Ćwiczenia w soczewkach kontaktowych

napisał/a: ~gość 2013-12-31 11:36
Jestem coraz bardziej ślepa i źle mi się fitnessi jak mam wszystko rozmazane, więc pytanie dla okularników - ćwiczycie w soczewkach, nie sprawia to żadnych kłopotów? Chodzi mi głównie o to, czy nic się nie dzieje, nie wiem nie parują od potu albo coś? Chodzi mi o takie faktycznie pocące ćwiczenia :)
napisał/a: Itzal 2013-12-31 13:24
Soczewki paruja???? Nie wiem jakim cudem, przeciez masz je na oku, to sie zachowuja jak normalna galka oczna ja w soczewkach robie wszystko, plywam, nurkuje, serfuje, biegam, nawet na paralotni w nich bylam i mi oka nie wywialo Jakies urban legends zaslyszane cie trapia chyba
napisał/a: Yenna 2013-12-31 13:48
ja się zgadzam z Itzal :) nic się z soczewkami nie dzieje podczas ćwiczeń :)
Itzal napisal(a):masz je na oku, to sie zachowuja jak normalna galka oczna

Chyba, że jej oko paruje :P
napisał/a: ~gość 2013-12-31 14:37
Itzal napisal(a):Jakies urban legends zaslyszane cie trapia chyba
tak mi przyszło do głowy dlatego pytam :P w takim razie się zaopatrzę :)
napisał/a: Mishona 2013-12-31 15:12
vanilla, zaopatrz się koniecznie, ja soczewki noszę od wielu lat i ani razu jeszcze mi nie wypadła podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Nic się z nimi złego nie dzieje. Regularnie w nich biegam, chodzę na basen z Tymonem i są zawsze na swoim miejscu.
napisał/a: Itzal 2013-12-31 15:13
Luzik, kto pyta nie błądzi ;) Mnie się kiedyś kumpela pytała, czy nie boję się w nich iść na wesele, bo co zrobię jak mi wypadną podczas tańca Tak że wiesz, nie zadałaś najdziwniejszego pytania Jak się bardzo boisz, możesz dopytać optyka, bo są soczewki specjalnie dla sportowców robione, ale nigdy nie zgłębiałam tematu, bo normalne mi wystarczą I są o niebo lepsze do ćwiczeń, niż okulary
napisał/a: ~gość 2013-12-31 15:52
w sumie powinnam jeszcze parę sztuk mieć, pewnie mi się wada pogłębiła, ale jak raz tylko dla próby założę, to nic się nie stanie. A jakoś sobie ubzdurałam, że jak okulary parują od spoconego nosa to i soczewki mogą jakoś zaparować :P o wypadanie się nie boję :) chociaż na basen tak bez okularków to bym się bała, że jak oczy mnie będą szczypać i potrę to wyjmę sobie soczewkę :P
napisał/a: magdylena 2014-01-23 12:57
własne o to wypadanie to możesz mieć obawy. Szczególnie na basenie, wystarczy mała kropelka dostająca się do oka i już soczewka może się odkleić, w rezultacie wypaść. Niejedną soczewkę straciłam przy pływaniu
napisał/a: serduszkowa1 2014-01-23 16:30
Nic się nie dzieje, jedynie co to ja uważam na wycieranie twarzy ręcznikiem po treningu i na basenie :) takze bez obaw!
napisał/a: Itzal 2014-01-23 17:15
magdylena napisal(a):własne o to wypadanie to możesz mieć obawy. Szczególnie na basenie,

na basen to się bierze google ze sobą - i nie ma problemu z wypadaniem soczewki ani szczypaniem oka ;) Można iść bez, bo woda nieco koryguje, ale raczej nie pływasz pod wodą, z szeroko otwartymi oczami, bo długo się tak nie da ;) Ja soczewki miałam założone nawet na kursie i egzaminie nurkowym - a tam jest kilka ćwiczeń, które wykonuje się pod wodą bez maski, np. przepłynięcie x metrów bez maski, zatrzymanie się, założenie maski i opróżnienie jej z wody, czy zdjęcie maski, po czym założenie jej po np. minucie, i oczywiście opróżnienie z wody - oczywiście bez wynurzania się, bo na nurkowaniu z butlą nie można sie bujać z dna na powierzchnię jak nam pasuje. I soczewek nie straciłam, jak nie miałam maski na twarzy, zamykałam oczy, instruktor mi dawał w łeb, kiedy miałam ją założyć, zakładałm, opróżniałam,i dopiero przy pustej masce otwierałam oczy - a soczewki dalej na swoim miejscu.
napisał/a: fajnarenia 2014-04-17 23:13
potwierdzam. nie ma żanego zagrożenia. Można śmiało ćwiczyć.
napisał/a: asia_23 2014-05-15 19:31
Ja bym się bała w ogóle nosić soczewki kontaktowe, a co dopiero w nich ćwiczyć;) Na szczęście nie mam problemów ze wzrokiem