Pękające paznokcie

napisał/a: majeczka41 2014-02-17 10:22
Witam Wszystkich,

Chciałam założyć osobny temat, ponieważ nikt nie może mi udzielić praktycznej porady odnośnie pękających i łamiących się paznokci na dłoniach...

Pytałam o tę dolegliwość w kilku salonach kosmetycznych, ale wszędzie mówi.ą o witaminach, pielęgnacji kremami oraz SPA dla dłoni. Przecież ja ciągle w ten sposób dbałam o dłonie, ale problem się pojawił i od jakichś 3 miesięcy nie znika.

Proszę o jakieś porady co zrobić, może jakiś specjalista kosmetolog, albo lekarz od tych spraw bedzie godny uwagi. Mieszkam w okolicach Poznania.

Pomocy!!!
napisał/a: KokosowaNutka 2014-02-17 11:35
A czesto je malujesz?
napisał/a: stopka1 2014-02-17 11:37
mi pomaga odżywka Eveline 8w1
napisał/a: KokosowaNutka 2014-02-17 11:43
Ciagle to samo

Nastepnym razem nie bede nic pisac bo to strata czasu :P
blimey89
napisał/a: blimey89 2014-02-17 14:29
majeczka4 napisal(a):Witam Wszystkich,

Chciałam założyć osobny temat, ponieważ nikt nie może mi udzielić praktycznej porady odnośnie pękających i łamiących się paznokci na dłoniach...

Pytałam o tę dolegliwość w kilku salonach kosmetycznych, ale wszędzie mówi.ą o witaminach, pielęgnacji kremami oraz SPA dla dłoni. Przecież ja ciągle w ten sposób dbałam o dłonie, ale problem się pojawił i od jakichś 3 miesięcy nie znika.

Proszę o jakieś porady co zrobić, może jakiś specjalista kosmetolog, albo lekarz od tych spraw bedzie godny uwagi. Mieszkam w okolicach Poznania.

Pomocy!!!


poszukaj w google i zobacz jak olejowanie paznokci pomaga wiele dziewczyn sobie chwali. Tylko trzeba byc niestety regularnym
napisał/a: Yenna 2014-02-17 18:35
majeczka4 napisal(a): wszędzie mówi.ą o witaminach

Do mnie ten problem wraca raz na półtora roku, dwa lata i za każdym razem pomaga mi 3-miesięczna kuracja jednym produktem - merz special. Wiem, że to jest dosyć drogie, ale dla mnie naprawdę skuteczne.
napisał/a: Rudziaaa 2014-02-19 17:30
Mnie pomaga odżywka z eveline. Oprócz tego łykam skrzyp. Dobrze działa na włosy, skórę i właśnie paznokcie. Spróbuj sama
katarzynakil
napisał/a: katarzynakil 2014-02-20 10:20
Dobre są tabletki silica. Działają na włosy, paznokcie. Nie każdy może odczuć rezultat akurat na paznokciach. Są to tabletki bez recepty, 40 kosztuje ok. 10 zł.
napisał/a: Basiencja 2014-02-26 01:22
Paznokieć jest wytworem skóry jak włosy, więc odżywiać go możesz od wewnątrz i od zewnątrz. Na pewno wielotorowo. A może masz uczulenie na jakieś środki do mycia.
napisał/a: werdina 2014-03-14 11:44
U mnie problem sie pojawia najczęściej kiedy długo nie jadam warzyw i paznokcie mi słabną, dlatego ja się będę upierać że zdrowa dieta bogata w warzywa i owoce to klucz do zdrowych, mocnych paznokci.
katarzynakil
napisał/a: katarzynakil 2014-04-03 12:32
wydaje mi się, że jest to związane z niedoborem witamin u ciebie :)
napisał/a: bubamag 2014-04-06 11:58
A ja Wam powiem że też miałam problem z paznokciami, były słabe rozdwojone i nic żadne suplementy żadne utwardzacze nie pomogły olejowałam non stop... wkurzyłam się zrobiłam hybryde i teraz paznokcie nie dośc że sa zdrowsze :) co mnie mile zaskoczyło to jeszcze nie musze ich malować codziennie czy co drugi dzień wystarczy raz na 3 tygodnie :) a olejek dalej wcieram bo kosmetyczka powiedziala nie ma róznicy czy na hybryde czy na czysty paznokieć, skórki też się będą cieszyły :) także jak ktoś ma możliwośc to polecam :)