KOSMETYKI Naturalne/ Ekologiczne/ Organiczne/ Wegańskie

napisał/a: Violetta80 2008-11-19 19:36
Jakie stosujecie kosmetyki naturalne? Jakie są wasze wrażenia po zastosowaniu?
napisał/a: oleksandra1 2008-11-21 22:40
Staram się używać jak najmniejszej liczby kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji, ale ostatnio z zadowoleniem odkryłam, że papier toaletowy Lambi jest produkowany ze 100% czystych włókien celulozy (bez barwników etc.) - miękko i zdrowo ;)
napisał/a: erykah 2008-11-23 22:03
jeśli chodzi o naturalne kosmetyki, to ja często używam kremów i balsamów z owocami lub wyciągiem z ziaren zbóż.
a co do papieru toaletowego Lambi, to widziałam reklamę z owieczką - słodka ta owieczka malutka, muszę kupić ten papier, ciekawe czy ma jakieś inne kolory prócz białego...
napisał/a: oleksandra1 2008-11-24 16:15
Ziarna zbóż u nas w rodzince zdecydowanie wolimy jadać ;) Co do papieru Lambi, to jest wyłącznie biały - jak pisałam - bez użycia barwników a do tego produkowany z drzew ze specjalnie wydzielanych lasów. I mięciutki :D
(ale chyba trochę odeszłyśmy od tematu;))
napisał/a: erykah 2008-11-24 23:39
haaaa! wiedziałam, że mi sie nie przewidziało w sklepie i że jest też ten papier Lambi w innych kolorach - wklejam link, żeby wyszło na moje hihi http://www.lambi.com/portal/102/ :)
no dobra, to wróćmy do tematu moje panie!
napisał/a: oleksandra1 2008-11-24 23:57
( Miałam na myśli to, że u nas w domu jest używany wyłącznie biały ;) )

W kwestii kosmetyków naturalnych/ekologicznych/wegańskich to używam ewentualnie z Yves Rocher - mają dobre kremy, płyny do kąpieli i zapachy; produkty nie są testowane na zwierzętach, za to dla skóry są jak najbardziej przyjazne.
napisał/a: Violetta80 2008-11-25 01:32
Haha, a ja w sklepie ze zdrową żywnością widziałam waciki ekologiczne :) to nowy trend? :)))

A tak na serio, jak tam sprawa kremików? Ja ostatnio testuję to i owo na sobie i jestem w niebie albo coś takiego :)

[ Dodano: 2008-11-27, 23:48 ]
A propos Yves Rocher, to mają te kosmetyki dużo ekstraktów roślinnych, ale jeśli ta firma używa olei mineralnych zamiast naturalnych olei zimnotłoczonych, to nie da się tego zaklasyfikować jako kosmetyki naturalne. Kosmetyki "naturalne" muszą mieć 95% skłądników naturalnych. Znalazłam fajną profesjonalną stronę na ten temat:

http://biotech.sisco.pl/kosmetologia/37/962
napisał/a: Edita 2008-12-11 13:13
Ja używam ekologicznych kul do prania. Sprawdzają się super, dobrze piorą, a pralka zużywa mniej wody, bo musi tylko raz płukać. Czy któraś z Was tez pierze z kulami Eco Laundry Ball?
Ja mam je dopiero od kilku tygodni i ciekawi mnie czy faktycznie starczają na 1500 prań?
napisał/a: Barbarella74 2008-12-12 00:12
To bardzo intrygująco brzmi ale nigdy w zyciu o czymś podobnym nie słyszałam ?

A ja mam teraz fajny peeling od Fridge by Yde i jestem wniebowzięta. Jest na bazie soli. Kiedy go zmywam zostaje warstewka olejku pachnącego cytrusowo. Nie trzeba już skóry smarować balsamem. To naprawdę luksusowy kosmetyk. Myślę teraz o tym, żeby przetestowac inne rzeczy tej firmy, zwłaszcza że ma super opinie. 100% naturalności to coś nowego dla mnie ale myślę, że warto dać skórze odsapnąć od pochodnych ropy, podobno wtedy lepiej oddycha!
napisał/a: Violetta80 2008-12-13 15:04
Widziałam te kosmetyki parę razy w Urodzie, Vivie itp. Podobno produkcja jest bardzo limitowana i tylko z najlepszych surowców. Chyba nie ma innej marki na rynku, która nie stosowałaby żadnych sztucznych konserwantów.
napisał/a: sorrow 2008-12-13 16:40
brzoskwinka85 i malwina77, proszę żebyście używały tylko jednego nicka (możecie wybrać sobie). Zarejestrowałyście się w tym samym czasie w przeciągu pół godziny, piszecie z tego samego adresu, używacie identycznej przeglądarki (bardzo specyficznej) i rozmawiacie ze sobą na forum chwaląc od czasu do czasu jakiś produkt (nie tylko w tym temacie), a nawet rozmawiając ze sobą. Nie uważacie, że to niesamowity zbieg okoliczności ?
napisał/a: Violetta80 2008-12-13 23:14
To dość naturalne na tak małym forum...



ale z tym adresem to już dałeś czadu, niestety.