Wysoka cena idzie w parze z jakością?

napisał/a: Kamella1 2015-03-27 19:16
Pytanie do tych osób, które od czasu do czasu kupują drogie rzeczy: czy wysokie ceny zawsze idą w parze z jakością?
Pytam, bo znalazłam fajne buty Guess w [mod:reklama usunięta] , ale kosztują spory ułamek mojej wypłaty, więc chciałabym mieć pewność, że to będą dobrze wydane pieniądze. Słyszałam już różne opinie, w większości pozytywne o takich droższych markach, ale mimo wszystko wolę jeszcze popytać i poznać też wasze zdanie.
Będę wdzięczna za wszelkie rady odnośnie takich markowych zakupów.
kaskowal
napisał/a: kaskowal 2015-04-01 07:24
Ja mam kilka markowych dodatków typu buty, portfel i torebki i uważam, że te produkty są warte swoje ceny. Dodatkowo jestem zdania, że warto inwestować w dobre i droższe dodatki, bo będą nam służyć przez długi okres czasu. Teraz jestem na etapie poszukiwania, dobrych, markowych botków :) Na [mod:reklama usunięta] widziałam bardzo ładne buty Wittchen i poważnie zastanawiam się nad ich zakupem ;)
napisał/a: reena 2015-04-24 12:05
nie zawsze cena idzie z jakością. np. ja kiedyś kupiłam sobie drogie, skórzane kozaki na zimę i trzymały się w dobrym stanie krócej niż 3 razy tańsze buty z deichamanna. taka sytuacja :/ nieraz płaci się za markę, a nie za dobrą jakość .
dagmara_es
napisał/a: dagmara_es 2015-04-28 10:31
Oczywiście, że nie zawsze jakość i cena idą w parze!
czasem cena idzie w parze z marką.
Like_a_virgi
napisał/a: Like_a_virgi 2015-04-28 13:51
kamila888 napisal(a):Oczywiście, że nie zawsze jakość i cena idą w parze!
czasem cena idzie w parze z marką.

Maarka to wartośc dodana, czesto emocje itp, z tym juz trudno dyskutować, natomiast jakosc powinna być co najmniej adekwatna do ceny...
napisał/a: jarekbe 2015-05-22 16:44
Moim zdaniem cena przważnie idzie w parze z jakością, pomijając przypadki gdzie np buty typu 'sneakers' kosztują 500 złotych :)
napisał/a: mysia231 2015-07-03 13:25
Często, ale nie zawsze. Czasami faktycznie płacimy tylko za napis na metce, którego i tak nikt nie zobaczy. W cenie jednego markowego produktu można kupić kilka innych i np. wymieniać co sezon, a czasem warto zainwestować w coś na lata. Wszytko zależy od Twojego podejścia i stopnia zaufania do danego sprzedawcy (marki)
napisał/a: weeka 2015-07-07 20:42
Moim zdaniem nie zawsze, jest dużo produktów tanich a bardzo dobrych!!
napisał/a: Smartboy_pl 2015-07-09 13:33
To prawda,jeszcze parę lat wstecz wysoka cena szła w parze z dobrą jakością i oryginalnością,a w chwili obecnej jest to na wyrównanym poziomie i moim zdaniem nie warto przepłacać za tą samą rzecz,odzież czy obuwie.
napisał/a: pola182 2015-09-29 15:39
Teraz nie zawsze tak jest. Najgorsze jest to, że nawet sieciówki takie jak Zara czy Hm itd są mega drogie, a wykonanie coraz gorsze. Niestety, ale za jakość trzeba płacić mega kasę.
napisał/a: anna1010 2015-12-02 07:47
Jedynym sposobem na sprawdzenie jaką jakość oferuje dany producent jest kupienie i przetestowanie. Teraz dużą część ceny sieciówek stanowi reklama na którą nie szczędzą kasy a my potem za to wszystko płacimy w sklepach.
napisał/a: krasnolud1 2015-12-02 13:25
Czasem wystarczy wiedzieć gdzie co kupować:
od lat mąż kupuje spodnie Stanleya na targu u tej samej kobiety - cena 90-100zł, w CH 150zł.
Ja mam na targu 2 sprawdzone stoiska z polskim skórzanym obuwiem. Ostatnio kupiłam botki na zimę za 240zł, te same w sklepie internetowym 350zł + wysyłka. Można? Można!