niezbędne minerały w ciąży

napisał/a: ozgaron 2014-07-09 12:00
chcę przygotować się do ciąży, zmienić odżywianie, zadbać o składniki diety, tak,żeby ciążą później przebiegała łagodniej? co potrzeba? żelazo, magnez? czy to mają być suplementy czy leki?
napisał/a: mgielka1983 2014-07-09 12:03
kwas foliowy
napisał/a: Betka86 2014-07-09 17:00
kalinakrasna, dieta nie wpływu na łagodne przechodzenie ciąży. Jedyne co bierzesz wcześniej to kwas foliowy- ze względu na prawidłowy rozwój dziecka. Poza tym warto przygotowując się do ciąży zacząć ćwiczyć, aby dalej w ciąży kontynuować aktywny tryb życia, bo to z kolei może wpłynąć na sprawniejszy poród.
napisał/a: maria891 2014-07-10 01:32
Bardzo ważny jest kwas foliowy, gdyż chroni płód przed wadami ośrodkowego układu nerwowego. Mi ginekolog dał [mod:reklama usunięta], bo ma [mod:reklama usunięta], kwas foliowy nie wszystkie kobiety przyswajają przecież.
napisał/a: erzecznikmagneb6 2014-07-10 13:04
kalinakrasna napisal(a):chcę przygotować się do ciąży, zmienić odżywianie, zadbać o składniki diety, tak,żeby ciążą później przebiegała łagodniej? co potrzeba? żelazo, magnez? czy to mają być suplementy czy leki?


Dla kobiet w ciąży wyjątkowo ważna jest suplementacja magnezem, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu, dlatego przygotowując siędo tego wyjątkowego staniu nie powinnaś zapomnieć o magnezie. W ciąży zapotrzebowanie na magnez jest nawet o 35% wyższe od przeciętnego zapotrzebowania dorosłego człowieka. Niedobór magnezu zwiększa ryzyko wystąpienia rzucawki, powoduje występowanie kurczy mięśniowych oraz macicy, co może prowadzić do poronienia albo przedwczesnego porodu! Będąc w ciąży należy jednak przyjmować magnez tylko pod kontrolą lekarza.
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2014-08-18 22:41
W pierwszych miesiącach, a nawet jeszcze przed zajściem w ciąże bardzo istotny dla rozwoju dziecka i zapobiegania wadom cewy nerwowej jest kwas foliowy. Jeśli chcesz spać spokojnie zaopatrz sie w [mod:reklama usunięta] i bierz koniecznie 1 tabletkę dziennie do końca I trymestru.
napisał/a: barteksmolin 2014-08-22 18:22
Bardzo ważny jest magnez, kwas foliowy, witamina c, witmina a, i wapń na wzmocnienie tkanki kostnej.