Niedowaga ! :/

napisał/a: jakub00 2014-11-03 21:25
Witam, Nazywam się Jakub mam 14 lat, Mam 178cm wzrostu oraz 50kg wagi. Chciałbym się zapytać czy to jest aż taka duża niedowaga? Moim zdaniem jestem bardzo chudy, myślę że na ten wzrost powinienem ważyć ~65kg. Jest to bardzo uciążliwe i liczę na jakieś rady z waszej strony, co prawda powinienem dziennie zażywać 5 posiłków dziennie. Lecz do tej pory były to 3 nieregularne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja). Wszyscy mówią ze mógłbym przytyć bo "same kości,,. Nie wiem co musze zmienić Jeżeli bym zaczął dziennie spożywać 5posilkow dziennie przyniosło by to rezultaty? Do tego uprawiam sport (koszykówka) 2h w tygodniu + 4h wf w szkole. Chce to zmienić i się wyrobić, oczywiście marzę o tym jak każdy chłopak w moim wieku by ładnie się "wyrobić". Liczę na jakieś porady (Jak byście mieli jakieś pytania pisać) bardzo mi zależy na waszym zdaniu. pozdrawiam Jakub.
napisał/a: Rooda666 2014-11-03 21:33
Jakub00, przede wszystkim powiedz, czy chodzisz do lekarza, robisz badania kontrolne? Jesteś zdrowy? :)
napisał/a: jakub00 2014-11-03 21:34
Tak miałem robione różne badania tarczyca itp wszystko ok
napisał/a: KarolciaK 2014-11-03 22:05
Jakub00, u mnie w rodzinie byly takie przypadki, ze chlopacy byli bardzo szczupli i wysocy, Jesli zrobiles wszystkie badania i wszystko jest ok (przede wszystkim tarczyca, miales tylko TSH czy tez antyTPO), to byc moze jest to uwarunkowane genetycznie? Jak zaczniesz zmieniac sie z chlopaka w mezczyzne, to prawdopodobnie nabierzesz troche masy. Mozesz sprobowac diety bogatej w weglowodany, tutaj cos znalazlam http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-na-mase-dla-mezczyzny-jak-powinna-byc-skomponowana-dieta-na-mase_41187.html
napisał/a: jakub00 2014-11-03 22:23
Dziękuję ci bardzo ;), wsumie nie wiem ponieważ mój ojciec ma tyle samo wzrostu co ja i waży 95kg 43lata ma a mama też niska i szczupła.
napisał/a: KarolciaK 2014-11-03 22:32
Jakub00, a tata jak byl w Twoim wieku to byl szczuply czy grubszy? moj ojciec ma 194cm wzrostu i jako nastolatek wygladal jak kosciotrup, byl wysoki i chudy,tak samo wygladal moj brat ( w sumie to jeszcze tak wyglada ),a ojciec teraz wazy jakies 110kg,brat caly czas jest chudy
Wiec mysle, ze z wiekiem Twoje cialo bedzie nabieralo masy, a Ty mozesz wspomoc to odpowiednia dieta
napisał/a: salsowy 2014-11-05 14:10
Miałem podobny problem co Ty. Rozwiązaniem były regularne ćwiczenia na siłowni (wystarczyły mi sztangielki, gryf, ławka prosta + obciążenie w domu). W moim przypadku miałem ułożony plan treningowy na robienie masy mięśniowej. Apetyt sam rósł w miarę postępów na siłowni dzięki czemu udało mi się przytyć z 57 kg do 70 w kilkanaście miesięcy. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez ćwiczeń
napisał/a: oleksia 2014-11-06 11:48
U mnie w rodzinie częste były przypadki, że nastolatek był wysoki i baaardzo szczupły, ale po okresie dojrzewania sylwetka mężniała :) Głowa do góry!
napisał/a: jakub00 2014-11-10 22:46
salsowy napisal(a):Miałem podobny problem co Ty. Rozwiązaniem były regularne ćwiczenia na siłowni (wystarczyły mi sztangielki, gryf, ławka prosta + obciążenie w domu). W moim przypadku miałem ułożony plan treningowy na robienie masy mięśniowej. Apetyt sam rósł w miarę postępów na siłowni dzięki czemu udało mi się przytyć z 57 kg do 70 w kilkanaście miesięcy. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez ćwiczeń



Dzieki bardzo za tą wypowiedz. W grudniu zapisuję sie na siłownie+cwiczonka w domciu. Mam nadzieje ze z miesiąca na miesiąc będą jakies skutki.

Oraz wszystkim innym dziękuje za pomoc ;) Pozdrowionka.
napisał/a: marekkuc 2014-11-12 00:33
musisz jeść dużo więcej niż do tej pory, na początku będzie ci ciężko, ale nastolatkowie mają największe zaporzebowanie kaloryczne ze wszystkich grup ludzi. Jak już rozepchasz żołądek z czasem będzie Ci łatwiej a waga będzie szła do góry.
napisał/a: ingusia11 2014-11-19 09:01
Ale zwiększona porcja jedzenia nie zawsze pomaga.
napisał/a: anice222 2015-10-27 09:54
Nie pomaga, a nawet może zaszkodzić, mojej siostry syn też miał ten problem, chuda i wysoki, zaczął jeść na siłę i zatwardzenia się nabawił . Organizm wie ile potrzebuje, nic na siłę. Nie sądzę żeby ktoś jak był głodny to nie jadł, zwłaszcza, że sam wie, że ma niedowagę.