Ciąża na urlopie wychowawczym, a l4

napisał/a: Kikimora 2015-08-19 13:01
Z góry przepraszam jeśli umieściłam temat, nie w tym dziale w którym trzeba, ale na prawdę nie wiedziałam pod co to podpiąć.

Przejdę do rzeczy, moja sytuacja wygląda następująco, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, moja firma istnieje, ale tylko oficjalnie, jest tak jakby zamrożona tzn. nikt tam już nie pracuje, produkcja jest wstrzymana, jestem zatrudniona tylko ja i panie z kadr, nie wiadomo co będzie dalej tzn. są jakieś plany na wznowienie, albo przeciwnie zamknięcie jej, ale z tego co wiem szef wstrzymuje się jak może, bo to są koszta.

Miałam normalnie rok urlopu macierzyńskiego, potem wykorzystałam zaległy urlop wypoczynkowy, wyszło około 2 miesięcy, a teraz przeszłam na wychowawczy, już przechodzę do sedna sprawy zastanawiamy się z mężem nad drugim dzidziusiem, czy jeśli zaszłabym w ciążę i dostała l4, to czy mogę z miejsca zrezygnować z urlopu i przejść na to l4 ? Bo słyszałam coś takiego, że musiałabym wrócić na jeden dzień do pracy, jak już pisałam to niemożliwe :P I drugie pytanie czy gdy będę już w ciąży, a jeszcze nie będzie potwierdzona przez ginekologa, a szef zamknie firmę, to czy zostaje z niczym, czy jednak będzie liczył się fakt, że jeszcze przed zamknięciem byłam w ciąży i będzie mi przysługiwał zasiłek ?

[ Dodano: 2015-08-19, 16:48 ]
Czy na prawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc ?