Czy bedzie efekt jojo?

napisał/a: Wojo 2013-05-29 18:49
Przez 3 tygodnie stosowałem diete 2000 kcal. Schudłem troche i chcę przestać liczyć kcale. Moje parametry to 14lat, 74kilo wagi i 180 cm wzrostu. Dodam że nadal będę się zdrowo odzywiał i będę bardzo intensywnie uprawiał sport. Czy przy tym trybie życia mam szanse dostać efektu jojo?
napisał/a: errr 2013-05-29 19:38
ja to sie generalnie nie znam ale to podobno zależy od tego ile kalorii sciąłeś od dziennego zapotrzebowania, jakie masz normalne, bezdietowe zapotrzebowanie kaloryczne i ile jesz białka, tłuszczów i węgli dziennie.
Coś mi się obiło o oczy że ma być 30% zapotrzebowania kalorycznego z białka, 30% z tłuszczy i reszta z węglowodanów ale mogłam coś pomieszać. Jeśli będziesz się tego trzymał to nie będziesz miał napadów obżarstwa a wiadomo że to pomaga w racjonalnym odżywianiu się:)
dla bezpieczeństwa dodawaj po 200 kcal na tydzień do tych 2 tysi i patrz co się dzieje.
Poczytaj www.sfd.pl/
Generalnie myślę, że 2 tys kcal przy Twoim wieku, wzroście i "intensywnym uprawianiu sportu" to za dużo ściąłeś
ale ja sie nie znam
zgubicsiebie
napisał/a: zgubicsiebie 2013-07-21 19:31
W zależności co masz na myśli mówiąc zdrowo się odżywiał. Jeżeli będziesz unikał słodyczy, fast foodów i tłustych posiłków to sam sport aerobowy w zupełności wystarczy.

Efekt jojo pojawiłby się w momencie kiedy nie uprawiał byś żadnego sportu + dodatkowo do tego dołożył byś jakieś słodycze.
napisał/a: kaaassiek 2013-08-02 12:16
Chyba najlepszym sposobem na zrzucenie niechcianych kilogramów jest ograniczenie słodkiego, białego pieczywa i tłuszczów. Na stronie w temacie możesz znaleźć także diety, które nie są aż tak bardzo rygorystyczne. Mam nadzieję, że się uda. Powodzenia

[ Dodano: 2013-08-05, 15:22 ]
Teraz efekt jojo zależy ile będziesz więcej jadł kcal. Jeżeli utrzymasz powiedzmy 2300 kcal (bez liczenia, mniej więcej) to będzie wszystko w porządku. Ostatnio znalazłam na vitalii świetne przepisy. Na naleśniki, risotto, zapiekanki... Wyglądają pysznie, ale i zdrowo. Ja wybieram przepis na amerykańskie naleśniki, a Ty? Naprawdę spróbuj! http://vitalia.pl/index.php/mid/118/fid/1480/odchudzanie/diety/recipe_id/26314 Życzę powodzenia w dalszym utrzymaniu wagi, bez zbędnego efektu jojo. :)
napisał/a: ruruszka 2013-09-09 02:38
Najpierw wylicz swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne - są do tego kalkulatory w sieci, wtedy będziesz wiedział ile ty osobiście potrzebujesz dziennie kalorii.
napisał/a: roztrzepanaP 2013-10-04 11:35
Myślałam, że o odchudzaniu wiem już wszystko no a jojo to moje drugie imię, wiedziałam, że to duży skok wagi po schudnięciu, ale nie znałam dokładnych przyczyn i niestety skutków jojo (coraz trudniejsze chudnięcie) . Proponuję Ci wejść na [reklama usunięta] W przystępny sposób wytłumaczono tam jak walczyć z jojo.
napisał/a: asia_23 2014-05-15 20:05
Takie drastyczne ograniczenie kalorii zawszemoże skutkować efektem jojo.
napisał/a: syllllwia 2015-02-16 08:34
Planując swoje posiłki ustal też jak duże porcje będziesz jadła. Jeśli zaplanujesz zjedzenie konkretnych ilości wszystko stanie się dla Ciebie jasne. Wystarczy, że wyobrazisz sobie małe porcje na talerzu. Wtedy na pewno nie zjesz więcej jak powinnaś.

Pamiętaj, że jak już coś ustalisz, to musisz się tego trzymać i nie odbiegać od wymyślonego planu. Nie daj się skusić na coś smakowitego jeśli nie zaplanowałaś tego wcześniej.

Silna wola podczas odchudzania jest niezbędna. Postaraj się poszerzać swoją wiedzę na temat kalorii i wartości posiłków, żeby Twoje jadłospisy były jak najzdrowsze. Wystarczy się trochę postarać. Z czasem Twoje posiłki staną się dla Ciebie nie tylko zaplanowaną częścią dnia, ale i przyjemnością.
napisał/a: mniszka888 2015-03-22 16:06
Jeśli nie wrócisz do złych nawyków, to nie powinno być jojo
kaskowal
napisał/a: kaskowal 2015-04-02 12:57
Jeśli nagle twoja dieta nie będzie mieć ponad 2500 kcal to nie będzie jo-jo