Dlaczego tylko cyferki??

napisał/a: Niezapominajka2 2014-01-19 12:04
Wszyscy są ogarnięci chęcią zrzucenia kilku kilo. To mnie nie dziwi. Ale nie rozumiem czemu w moim przypadku zrzucenie kilku kilo nie daje wizualnego efektu. Czy będę ważyć (tak jak w chwili obecnej) 70 kilo przy 157 cm czy 56 kg (już tyle ważyłam) sylwetka wizualnie się nie zmienia wyglądam tak samo przy każdej wadze. I po mimo sporej nadwagi ( :( ) nie czuję żadnych problemów związanych z wysiłkiem fizycznym. Fakt że mieszkam na wsi 7 km od miasteczka i dojazd busem bądź autobusem jest praktycznie żaden często idę 14 km (w obie strony liczę ) na nogach i nie mam zadyszki nie bolą mnie nogi. Jest dobrze. Druga sprawa jak mam schudnąć kiedy mój organizm jest hymmm... Może inaczej trudno mi zrzucić kilogramy ponieważ jak byłam młodsza lekarz rodzinny wypisał mi sterydy przy zwykłym zapaleniu płuc. Od tamtej pory utrzymanie idealnej wagi wiąże się z ogromnymi wyrzeczeniami ( praktycznie zero jedzenia i bardzo bardzo dużo wysiłków fizycznych). Ale czasem zastanawiam się czy muszę się odchudzać skoro akceptuję swoje kilogramy i fakt że mam ich więcej mnie osobiście nie przeszkadza.
napisał/a: Valkiria_ 2014-01-19 12:10
Niezapominajka2 napisal(a):Ale czasem zastanawiam się czy muszę się odchudzać skoro akceptuję swoje kilogramy i fakt że mam ich więcej mnie osobiście nie przeszkadza.


Jeśli Tobie osobiście to nie przeszkadza, więc po co się katować?


Ja sama jestem dość dużą kobietą (w sumie to gdybym się opalała gdzieś na plaży przypuszczam, że ludzie z Greenpeace usiłowaliby wepchnąć mnie z powrotem do morza, a wielorybnicy wołaliby "Rzućcie harpun!!!") i szczerze - zdanie innych na mój temat mam głęboko w poważaniu. Nie chcesz na mnie patrzeć, to odwróć wzrok, chcesz coś złośliwie skomentować? Spójrz najpierw na siebie.

Tym jak się wygląda nikomu się szkody nie czyni. Więc jeśli tylko ze zdrowiem wszystko gra, to czym się przejmować?
napisał/a: bro1 2014-01-19 12:27
Niezapominajka - ty masz czuć się dobrze w swoim ciele. Czy to będzie 100 kilo, czy 40, nie ma znaczenia, dopóki tobie nie będzie to przeszkadzać. Nie patrz na wagę, cyferki, a na to jak sama sobie podobasz się w lustrze i jak z tym się czujesz. Są osoby, które mają ciężkie kości, są takie które mają mięśnie i wyglądając szczupło, ważą więcej. Są też takie, które mają "lekką" budowę ciała i wyglądając na puszyste, ważą mało.
Olej te wszystkie rubryczki i po prostu zrób tak, abyś ty czuła się dobrze w swoim ciele.
napisał/a: KarolciaK 2014-01-19 12:37
Niezapominajka2 napisal(a):... Może inaczej trudno mi zrzucić kilogramy ponieważ jak byłam młodsza lekarz rodzinny wypisał mi sterydy przy zwykłym zapaleniu płuc. Od tamtej pory utrzymanie idealnej wagi wiąże się z ogromnymi wyrzeczeniami

mogę się mylic, bo specjalista nie jestem,ale branie przez jakiś krotki czas sterydow wiele lat temu, raczej nie ma wpływu na teraźniejsze problemy z waga. ja w swoim zyciu wiele razy brałam sterydy i oczywiście w trakcie brania czułam się opuchnieta,ale to z czasem mija.
napisał/a: Mariannna1 2014-03-30 00:02
W tym Twoim zdaniu zawarta jest odpowiedź "praktycznie zero jedzenia i bardzo bardzo dużo wysiłków fizycznych".

Żeby schudnąć trzeba jeść! Zdrowo. Jeśli głodzisz swój organizm, to wszystko co jesz się odkłada, bo organizm myśli, że znowu nie dostanie "paliwa". Błędne koło.

Jedz 5 posiłków dziennie, regularnie co 3 godziny, pij dużo wody mineralnej niegazowanej i ruszaj się, a efekty przyjdą.