Autor Wiadomość

Wyrywanie zęba.

damianm

Wysłany: 2009-10-22, 21:13    Wyrywanie zęba.
Dzisiaj miałem wyrywaną dolną 6. Niestety nic nie szło po mojej myśli. Dostałem znieczulenie, ale mimo tego podczas rwania bardzo bolało. Pani stomatolog stwierdziła, że to przez jakieś zmiany w zębie. Na domiar złego, nie wyrwała go całego ponieważ nie dała rady. Górnej części zęba już nie mam. Został tylko korzeń w dziąśle. Mam zgłosić sie za 2 tygodnie na dalsze rwanie. Jak myślicie, powinienem zmienić dentystę, czy poczekać 2 tygodnie i iść jeszcze raz. Boję się, że będę musiał znowu przeżywać ten straszny ból. A podobno wyrywanie zęba nie boli....

Emma88

Wysłany: 2009-10-22, 21:29    Wyrywanie zęba.
Zmień dentystę! jak nie mogła wyrwać powinna zrobić dłutowanie. Ja miałam zrobione tak od razu i mimo, że nie chciał wyjść ząb, to dentysta zrobił mi dłutowanie i zagoiło się i teraz mam spokój :) a znieczulenie mogło nie działać, bo miałeś pewno ropę, a jak jest ropa to znieczulenie może słabiej działać :(

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2009-10-23, 05:56    Wyrywanie zęba.
A dostales jakies leki do domu? Np. antybiotyk? Moim zdanie powinienes, tym bardziej, ze zab dolny i w dodatku z ropą... Ja bym zmienila dentyste, tak czy siak.....Na wszelki wypadek- tez mialam rwanego zeba, nie wylazł caly od razu,bo pekł przy rwaniu, i byl wybierany na czesci co prawda za jednym posiedzeniem, ale kilka razy ;-) Antybiotyk potem dostalam, i w sumie na drugi dzien nie pamietalam, ze mialam rwanego zeba :roll: Ale to byla gorna 6, a z dolnymi jest gorzej, bo zuchwa czesciej sie rusza...Idz na wszelki wypadek skonsultuj to z innym dentystą ;-)

"Jesteś twierdzą, w której potężnych murach znajduję schronienie"

To jest reklama:-) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24892497
www.matkizonyisingielki.blogspot.com

Misia7

Wysłany: 2009-10-23, 06:09    Wyrywanie zęba.
damianm, Tak jak radzą dziewczyny też bym zmieniła dentystkę. Nie powinna ci zostawiać pół zęba tylko od razu wyrwać cały.

damianm

Wysłany: 2009-10-23, 08:58   
Dostałem antybiotyk i mam iść do niej jeszcze raz za dwa tygodnie. Po tym czasie jeśli ząb się poluźni to mi go wyrwie, a jak nie to do chirurga do wyrwania. Trochę mi dzisiaj dziąsło spuchło, ale nie boli. Chyba będę musiał udać się do innego dentysty.

Misia7

Wysłany: 2009-10-23, 09:00    Wyrywanie zęba.
damianm, Wiesz moja denstystka też miała mi wyrywać zęba, ale oceniła, że mogą podczas wyrywania wystąpić trudności i od razu dała mi skierowanie do chirurga szczękowego. Twoja denstystka też powinna była tak zrobić a nie brać się sama za rwanie.

damianm

Wysłany: 2009-10-23, 22:26   
Teraz mamy weekend to żadnego stomatologa nie odwiedzę. Zastanawiam się, czy takie pozostawienie kawałka zęba nie jest szkodliwe dla zdrowia. A poza tym bardzo boli mnie szczęka, szczególnie podczas przełykania.

szprycha
...:::szczesliwa:::...

Wysłany: 2009-10-24, 00:56    Wyrywanie zęba.
damianm napisał/a:
A poza tym bardzo boli mnie szczęka, szczególnie podczas przełykania.

poniewaz masz wszystko podraznione w buzi od tego rwania
ale lepiej zmien dentyste bo na raty to wiesz tv sie bierze a zeba sie raz a porzadnie wyrywa albo wysyla najpierw na rtg zeby wiedziec co i jak a nie eksperymentowac :/

margaret

Wysłany: 2009-10-24, 18:54    Wyrywanie zęba.
Misia7 napisał/a:
od razu dała mi skierowanie do chirurga szczękowego.

Dokładnie ja miałam wyrywane dwa zęby u góry bo szykuje się do założenia aparatu ale ja sama poszam do chirurga szczękowego. Nic nie bolało i rach ciach było po wszystkim. Nie pozwoliłabym zwykłemu dentyście rwać mi zęba.

żabbcia

Wysłany: 2009-10-26, 11:49   
Wyrwanie zęba nic nie boli, nie wiem że kiedyś rwali bez znieczulenia jak to można jeszcze zobaczyć na niektórych filmach z epoki nieboszczki Polski Ludowej.
Z moim lekarka nie dawała sobie rady (trzonowy) i przez nieuwagę czy brak siły, koordynacji ruchowej (z kwadrans z nim walczyła, nie miała już sił) ukłuła mnie z całym impetem tym ekstraktorem w dziąsło, chciała ucelować w ząb :570: . Głupio jej się zrobiło... W domu zobaczyłam w lustrze podeszłą krwią rankę. Normalnie bym się zwijała z bólu na fotelu, i ją bym chyba zabiła. Ale nic nie czułam, a pewności że mnie ugodziła nabrałam dopiero w domu. Wszystko zakończyło się tym,że ta drobna kobitka nie dała za wygraną, wyrwała mi zęba, ale że miał dłuugi korzeń do zatoki szczękowej zrobiło mi się tzw. połączenie zatokowo-szczękowe. Mogłam oddychać przez tę dziurkę po zębie - aż gwizdało. Niewiele jest osób które mogło sobie pogwizdać zębem :-D
Nazajutrz trafiłam do szpitala na operację zaszycia. W szpitalu leżałam tydzień z rurką w nosie którą kapała krew na piżamę na piersi. Powinnam dostać tę rurkę z takim zbiorniczkiem ale nie było.Polskie szpitale... Wszystko co spływało z tej zatoki po operacji trafiało na piżamę. Cały czas byłam we krwii. Jeden z pacjentów miał jednak z tym zbiorniczkiem, było to w sumie jeszcze gorsze. Plastikowy zbiorniczek był uwiązany u szyi i było widać jak ta spłynięta krew chlubocze podczas chodzenia. Dość to traumatyczne, poszłam sobie rano do stomatologa, skończyłam w szpitalu gdzie leżałam tydzień. Jednak nie wszystko w życiu to miód i powidła

AGA.F

Wysłany: 2009-10-26, 14:53   
Dobry dentysta i będzie po bólu :przytul:

mmartuniaa

Wysłany: 2013-07-07, 08:16    Wyrywanie zęba.
Powinnaś zmienic stomatologa ponieważ wyrywanie wcale nie boli ja sama wyrwałam ostatnio zęba i nic nie czulam ani w trakcie ani po wyrwaniu moge polecic ci [reklama usunięta] doświadzeni lekaże

Itzal
Biznes-męka ;)

Wysłany: 2013-07-07, 11:41    Wyrywanie zęba.
Cytat:
lekaże

lekarze - to sie pisze przez "rz", a nie "ż" :572: :572: :572:

"Jesteś twierdzą, w której potężnych murach znajduję schronienie"

To jest reklama:-) http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=24892497
www.matkizonyisingielki.blogspot.com

Krystian W

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-07-23, 08:03    Wyrywanie zęba.
nie lubię tego:(

wexa

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-07-23, 11:29   
podsyłam pomocny link godby uwagi ja zawsze z tego korzystam [reklama usunięta]

Odpowiedz do tematu