Wyciek z sutka...

napisał/a: Anuleczka1 2012-09-28 17:25
Hej !

Od jakiegos dluzszego juz czasu zauwazylam u siebie wyciek bezbarwnej wydzieliny z lewego sutka. Nie jest jej duzo, czuje tylko ze "coś" się wydzielilo z sutka, czasami widac maleńką plamkę na bluzce. Piersi mnie nie bolą. Dodam, ze nigdy nie mialam robionej mammografii, choc chcialam sie przebadac, ale ze 25 lat koncze za pare miesiecy dopiero to moja gin. stwierdzila ze jeszcze nie ma potrzeby :/ po ukonczeniu 25 lat sie zaleca. A ja dla świętego spokoju wolalabym sie przebadac, jednak jest to kosztowne pewnie, a zreszta dodatkowo jest jeszcze to ze moje piersi sa malutkie i jak to moja mama stwierdzila ze ciezko byloby to badanie w ogole wykonac (?) bo przy mammografii "splaszczają" pierś a że moje są maleńkie no to... nie wiem no to akurat wydaje mi sie najmniejszym problemem, przeciez niekazda kobieta ma biust dużych rozmiarów a badac sie trzeba.

Moze wiecie czym moga ewentualnie byc spowodowane te niewielkie wycieki wydzieliny z sutka ?

Pozdrawiam.
napisał/a: kasia_b 2012-09-28 18:20
Anuleczka, możesz poszukać gdzieś w okolicy programu, który wykonuje usg piersi - myślę, że badanie lepsze w Twoich przypadku
a poziomy hormonów masz w normie?
napisał/a: Anuleczka1 2012-09-28 20:59
kasia_b napisal(a):a poziomy hormonów masz w normie?


Nie dodałam ze od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, to moze tez miec wplyw, prawda ? Niestety nie miałam wykonywanych badan odnośnie poziomu hormonow, ostatnio wykonalam tylko badania pokazujące czy wszystko jest w porządku z krzepliwością krwi, ze względu na dlugotrwale przyjmowane tabletki antykoncepcyjne. Ale fakt powinnam wykonac badania na poziom hormonów, nawet poprosilam moją ginkę o skierowanie na takie badania, ale powiedziala mi ze na razie wazniejsze aby dowiedziec sie czy z krzepliwością jest wszystko ok.

Ale troche sie uspokoilam, bo wyczytalam na jakims forum ginekologicznym, ze wszelkie wycieki z sutkow jesli sie pojawiaja to istotne czy zawierają w sobie krew - jak nie to znaczy ze to nic powaznego i ze wlasnie tabletki anty mogą byc tez powodem.
napisał/a: serduszkowa1 2012-09-29 14:49
Moga byc od tabletek, ale nie powinny sie w ogole pojawiac, wiec ja bym to zglosila ginekolog
napisał/a: Monini 2012-09-30 01:25
Anuleczka napisal(a):Niestety nie miałam wykonywanych badan odnośnie poziomu hormonow, ostatnio wykonalam tylko badania pokazujące czy wszystko jest w porządku z krzepliwością krwi, ze względu na dlugotrwale przyjmowane tabletki antykoncepcyjne

a tak z czystej ciekawości, enzymy wątrobowe też kazali zrobić, czy nieważne? Bo przy tak długim przyjmowaniu tabletek to przede wszystkim trzeba kontrolować.

Robiłaś w ogóle jakieś przerwy czy bierzesz tabletki ciągle te 6 lat?

Ja w sumie tyle samo co Ty brałam i miałam niezłe rewolucje z wynikami enzymów wątrobowych po odstawieniu, moniecznie je przebadaj szczególnie jeśli dalej chcesz brać, a poza tym to okropnie długo dochodziłam do jako takiej równowagi hormonalnej po odstawieniu, więc też przed tym ostrzegam po cichutku.

No a co do tematu to ja bym proponowała po prostu usg piersi, będzie widać czy wszystko ok, ja też nie mam/miałam wtedy kiedy było robione badanie dużych, a i tak bez problemu dało się przebadać
napisał/a: Anuleczka1 2012-09-30 10:52
Monini napisal(a):a tak z czystej ciekawości, enzymy wątrobowe też kazali zrobić, czy nieważne? Bo przy tak długim przyjmowaniu tabletek to przede wszystkim trzeba kontrolować.


Tak miałam robione, enzymy wątrobowe są w porządku.

Monini napisal(a):Robiłaś w ogóle jakieś przerwy czy bierzesz tabletki ciągle te 6 lat?


Właśnie żadnej przerwy nigdy nie robilam :( ale planuje zrobic w tym roku, juz o tym rozmawialam z moją ginką... boje sie jak zareaguje na tą przerwe :( dodam ze w przerwie 7 dniowej czuje sie nie za dobrze, bole glowy masakryczne!

Monini napisal(a):Ja w sumie tyle samo co Ty brałam i miałam niezłe rewolucje z wynikami enzymów wątrobowych po odstawieniu, moniecznie je przebadaj szczególnie jeśli dalej chcesz brać, a poza tym to okropnie długo dochodziłam do jako takiej równowagi hormonalnej po odstawieniu, więc też przed tym ostrzegam po cichutku.


Wiem wlasnie duzo czytalam ze po tak dlugim czasie brania tabletek pozniej moga byc rozne problemy :( jestem tego w pełni świadoma, zaczelam sie tym tematem bardzo interesowac i w tym celu jak to sie mowi "wzięłam sie za siebie" bo moja poprzednia pani gin, nie widziala potrzeby robienia jakichkolwiek badan pod katem hormonow, krzepnięcia krwi. Teraz jestem juz u innej ginki ktora jest bardziej ogarnięta w temacie.

Monini napisal(a):No a co do tematu to ja bym proponowała po prostu usg piersi, będzie widać czy wszystko ok, ja też nie mam/miałam wtedy kiedy było robione badanie dużych, a i tak bez problemu dało się przebadać


Tak też zrobię... Dzieki za pomoc! ;)
napisał/a: Fiona26 2012-10-01 08:24
Zrób hormony. Czasami gdy jest nadmiar prolaktyny pojawia się wyciek. A inne badanie to usg piersi. W twoim wieku powinno być wykonywane raz w roku.
napisał/a: anialadeevit 2013-06-18 20:51
Fiona26 napisal(a):Zrób hormony. Czasami gdy jest nadmiar prolaktyny pojawia się wyciek. A inne badanie to usg piersi. W twoim wieku powinno być wykonywane raz w roku.

Mammografia w młodym wieku niewiele wnosi, bo piersi mają inną proporcję tkanki gruczołowej do tłuszczowej, dlatego w młodym wieku lepsze jest usg. Wyciek z piersi poza okresem laktacji jest nieprawidłowy, nie trudno się tego domyśleć. Trzeba tylko rozstrzygnąć czy przyczyną jest jakaś zmiana w piersi czy zmiany ogólnoustrojowe (zaburzenia hormonalne, przyjmowanie niektórych leków- zwłaszcza uspokajających).
napisał/a: Valkiria_ 2014-04-24 07:04
Hej dziewczyny. Pisze w tym temacie bo nie chce zakladac nowego a nic innego o sutkach nie znalazlam... Otoz dalsze moje problemy ze zdrowiem. Jak niektórzy wiedza - okolo miesiąca temu odlozylam tabletki anty które bralam nieprzerwalnie przez 8 lat, z powodu calkowitego zaniku miesiaczki. Pierwsza miesiączkę (tą niby odstawienną dostalam) teraz czekam kiedy pojawi sie kolejna. Zauwazylam jednak w ostatnich dniach znaczny problem z sutkami. Nie wiem nawet jak to opisać - sam czubek sutków mam cholernie tkliwy, szczypiąco -drażniący. I to sam czubek francowatych sutków, nic wiecej. Pytanie do was - czy miala ktoras z was tak samo lub podobnie po odstawieniu tabsow po dlugim okresie ich brania? Bo nie wiem czy to brać na zasadzie, ze organizm sie reguluje po tych 8 latach czy to objaw chorobowy...
napisał/a: natalaa33 2014-06-11 16:22
Każdy organizm reaguje inaczej na zmiany. Tkliwość może być spowodowana odstawieniem tabletek, ale na Twoim miejscu zrobiłabym te USG (nie piszesz, czy wykonałaś badanie).

______________
Kremy Cosmelan - czy ich cena jest odzwierciedleniem skuteczności?
napisał/a: weteranslubny1 2014-06-13 21:26
Do przyczyn wycieku z piersi zalicza się następujące stany:

ropnie piersi,
rak piersi,
zakażenia piersi,
gruczolakowłókniaki,
mastopatia,
zaburzenia równowagi hormonalnej,
niedoczynność tarczycy,
urazy piersi,
brodawczak wewnątrzprzewodowy,
stosowanie niektórych leków (niektóre leki obniżające ciśnienie, przeciwbólowe, hormonalne),
ciąża,
gruczolak przysadki,
choroba Pageta,
poszerzenie przewodów wyprowadzających.