Woda w upale

napisał/a: weteranslubny1 2014-06-13 21:25
Codziennie twoje ciało pozbywa się wody z wydychanym powietrzem, moczem i potem. Aby czuć się dobrze i być zdrowym, trzeba ją uzupełniać. Można to robić pijąc napoje i jedząc obfitujące w wodę pokarmy.
Przeciętny, zdrowy człowiek żyjący w umiarkowanym klimacie potrzebuje według naukowców 2 litrów wody każdego dnia. Obliczono to w następujący sposób.
Przeciętny człowiek wydala z moczem około 1,5 litra dziennie. Z potem, zawartością jelit i wydychanym powietrzem ulatnia się około kolejnego litra.
Pożywienie zapewnia średnio 20% dziennego zapotrzebowania na wodę. Jeśli więc wypijasz każdego dnia 2 litry wody lub innych napojów, w pełni zaspokajasz zapotrzebowanie swojego organizmu na wodę.
napisał/a: sp27dora 2014-06-19 06:54
Witam. Powinno się pić wodę w upale, ale nie zaś tyle litrów co tutaj niektorzy piszą. Uważąm wypite 2 litry- to wystarczy!!!!!!
napisał/a: lolitta1 2014-07-02 12:39
U mnie w pracy jak jest upał schodzi tak z 4 litry. + do tego to co w domu.
napisał/a: AlkaWeD 2014-07-11 14:55
wiewioreczka24 napisal(a):Mnie najbardziej smakuje muszynianka ta zielona, mogę jej wypić dużo nawet 2-3 litry dziennie, ale z tego co się orientowałam to nie jest dobrze pić cały czas tak wysokozmineralizowanej wody bo może to przyczynić się do powstawania kamieni w nerkach. Ale ona mi tak smakuje


kiedyś piłam tylko muszyniankę, ale odkąd odkryła Kapellankę - nie od kapeli ani kapelana, ale od innej nazwy łysej Góry koło jeleniej : )

dzierżawię od nich dystrybutor i kupuj ę ogromne butle - do domu !!! : )

mogę tak mieć bo mieszkam niedaleko...

a ciekawostka:
używa jej wiele restauracji w okolicy, a nawet wytwórnia makaronów orkiszowych - do produkcji makaronu : ) - dowiedziałam się od Właścicielki

coś w tym musi być

odkąd mam ten dystrybutor piję znacznie więcej wody, bo jest cały czas pod ręką.
napisał/a: Nova23 2014-07-23 10:21
jednego dnia około 4 litrów ale nie piłam nic innego ( tzn kawa) a jadłam dania zwierające małą ilość wody. W dodatku dużo ćwiczyłam oraz było gorąco.
napisał/a: Grafen 2014-07-25 09:18
Generalnie około 1.5 litra. Zależy jeszcze czym się zajmuje. Jeśli mam urlop i pracuje na powietrzu, to więcej niż pół litra.

Woda z cytryną jest bardzo dobra. Ale najważniejsze jest chyba to, żeby nie pic źródlanej, takiej jak na przykład żywiec, ponieważ ona wypłukuje organizm. lepiej mineralne albo nawet lecznicze.
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2014-08-18 22:35
Ja zawsze staram sie pić 2 laitry wody, nie tylko w upały...
napisał/a: AgnieszkaKobyla 2014-08-19 14:11
Dwa litry to trochę przesada. W ciągu dnia wypijam max 1,5 litra wody mineralnej z cytryną.
napisał/a: adaw27 2014-08-26 12:17
Muszynianka 1.5-2litry
napisał/a: The_Wrath 2014-08-26 19:38
Nałęczowianka 2-3 litry
napisał/a: weteranslubny1 2014-09-10 08:18
Dodają też, że warto pić wodę zmieszaną z czymś, a nie w czystej postaci - wtedy na dłużej zostanie ona w organizmie. Dlatego poza sokami czy herbatą, można sięgnąć po ogórki czy arbuzy. W ponad 90 procentach składają się z wody, więc będą jej cennym i efektywnym źródłem, bo nie wydalimy ich tak szybko jak zwykłej mineralnej.

Jednak tak zbawiennego wpływu nie ma kawa, która nie dość, że działa moczopędnie, to jeszcze wypłukuje magnez. Na czarnej liście powinniśmy umieścić też alkohol, który przez obniżenie ciśnienia może przyprawić nas o omdlenie.

Możemy pomóc naszemu organizmowi w radzeniu sobie z upałami także przez okłady z wilgotnych ręczniczków. Woda parując chłodzi nas tak jak pot, a nasz organizm się nie odwadnia. Z kolei jeśli jesteśmy w domu, to poza zasłonięciem okien od nasłonecznionej strony i zrobieniem przeciągów, postaw kilka miednic z wodą. Tak jak nasze ciało schładza się dzięki potowi, tak powietrze w domu będzie zimniejsze dzięki parowaniu wody. Nie daj się jednak zwieść magii wentylatorów - jeśli jest naprawdę gorąco (powyżej 35 stopni), nie uchronią cię one przed niebezpieczeństwem związanym z wysokimi temperaturami.
napisał/a: adaw27 2014-09-22 09:49
Ponoć bardzo dobre właściwości ma cytryna i picie wody z cytryną.