problemowe glisty ludzkie

napisał/a: beata1231 2007-05-06 17:07
Mam pytanie i zarazem proszę o pomoc czy ktoś zetknął się z glizdami ludzkimi jeśli tak to proszę o wyczerpujące odpowiedzi na ten temat i czy zwalczył je całkowicie. Ja już od 3 miesięcy z tym paskuctwem walcze narazie bez skutku
napisał/a: Butterfly1 2007-05-06 18:30
Hmmm, kurcze bardzo chciałabym Ci pomóc, ale nie miałąm blizszego kontaktu z ta choroba, jedynei znam ze słsyzenia!!!
OCZYWISCIE BYŁAS U LEKARZA i co on powiedział ????
napisał/a: ~gość 2007-05-07 06:36
ojjj biedulka choroba nie groźna ale uciążliwa.
zobacz co o niej piszą :
Glista ludzka, wywołująca glistnicę, to robak o długości 25-40 cm. Jaja wydalane z kałem zawierają taką formę zarodka, która nie jest zdolna do zarażenia. Dopiero po 6-tygodniowym rozwoju poza ustrojem, w wodzie lub wilgotnej glebie powstaje larwa. Człowiek zakaża się przez spożycie pokarmów zanieczyszczonych jajeczkami z larwami. W jelicie cienkim larwy wydostają się z otoczki jaja, przebijają się przez ścianę jelita do naczyń krwionośnych, a następnie z krwią wędrują do oskrzeli i pęcherzyków płucnych. Odkrztuszane do jamy ustnej są połykane z plwociną i w ten sposób ponownie dostają się do jelit, gdzie dojrzewają w ciągu 2-3 miesięcy od zakażenia. Glista bytuje w jelicie 13-15 miesięcy. Po tym czasie dochodzi do samowyleczenia, o ile nie nastąpi ponowne zakażenie lub powikłania, np. niedrożność jelita czy zapalenie wyrostka robaczkowego. W jelicie może przebywać nawet kilkaset glist jednocześnie.

W czasie wędrówki larw przez płuca pojawia się zapalenie oskrzeli, odoskrzelowe zapalenie płuc lub naciek płuca typu Lšfflera. Obecność glist w jelitach powoduje nudności, wymioty, biegunki, bóle w jamie brzusznej oraz osłabienie, brak apetytu, bóle głowy, rozdrażnienie, bezsenność.

U części osób zarażonych glistą ludzką występują objawy alergiczne - świąd skóry, pokrzywki, wypryski, a nawet napady duszności naśladujące ataki astmy.

Zapobieganie glistnicy polega na piciu przegotowanej wody i przestrzeganiu ogólnych zasad higieny osobistej i żywienia. Glistnicę leczy się Pyrantelem.


znajomy miał lambliozę (choroba brudnych rąk), też zaraził się przez zanieczyszczone jedzenie i nieprzegotowaną wodę, męczył się sam ok 2 tyg jednak po wizycie u lekarza i odpowiednich lekach po tygodniu nie było śładu!!

coś mi się kojarzy, że na glistę ludzką powinno się pić wodę z kiszonych ogórków- taki domowy sposób!

3maj się mocno!!
napisał/a: iwa2 2007-05-07 07:43
AILATANka napisal(a):coś mi się kojarzy, że na glistę ludzką powinno się pić wodę z kiszonych ogórków- taki domowy sposób

moja babcia też tak mówiła, że woda ta zabija wszystkie robale
napisał/a: ~gość 2007-05-07 09:04
Współczuję..Jeśli leczysz sie juz od jakiegos czasu, to wiesz, że efekty leczenia pojawiają sie później, to bardzo uciążliwa choroba, tak jak pisala AILATANka. Dodam tylko, że w przypadku potwierdzonego zakażenia wskazane jest i pranie i prasowanie bielizny osobistej, pościeli oraz gruntowne wietrzenie lub pranie koców, narzut i dywanów, czyli wszystkiego, z czym masz styczność.
Cierpliwości, jestem pewna, ze Twój organizm sobie z tym poradzi, potrzeba czasu...
napisał/a: beata1231 2007-05-07 18:45
Dzięki za wsparcie i wiadomości nie byłabym przekonana co do wody gdyż ją piję litrami, a u lekarza byłam i przypisał mi znacznie silniejszy lek zentel który jest bezkuteczny nie sądzę żeby pyrantelum pomogło, gdyż to jest dużo słabszy lek. Słyszałam że można spróbować olejem rycynowym je wykurzać z organizmu może ktoś to stosował? i czy poskutkowało i jak często można pić ten olei
napisał/a: zarzyccy 2007-08-19 18:47
A czy stosowałaś już kore białej wierzby, czosnek i zioła na robaki + mikroflora?
To jest White Willow Bark, AC Zymes, ParaProteX, Garlic Caps i dobry błonnik roślinny np. Nopalin. Szczegóły na temat glisty ludzkiej może znaleźć tu - http://www.gronkowiec.pl/pasozyty_toksokaroza.html

Tu znajdziesz tez wskazówki dietetyczne. Obawiam sie, że do wybicia potrzebujesz dużo cierpliwości a przy tym musisz wzmocnić florę przewodu pokarmowego na co potrzeba od 8 do 12 miesięcy. W innym wypadku infekcje będą sie powtarzać. I jeszcze jednno - uważaj na antybiotyki - promują rozwój chorób pasożytniczych podobnie jak słodycze i niektóre przetwory zwierzete - mleko, sery itd.... Powodzenia w analizie przeciwnika i przygotowaniu walki z nim!
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-08-19, 18:50 ]
Uzupełnienie
Tu masz dokładniejszy opis - tamten jest zbyt mało szczegółowy na temat glisty ludzkiej - link:
http://www.gronkowiec.pl/glista_ludzka.html

Pozdrawiam i życzę wyjścia z choroby
napisał/a: tomciak 2008-12-03 22:36
czy glista ludzka mozna sie zarazic przez pocalunek?
napisał/a: Ivermectin1 2009-04-08 13:08
IVERMECTIN, IWERMEKTYNA: tabletki 6 mg doustne

Działanie: Ivermectin zabija pasożytnicze obleńce u człowieka takie jak: świerzb, nużeńce (demodex), glista ludzka, węgorek jelitowy, włosogłówka ludzka, owsiki, wszy. Powoduje zaburzenie przewodzenia nerwowego u nicieni i stawonogów co prowadzi do ich śmierci. Lek jest dobrze wchłaniany po podaniu doustnym a wydalany głównie z kałem w ciągu około 2 tygodni.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia specjalne: Nie należy stosować u osób ciężko chorych, w ogólnym złym stanie zdrowia lub w razie nadwrażliwości na lek. Nie należy stosować w trakcie ciąży, w trakcie karmienia piersią, dzieci o masie ciała poniżej 15 kg.

Dawkowanie: 0,2mg/kg masy ciała. Nie należy przyjmować jedzenia na 2 h przed podaniem leku i przez 2 h po jego podaniu.

Iwermektyna wykazuje szerokie spektrum działania pasożytobójczego. Iwermektyna powoduje zakłócenie przewodnictwa impulsów nerwowych co w konsekwencji prowadzi do porażeń i śmierci pasożytów.

Na świecie pasożyty leczone są skutecznie lekiem doustnym o nazwie Ivermektyna. Lek stosowany jest jednorazowo, dolegliwości ustepują do dwóch tygodni. Czasami jest konieczne powtórzenie kuracji po dwóch tydodniach od zastosowania leku. We wszystkich publikacjach naukowych stwerdzają że lek jest bezpieczny i b. skuteczny, w Polsce niestety nie jest zarejestrowany.