Viburcol na receptę?

panigruszka
napisał/a: panigruszka 2014-05-11 21:25
Czy to prawda, że czopki viburcol są dostępne tylko i wyłącznie na receptę? Od kiedy to na homeopatię wymagana jest recepta? Jakiś czas temu chciałam kupić maluchowi na ząbkowanie i nie kupiłam, bo nie miałam recepty a pani w aptece nie potrafiła mi powiedzieć, dlaczego teraz są na receptę. Oświeci mnie ktoś?
napisał/a: Escherichia1 2014-05-11 21:57
Heh, zapewne interesy koncernów farmaceutycznych... Bo, co innego?
Możliwe, że lek "za dobry" i wybijał inne zawierające np. paracetamol, ibuprofen... Musisz iść do lekarza, będzie Cię namawiał na inne dobre leki, a na ten recepty nie da... Możliwe, że bardzo dobrze się sprzedawał i COŚ trzeba było z tym zrobić ;) ;)
napisał/a: jente8 2014-05-12 06:27
goździkowa, nie wiem jak teraz ale jak my go używaliśmy to u mnie był na receptę, a u innej dziewczyny z forum bez recepty, przysłała mi pocztą
napisał/a: ~gość 2014-05-12 09:21
na doz można kupić bez recepty i odebrać w aptece
napisał/a: HotChocolate 2014-05-13 19:22
jakiś czas temu była petycja w tej sprawie, nawet się podpisywałam i od jakiegoś czasu Viburcol można kupić bez recepty. U mnie w każdej aptece, jak w jakiejś chcą receptę to idźcie do innej. Czopki są bezpieczne i skutecznie, nie widzę sensu podawać paracetamol na ząbkowanie jak one zadziałają tak samo albo i lepiej. Może to racja że były za popularne i trzeba było ograniczyć sprzedaż żeby się Heel za bardzo nie dorobił :)
napisał/a: laspezia 2014-05-14 12:45
Paracetamol jest silny i ja byłabym ostrożna z podawaniem tego leku, natomiast Viburcol jak najbardziej. Jest bezpieczny i skuteczny-wiem z doświadczenia, kiedy moje dzieci ząbkował i żadne tradycyjne metody nie skutkowały.
panigruszka
napisał/a: panigruszka 2014-05-24 22:04
Werośka napisal(a):jakiś czas temu była petycja w tej sprawie, nawet się podpisywałam i od jakiegoś czasu Viburcol można kupić bez recepty. U mnie w każdej aptece, jak w jakiejś chcą receptę to idźcie do innej. Czopki są bezpieczne i skutecznie, nie widzę sensu podawać paracetamol na ząbkowanie jak one zadziałają tak samo albo i lepiej. Może to racja że były za popularne i trzeba było ograniczyć sprzedaż żeby się Heel za bardzo nie dorobił :)

A to ciekawe, co piszesz. Od kiedy można kupić znowu viburcol bez recepty? Aż muszę się przejść do apteki i ponownie zapytać.
napisał/a: HotChocolate 2014-05-25 10:02
goździkowa, wiesz co nie wiem dokładnie od kiedy, miesiąc na pewno a czy dłużej ciężko powiedzieć, na 100 % to nie jest kwestia dni. Jak w jednej aptece Ci nie chcą sprzedać to pytaj w innych. Kwestia czasu i będą dostępne na pewno w każdej (chociaż dziwne że nie jest tak od razu, ale nie wnikam w te ich systemy).
napisał/a: sowaa1 2014-05-27 09:18
goździkowa napisal(a):Czy to prawda, że czopki viburcol są dostępne tylko i wyłącznie na receptę?
tak słyszałam, ale niedawno widziałam gazetce jednej z aptek, czyli chyba jednak nie są
napisał/a: pawelmat33 2014-06-02 18:25
Tak, te czopki są tylko na receptę.
napisał/a: Andzia303 2014-06-11 10:31
Dokładnie, tylko na receptę.
napisał/a: Kinia 2014-06-20 23:04
Ktoś ma nieaktualne informacje juz nie sa na receptę rzeczywiście przez pewien okres były, ale znow sie z tego wycofali i mozna je normalnie kupic bez recepty