Zimne stopy

napisał/a: basia1125 2008-02-16 16:19
W wyszukiwarce nic nie znalazłam...

Strasznie marzną mi stopy.
Zawsze byłam zmarzluchem no ale bez przesady, nawet w domu muszę mieć dwie pary skarpet, jedne przynajmniej pod kolano, bo mi zimno w łydki i drugie na wierzch, bo jedna warstwa dla moich stop to za mało...

Czy to może wskazywać na jakieś problemy ze zdrowiem?
Np. krążenie??
Czy już tak po prostu mam?

Macie jakieś dobre sposoby na rozgrzanie sie??
napisał/a: evilgirl89 2008-02-16 16:25
basia1125, mi też wiecznie marzną stopy i ręce i kupiłam kremy rozgrzewające ale ich nie stosuję bo zapominam
słyszałam z eto przez krązenie trzeba coś na krążenie brać
napisał/a: basia1125 2008-02-16 16:28
No właśnie tylko co na krążenie brać??
kasia89itomek81 a konsultowałaś to z jakimś lekarzem??
napisał/a: Cubanita 2008-02-16 16:32
Ja mam ten sam sposób.. ciagle zimne dłonie i stopy.. nawet w lato jak juest upał.. moje ręce sa jak lody zimne Nie mam pojęcia co z tym robić.. poki co śpie jak stara babcia w skarpetach... mój mężulo to mówi że czuje się jakby spał z Ferdkiem Kiepskim
napisał/a: evilgirl89 2008-02-16 16:32
nie konsultowałam jakoś zawsze zapominam o tym mówić bo jak już do lekarza idę to w innej sprawie niż to moje marznięcie
może po prostu idź do apteki i poproś o coś na krążenie ...................

[ Dodano: 2008-02-16, 16:33 ]
Cubanita, a ja mojemu wciskam nogi miedzy jego nogi
zawsze jest zły jak go dotykam takimi zimnymi rękami
napisał/a: Butterfly1 2008-02-16 17:31
dołaczam do klubu zmarzłych stóp i rąk, tak jak Cubanita nawet latem są zimne wrrr To chyba z problemów z krązeniem wynika, czy jakos tak. A nie mam pojecia jak to "nareperowac"
napisał/a: sorrow 2008-02-16 19:52
No to dziewczyny idźcie do lekarza. Trzy osoby, które znam z podobnymi objawami (niektóre wiele lat tak żyły) dowiedziały się, że mają nadczynność tarczycy. Wszystkie po kilku wizytach u lekarza powiedziały, że im objawy ustapiły. Lekarza oczywiście trzeba trafić odpowiedniego... takiego, co nie wypisze tylko jakichś kremów rozgrzewających, ale skieruje na odpowiednie badania. Jedną z tych osób jest moja żona, którą dzielnie wspierałem w łóżku przez wiele lat grzejąc stopy na różne sposoby :)... teraz zazwyczaj ma ciepłe.
napisał/a: evilgirl89 2008-02-16 21:03
sorrow, no to rzeczywiście lekarz musi byc skoro tak nawet nie przypuzczałam że to takie poważne aż do teraz
napisał/a: Edytka 2008-02-18 12:19
Ja też mam wiecznie zimne stopy i dłonie
Na stopy znalazłam sposób kupiłam sobie w zakopcu takie wełniane, długie papucki i biegam w nich po domu (chociaż kocham na bosaka) i wiecie co czasem muszę je zdjąć bo aż mnie parzą a nogi mam długo ciepłe nawet ostatnio mój chop się trochę zdziwił bo ja też jak kasia89 wciskam te nogi gdzieś pod niego a tu takie cieplusie. Kremy i kąpiele rozgrzewające na mnie nie działąją, termofor też nie.

Słyszałam że to coś z krązeniem, pytałąm w aptece, pani poradziła mi tabletki z kasztanowca. Zjadłam całe opakowanie, a raz powiedziałam mojemu lekarzowi to się na mnie wydarł, że szkoda ze całego kasztana nie zjadłam, wytłumaczył mi ze niektórzy tak mają poprostu.
sorrow napisal(a):No to dziewczyny idźcie do lekarza. Trzy osoby, które znam z podobnymi objawami (niektóre wiele lat tak żyły) dowiedziały się, że mają nadczynność tarczycy. .

Miałam robione badania na tarczyce i wszystko jest ok więc nie wiem może to faktycznie tak musi być.
napisał/a: samsam 2008-02-18 13:00
A może w tym artykule coś znajdziecie???

http://www.we-dwoje.pl/zimne;stopy,artykul,5471.html
napisał/a: Cubanita 2008-02-18 14:33
sorrow napisal(a):dowiedziały się, że mają nadczynność tarczycy
hmmm.. coś w tym może być bo w sumie moja mama ma problemy z tarczycą, a to ponoć dziedziczne
napisał/a: jente8 2008-02-18 14:37
Nie wiem jak to jest, bo ja "problem" zimnych stóp odziedziczyłam po mamie, ale mama miała badania na tarczycę i wszystko z nią ok. Z tego co słyszałam to raczej kwestia krążenia. Zresztą nie przejmuję się tymi zimnymi stopami za bardzo