Czy możecie mi polecić dobry krem matujący?

napisał/a: Literatka 2014-08-02 10:56
Kilka dni temu skończył się mój ulubiony krem matujący do twarzy i liczne wypady na zakupy kosmetyczne boleśnie dały mi odczuć, że chyba wstrzymano jego dystrybucję, bo nigdzie, po prostu nigdzie go nie ma. Z tego powodu postanowiłam zmienić ten kosmetyk na jakiś inny oraz tak dla zwyczajnej odmiany
Stąd też pytanie do posiadaczek cery tłustej lub cery mieszanej - jakiego kremu matującego używacie? Polecacie go? Sprawdza się u Was?
napisał/a: e-Lena 2014-08-02 11:36
Zamiast matującego kup sobie nawilżający. Skóra nie przetłuszcza się bez powodu :)
napisał/a: Valkiria_ 2014-08-02 11:40
Kremy Mixa z loreala bodajże... Bardzo fajne. Popieram przedmowczynie - nawilżać. Ja jeszcze lubię kremy z żółtej serii ziaja med.
napisał/a: malwinka89 2014-08-02 11:52
Dr I.Eris Vitaceric, Hydrogenic, Lirene krem nawilżający
napisał/a: Literatka 2014-08-02 11:59
e-Lena napisal(a):Zamiast matującego kup sobie nawilżający. Skóra nie przetłuszcza się bez powodu :)


Na noc nakładam półtłusty krem nawilżający. Na dzień wybieram matujący
napisał/a: e-Lena 2014-08-02 12:25
Ja mam cerę mieszaną i odstawiłam wszystkie kremy. Kilka dni skóra się łuszczyła i szczypała, teraz wróciła do normy - nic się nie przetłuszcza, nic się nie przesusza. Płyn micelarny do demakijażu, lekki puder zamiast podkładu, co dwa dni żel Lirene, a na co dzień przemywanie twarzy zwykłą kranówą. I tyle. Im więcej nakładałam na gębę, tym gorzej wyglądała.

Nie da się "polecić kremu", bo każda cera jest inna. Musisz szukać metodą prób i błędów czegoś, co będzie najlepsze dla Ciebie, a nie co sprawdza się u koleżanek.
napisał/a: Literatka 2014-08-02 13:10
e-Lena napisal(a):Ja mam cerę mieszaną i odstawiłam wszystkie kremy. Kilka dni skóra się łuszczyła i szczypała, teraz wróciła do normy - nic się nie przetłuszcza, nic się nie przesusza. Płyn micelarny do demakijażu, lekki puder zamiast podkładu, co dwa dni żel Lirene, a na co dzień przemywanie twarzy zwykłą kranówą. I tyle. Im więcej nakładałam na gębę, tym gorzej wyglądała.

Nie da się "polecić kremu", bo każda cera jest inna. Musisz szukać metodą prób i błędów czegoś, co będzie najlepsze dla Ciebie, a nie co sprawdza się u koleżanek.


Ale ja już znalazłam idealny krem dla mnie. Problem w tym, że przestali go sprzedawać.
Wiele razy próbowałam się niczym nie smarować przez długie dni i tygodnie i efektu nie było.
Dziwi mnie to, że Ciebie coś szczypało i Ci się łuszczyło. Może masz skórę suchą, a nie mieszaną czy tłustą? U mnie nigdy nie było takiego efektu.
napisał/a: tomato2 2014-08-04 15:27
e-Lena, ma rację, dla jednych ten sam krem może byc super a dla innych do bani.
Literatka, Ja wypróbowałam wiele kremów i trafiłam na serie Bielenda Pharm, jestem zadowolona, nie jest zbyt droga i myślę, że całkiem fajna.
napisał/a: karo-lcia 2014-08-05 08:07

Ja Ci mogę polecić ten tonik i na to krem nawilżający jaki lubisz ;) Mi pomógł.
napisał/a: gregorz111 2014-08-22 12:22
Mógłbym polecić całą gamę kremów marki Loreal. moja żona używa krem świetnie matuje wszystkie krosty.
napisał/a: Literatka 2014-08-22 21:55
gregorz111 napisal(a):Mógłbym polecić całą gamę kremów marki Loreal. moja żona używa krem świetnie matuje wszystkie krosty.



Nie mam krost
napisał/a: oleksia 2015-01-12 15:04
Tak, jak ktoś wyżej już pisał- cera nie przetłuszcza się bez powodu. Jeśli masz mieszaną , to jest ona dosyć kłopotliwa, bo z jednej strony trzeba ją matowić, a z drugiej- nawilżać. Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy jest ona przesuszona. Ja niestety mam ten problem, że zimą moja tłusta cera jest totalnie wysuszona od mrozu, wiatru etc. Stosuję maski i kompresy nawilżające, na dzień krem z Sorayi półtłusty (nakładam go pod makijaż), wieczorem stosuję ten:



Póki co, jestem zadowolona, zobaczymy po zimie.