Utrata przytomności - Omdlenie

napisał/a: dudud 2015-02-15 13:00
Witam

Trace przytomność zazwyczaj w autobusach , kościele czasem po wstaniu z łóżka byłam u lekarza ogólnego ale nic mi nie poradził teraz bede zmieniać lekarza bo to trwa juz od kiedy byłam dzieckiem
Czy można temu jakoś zapobiec ?
Czy ktoś ma podobny problem i jak sobie z tym radzicie ?
napisał/a: KarolciaK 2015-02-15 16:37
Ja877, czy to, ze mdlejesz w autobusie czy kosciele wiaze sie z tym, ze nie lubisz przebywac w zatloczonych pomieszczeniach? Czy np. z tym, ze musisz stac dlugo w jednym miejscu? Jak u Ciebie wyglada sprawa z cisnieniem? Mialam pare lat temu taki sam problem
napisał/a: dudud 2015-02-16 16:35
wydaje mi się że gdy jest za duszno to mdleje jak stoje w miejscu dlugo też ...
Obawiam się ze zemdleje na swoim ślubie musi być jakaś metoda zeby to zatrzymac ...
dzisiaj ide do neurologa prywatnie, dostałam skierowanie też na poradni kardiologicznej i tradycyjnie krew i mocz
KarolciaK napisal(a):Mialam pare lat temu taki sam problem

I juz nie masz co zrobiłaś ?
napisał/a: KarolciaK 2015-02-16 19:04
Ja877 napisal(a):wydaje mi się że gdy jest za duszno to mdleje jak stoje w miejscu dlugo też ...
Obawiam się ze zemdleje na swoim ślubie musi być jakaś metoda zeby to zatrzymac ...
dzisiaj ide do neurologa prywatnie, dostałam skierowanie też na poradni kardiologicznej i tradycyjnie krew i mocz

to musze kwestia psychiki? JAk jest duzo ludzi, to czujesz, ze Ci jest duszno, robi sie sie slabo i mdlejesz?
Moze masz anemie, niskie cisnienie? Jesli anemie, to warto sprobowac zelazo bioprzyswajalne ( ja bralam zwykle a i tak mialam braki zelaza), a na niskie cisnienie, to duzo ruchu, moze kawa z rana jesli lubisz?
Ja877 napisal(a): I juz nie masz co zrobiłaś ?

poki co przeszlo. Ja tak mam od czasu do czasu, raz zdarzylo mi sie zaslabniecie 3 razy w ciagu jednego miesiaca, a pozniej pare miesiecy przerwy. Ogolnie lykam zelazo, w kosciele, staram sie siadac, podczas upalow pije duzo wody, jak czuje ze robi mi sie slabo, to siadam i czekam chwile, zjadam cos slodkiego (lekarz powiedzial, ze to moze byc niedocukrzenie)
napisał/a: marianka61 2015-03-11 16:24
być może Twoje omdlenia mają podłoże lękowe, ale trzeba wykonać komplet podstawowych badań.
dagmara_es
napisał/a: dagmara_es 2015-04-27 13:06
Ja tez tak mam od dziecka. W kościele zawsze musiałam wychodzić, wszystkie przedstawienia w szkole to na zasadzie 'powiem swoje a potem wychodze', stanie w kolejkach, a czasem nawet po prostu stanie, a najgorzej to w autobusie - wystarczy chwila.
I też nie wiadomo z czym to jest związane.
Staram się zeby mój organizm był nawodniony, jeść zdrowo, zeby witaminy i minerały mieć, nie przebywac za dużo na słońcu, nie przemęczac się. Po prostu ja mam taki organizm, że tak mi się dziej, ale z czasem nauczyłam sie z tym żyć.
napisał/a: Lizzie 2015-04-28 16:20
Ja też tak właśnie mam . Tydzień temu nie poszłam do pracy bo jak wstałam z łóżka to prawie zemdlałam i wolałam nie ryzykować . A miałam już dłuższy czas spokój . Często mdlałam w kościele jak stałam , w kolejce jak za długo stałam czy też zaraz po wstaniu z łóżka . Ogółem mam zazwyczaj niskie ciśnienie . Staram się dużo pić , jeść w miarę regularnie .
Właśnie najbardziej się obawiam , że zemdleję na własnym ślubie
napisał/a: danusia40 2015-04-30 18:09
Powinnaś iść do neurologa niech ciebie przebada, sprawdzając reakcje na polecenia i bodźce. Trzeba udać się do lekarza w celu wykonania badań, takich jak: EKG, glikemia, badania laboratoryjne, badanie morfologii ., oraz badania obrazowe TK głowy. Badania te pomogą w zdiagnozowaniu przyczyny, a co za tym idzie, Obiawów omdlenia nie można lekceważyć