Autor Wiadomość

Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?

corsyka
Gość
  Wysłany: 2010-10-27, 12:24    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
Hej,

Od kilku dni mam bardzo zaczerwienione i podrażnione okolice pochwy, co oczywiście nie pozwala mi współżyć. Proszę polećcie jakąś dobrą maść na tego typu schorzenia (odparzenie, podrażnienie, ból, swędzenie, pieczenie itd.) bez recepty?
Wybieram się do gina, ale wizytę mam dopiero 4.11 do tego czasu muszę sobie jakoś radzić...

Będę wdzięczna za pomoc :uscisk:

ula_jente

Wysłany: 2010-10-27, 13:03    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, ja zawsze w takich sytuacjach stosowałam Clotrimazolum. Nie wiem czy słusznie, ale przynosił ulgę od razu.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

igmu
szczęśliwa

Wysłany: 2010-10-27, 13:06    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, kurcze najlepiej byloby isc jak najszybciej do gina ale jak mowisz ze jestes umowiona na 4 listopada... Szkoda, ze z tego co wiem siedzi po 12 godzin w pracy, bo to na pewno nie sluzy dobrze na takie podraznienia... Nie polece ci zadnej masci, bo nie mialam tego problemu, ale czesto podraznialo mnie zwykle mydlo, wiec od dluzszego czasu stosuje tylko plyny do higieny intymnej... no i powinnas dac "pooddychac" tym okolicom... A nie masz do tego żadnych upławów?

corsyka
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 13:09    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
ula_jente napisał/a:
ja zawsze w takich sytuacjach stosowałam Clotrimazolum. Nie wiem czy słusznie, ale przynosił ulgę od razu.
dzięki :przytul:

igmu napisał/a:
no i powinnas dac "pooddychac" tym okolicom... A nie masz do tego żadnych upławów?
no niestety siedzenie po 12h... nie służy okolicom intymnym :-| Nie mam, mam po prostu zaczerwienienie, swędzenie\, ból i pieczenie na zwenątrz... :-?

ula_jente

Wysłany: 2010-10-27, 13:10    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, odpowiadając jeszcze na Twoje pytania z BM, to dostaniesz w każdej aptece bez recepty i kosztuje nie więcej niż 5 zł.

"Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie - słodki orzech twardy do zgryzienia - na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie."

corsyka
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 13:12    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
ula_jente napisał/a:
odpowiadając jeszcze na Twoje pytania z BM, to dostaniesz w każdej aptece bez recepty i kosztuje nie więcej niż 5 zł.
super, dziękuję Ci bardzo :-* pójdę za godzinkę do apteki i zaraz zastosuję :-)

Nataliii
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 13:23    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, też zawsze używam clotrimazolum, ale zaznacz, że maść ma być, bo jest jeszcze krem bodajże.

Oprócz tego świetne są globulki Vagical, bez recepty, cena ok. 16 zł.

I polecam profilaktycznie, raz na jakiś czas lactovaginal z pałeczkami kwasu mlekowego z tego co pamiętam. :-)

corsyka
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 14:26    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
Natalina1989 napisał/a:
też zawsze używam clotrimazolum, ale zaznacz, że maść ma być, bo jest jeszcze krem bodajże.
Ok, dzięki. Jak pójdę to powiem, że chcę maść ;-)

Donia
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 14:28    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, a Lactacyd próbowałaś? Clotrimazol jest typowo stosowany w razie grzybicy, a jeśli nie masz potwierdzenia i pewności, to nie stosowałabym. Spróbuj lactacyd do higieny intymnej, a jeśli nie minie, idź do gina, który orzeknie, czy to grzybica, czy bakteryjne zapalenie na podstawie badania lub wymazu i przepisze odpowiednie globulki działające miejscowo.

corsyka
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 14:41    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
Donia1981 napisał/a:
a Lactacyd próbowałaś? Clotrimazol jest typowo stosowany w razie grzybicy, a jeśli nie masz potwierdzenia i pewności, to nie stosowałabym. Spróbuj lactacyd do higieny intymnej, a jeśli nie minie, idź do gina, który orzeknie, czy to grzybica, czy bakteryjne zapalenie na podstawie badania lub wymazu i przepisze odpowiednie globulki działające miejscowo.
Lactacyd biorę cały czas, lekarka mi przepisała miesiąc temu. Ale tu chodzi o pieczenie... Wiem skąd tro się wzięło. Jak miałam @ byłam 12h w pracy, to sobie wyobraźcie. Siedzenie, swędzenie itd. a używałam podpasek wtedy... stąd to wszystko :-(

Gvalch'ca

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-10-27, 15:03    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka mnie na zupełnie taką samą i wynikającą z tego samego dolegliwość pomógł Clotrimazolum. Od razu prawie że.

kasia_b

Wysłany: 2010-10-27, 15:46    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, może to głupie ale spróbowałabym zwykłego kefiru - troszkę okolice polać albo zrobić kompres - zimny ochłodzi i podejrzewam, że odrobinę złagodzi - o ile nie chcesz leków

corsyka
Gość
Wysłany: 2010-10-27, 17:00    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
Gvalch'ca napisał/a:
mnie na zupełnie taką samą i wynikającą z tego samego dolegliwość pomógł Clotrimazolum. Od razu prawie że.
dzięki. Już kupiłam i się nasmarowałam, nie wiem czy coś pomoże, bo niestety ciągle siedzę w pracy... :-/

kasia_a napisał/a:
może to głupie ale spróbowałabym zwykłego kefiru - troszkę okolice polać albo zrobić kompres - zimny ochłodzi i podejrzewam, że odrobinę złagodzi - o ile nie chcesz leków
tez o tym pomyślałam, ale nei da rady, bo w pracy od 9 do 21.0 a potrzebowałam czegoś na już, ale dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :uscisk:

Monini
Crazy... :D

Wysłany: 2010-10-27, 17:09    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, ja na każde okolice bolące, podrażnione i zaczerwienione stosuję maść Tormentiol.
Jest bez recepty, co prawda może pobrudzić ubranie, ale od czego są wkładki, mi zawsze po nim przechodzi, jest też dobry jak się szykuje zajad ;-)

O ile się nie mylę to można go też stosować u dzieci na pupę, więc dorosłemu na pewno nie zaszkodzi, oby stosować na zewnątrz :-)
corsyka napisał/a:
Siedzenie, swędzenie itd. a używałam podpasek wtedy... stąd to wszystko

:przytul: :przytul: :przytul: to tym bardziej polecam to co napisałam :uscisk:
Oby szybko przeszło :-*

Kamiska

Wysłany: 2010-10-27, 17:09    Swędzenie, zaczerwienie w okolicach pochwy. Skuteczne maści?
corsyka, ja polecam Pimafucort.. ale on chyba jest na receptę :/ kiedys mi go gin przepisał, bo Clotrimazolum mnie okropnie uczulało... Ale przechodziło jak ręką odjął od razu :) Tak doraźnie to polecam Vagosan, mieszanka ziół do zaparzenia i podmywania, powinnaś dostać w aptece. Mi to zawsze pomagało jak potrzebowałam coś na szybko.

Odpowiedz do tematu