Jak zadbać o suchą skórę zimą?

napisał/a: Dorotaa1 2016-01-07 12:42
Mam na twarzy takie place suchej skóry. Zwłaszcza na policzkach i na kościach policzkowych.
Przy nosie tłusta. Nie wiem jak to wyregulować, bo to nie tylko niefajnie wygląda, ale też widać tą suchą skórę, jest zaczerwieniona i podrażniona.
napisał/a: mniszka888 2016-01-08 14:02
To, co sama wzięłabym pod uwagę, to na pewno jakieś intensywne nawilżanie skóry. Pewnie też przydałoby się ją odżywić.
Możesz wybrać się do drogerii po jakieś kremy tego typu, ale ja na przykład mam problem z regularnym stosowaniem. Zapominam po prostu o tym. Inną opcją będzie wizyta u kosmetyczki. Z tego co wiem, ciekawe propozycje jeśli idzie o takie zabiegi na twarz ma gabinet [mod: reklama usunieta] - nie wiem skąd jesteś, a to jest taki przykład. Chodzi mi o to, że proponują tam autorskie zabiegi powstałe z połączenia trzech typów masażu i różnych kosmetyków. Po takim czymś skóra dostaje zastrzyk witamin i energii, więc pewnie warto byłoby sobie coś takiego zafundować.
Jak będziesz szukała dla siebie kosmetyczki, to zwróć uwagę czy proponuje ci zabieg odpowiedni do twojej cery i pory roku. Na przykład teraz nie wykonuje się już zabiegów złuszczających skórę, bo można ją tylko podrażnić.
napisał/a: kenia 2016-01-10 13:00
lilijana napisal(a):Mam na twarzy takie place suchej skóry. Zwłaszcza na policzkach i na kościach policzkowych.
Przy nosie tłusta. Nie wiem jak to wyregulować, bo to nie tylko niefajnie wygląda, ale też widać tą suchą skórę, jest zaczerwieniona i podrażniona.


Spróbuj smarować te miejsca atoperalem, powinno pomóc.
napisał/a: Monia9595 2016-01-10 17:22
Mam podobny problem, nie wiem gdzie leży przyczyna, bo staram się używać balsamów i kremów nawilżających, ale przy dużym mrozie skóra jest podrażniona.

Czy konieczna jest wizyta u dermatologa?
napisał/a: kenia 2016-01-14 18:00
A jakich balsamów i kremów używasz? Bo te drogeryjne słabo działają, przynajmniej mi nie pomagają.
napisał/a: juznie 2016-02-28 10:23
Ja smarowałam dziecku kiedyś atopowe miejsca na skórze kremem Emolium, świetnie nawilża więc może spróbuj tego kremu
napisał/a: danuta111 2016-05-18 11:26
Witam bardzo dobra firma to Aven można kupić ich preparaty w aptece
napisał/a: lollypop_1 2017-02-27 10:51
Mi zawsze pomaga krem Eloderm na takie problemy świetnie nawilża i regeneruje do kupienia w aptece.
napisał/a: m_kot90 2017-03-08 12:34
Moja babcia zawsze powtarzała,że nie ma nic cenniejszego jak witamina C :) W pełni się z nią zgadzam :) Kup sobie serum z witaminą C, dostępne w każdym kosmetycznym - nie zawiedziesz się i stosuj regularnie :) Ja np stosuję to https://idealna.pl/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/koncentraty-serum-preparaty-punktowe/perfecta-fenomen-c-booster-wyrownanie-kolorytu-nawilzenie-i-odzywienie-na-dzien-i-na-noc/