Ubezpieczenie pracownicze, koniec umowy, a wypłata świadczeń

napisał/a: lisbeth871 2015-08-21 13:29
Pytanie do dziewczyn, które miały umowę o pracę na czas określony.
Jeśli wasza umowa kończyła się w dniu porodu (przedłużona), to czy mogłyście liczyć na wypłatę świadczenia z ubezpieczenia pracowniczego po urodzeniu dziecka? Jest to jedno ze świadczeń gwarantowanych u ubezpieczyciela.
Po jakim czasie ustaje ubezpieczenie po wygaśnięciu umowy o pracę?
napisał/a: chasia 2015-08-21 15:00
lisbeth25, wydaje mi się, że to ubezpieczenie mozesz sobie dalej oplacacsama. Jeśli bys nie chciala, to kase z ubezpieczenia za urodzenie dostaniesz bo w momencie urodzenia dziecka bylas jeszcze pracownikem. Nawet po utracie pracy jest jeszcze jakis okres karencji, ale to juz ,zależy od ubezpieczyciela.
napisał/a: krasnolud1 2015-08-22 21:18
lisbeth25, powinnas zadzwonic do ubezpieczyciela i Ci powiedza. Albo wczytaj sue w OWU.
napisał/a: MagG 2015-08-22 22:05
jeśli chodzi ci o ubezpieczenie grupowe to w sytuacji kiedy bedziesz na l4 i l4 bedzie wypłacane z Zusu to musisz sama jakby składkę na to ubezpieczenie opłacać i wtedy masz ciagłość a więc świadczenie otrzymasz. ja tak właśnie dogadałam się z pracodawca i w momencie kiedy przeszłam na l4 płatne przez Zus to składkę przesyłałam pracodawcy na konto a ten opłacał ją wraz z pozostałymi pracownikami. Wcześniej oczywiście składka była bezpośrednio potrącana z wypłaty.

[ Dodano: 2015-08-22, 22:10 ]
co do ważności karencji to mi się chyba kojarzy że ubezpieczenie wygasa w momencie zaprzestania wpłacania składek ale mogę się mylić