedynym warunkiem koniecznym jest wiara w to, że przyjmuje się lek, który nam ma w założeniu pomóc.

Z efektami ubocznymi w przypadku takich leków jest podobnie jak z efektami leczniczymi. Jeśli na ulotce zostaną wymienione jakieś efekty uboczne, to pewna grupa osób zostanie nimi dotknięta. Również i w tym przypadku zależy to od stopnia wiary w opisane działania niepożądane i poziomu stresu w związku z nimi (niepewność, strach, itd.).
napisał/a: chazir 2008-11-19 19:59
Polecam produkt spożywczy ze strony http://www.muka.scalar.net.pl/oferta/zdrowie/spozywcze/Beta_Cruenta_Plus Pomaga w nerwicach wegetatywnych, depresjach, zmniejsza napięcie nerwowe i reakcje stresowe, skutecznie przywraca spokojny sen, koncentrację i pamięć, wzmacnia system immunologiczny w walce z przeziębieniami i grypą.
napisał/a: MonikaDaria 2008-11-19 20:06
sorrow, gdyby to było zwykłe placebo to nie byłoby stosowane na tak szeroką skalę i lekarze (ci dyplomowani) nie polecaliby jej pacjentom