PMS, zmiany nastroju, srodki uspokajajace?

napisał/a: empe1 2009-09-26 10:12
Dziewczyny nurtuje mnie bardzo powazny problem. Otoz, na tydzien przed miesiaczka mam straszne zmiany nastroju, cokolwiek potrafi wyprowadzic mnie z rownowagi. Wybucham doslownie w jednej sekundzie. Dla mnie jest to porazka. Miesiaczkuje przeciez nie od wczoraj, a od wielu lat ;). Jestem swiadoma tych zmian nastroju, ale czasem moje wybuchy zaskakuja nawet mnie sama. Potem mam okropne wyrzuty sumienia, ze nawrzeszczalam albo nagadalam jakichs glupot. Nie panuje nad tym, chociaz wiem, ze to sa te dni. Za kazdym razem obiecuje sobie, ze to sie zmieni i ze nastepnym razem juz bede przygotowana i sie opanuje, ale niestety. Zaraz wypije podwojna melise i chcialabym, by starczyla mi na caly dzien ;).

W tych dniach, tzn przed miesiaczka czuje sie jakbym byla na minie. Gdy przychodzi pierwszy dzien okresu swiat znow jest rozowy ;) pomimo silnych wtedy boli.

Rozwazam mysl kupienia sobie tabletek uspokajajacych na PMS, ale boje sie ich skutkow ubocznych. Czy maja one jakis wplyw na zdrowie teraz i w przyszlosci? Czy branie tabletek uspokajajacych moze odbic sie negatywnie na zdrowiu, np za kilka lat?

Bardzo prosze o odpowiedzi i sugestie co do tabletek.

Pozdrawiam.
napisał/a: szarooka1 2009-09-26 12:15
Ja bym radziła wybrać Ci się do lekarza. Opowiedz mu o swoim problemie i niech on ewentualnie dobierze odpowiednie leki.
Środki uspokajające dostępne bez recepty na naszym rynku mają co prawda niezbyt silne działanie (najczęściej są to środki ziołowe) ale różnie można na nie zareagować - możesz byc senna, nieco otumaniona, lecz równocześnie możesz nie odczuć żadnego działania. Jestem wielką przeciwniczką samoleczenia, zwłaszcza gdy w gre wchodzą środki uspokajające.
napisał/a: ~gość 2009-09-26 23:01
empe napisal(a):Rozwazam mysl kupienia sobie tabletek uspokajajacych na PMS, ale boje sie ich skutkow ubocznych. Czy maja one jakis wplyw na zdrowie teraz i w przyszlosci? Czy branie tabletek uspokajajacych moze odbic sie negatywnie na zdrowiu, np za kilka lat?

Tam zaraz uspokajające. To nie są witaminy, które można brać bez większych przeciwwskazań. Zawsze zadziwia mnie,m jak lekko ludziom przychodzi sięganie po takie tabletki.
Poproś ginekologa o jakieś środki ziołowe na PMS, ja polecam np. Mastodynon M.
napisał/a: empe1 2009-09-27 08:26
Dzieki za odpowiedzi. Kilka moich znajomych tak sobie radzi - biorac tabletki uspokajajace. Ja jednak mam obawy, wiec chyba zostane przy melisie ;) Kaczusia a o Mastodynon M zapytam. ;)
napisał/a: Marika801 2009-10-05 21:47
e tam, ja bym sie bala brac uspokajajace, bo pozniej sie nie obedzie bez nich ;) do ginekologa o porade i cos na bazie ziol wybrac ;)
napisał/a: kwiatek12-28 2009-10-07 13:45
ja tez mam taki sam problem co empe...ale nie lykam zadnych leków tez musialabym sie wybra do lekarza po porade...napisz jak ci poszlo z lekarzem i co ci przepisał na to?
napisał/a: no name 2009-10-08 19:38
Czy chlopacy tez moga miec PMS? Bo np. mnie tez wszystko drazni czasami... dziwne, nie?
napisał/a: ~gość 2009-10-08 19:44
Najlepiej jest się wyładować. Zmęczyć czymś. Ja ostatnio wyszorowałam cały dom i nie miałam siły się złościć.
A dodam, że przed okresem i w trakcie naprawdę jestem straszna, krzyczę, płaczę i śmieję się na przemian, czasami czymś rzucam...
Teraz wszyscy mi schodzą z drogi więc nie jest tak źle.
W wakacje mozna wsiąść na rower i jechać, mi to pomagało. Ale teraz już za zimno.

Co do tabletek uspokajających to to nie jest dobre rozwiązanie. Mozna sie uzależnić.

no name, myślę, ze Ty po prostu cierpisz na brak zainteresowania swoją osobą
napisał/a: no name 2009-10-08 19:50
Natalina1989, dzieki za zainteresowanie...
napisał/a: empe1 2009-10-08 20:35
Czesc :) nie bylam w tej sprawie u lekarza i nie bede pytac o zadne leki uspokajajace. Boje sie troszke brac tego typu tabletki. Od ostatniego wybuchu pije czasem melise, slucham spokojnej muzyki, czasem chodze na spacery. Rezultat - troszke lepiej. Ale i tak prowadze bardzo stresujacy tryb zycia, wiec nie zawsze moge sobie pozwolic na spokoj i pelne opanowanie. Chyba musialabym rzucic prace ;)
napisał/a: alicja221 2009-10-08 22:17
empe, ze srodkow ziolowych mozesz wziac validol/valerin ( wszystko na bazie waleriany). Nie powoduje on uzaleznienia, jak np. benzodiazepiny ( Relanium), ktory odradzam. A ziolka Ci nie zaszkodza
napisał/a: Grubcia 2009-12-03 18:47
na takie nastroje dobry jest [mod: reklama usunieta]- to są wahania hormonow a on troszke je stabilizuje, to kompleks witamin i zelazo, więc skutkow ubocznych nie ma, jest w plynie wiec organizm lepiej go przyswaja, ja zaczelam pic go na przemęczenie, ale wlasnie zauwazylam, ze lagodzzi on bardzo moje humory przed miesiączką , a mialam podobnie jak ty...