Pryszcze

napisał/a: marcinek5049 2009-01-25 13:08
Witam,
Jak skutecznie zapobiec pryszczom? Chodzi mi o jakis srodki takie zeby one nie wyskakiwaly a nie jakies kremy ktore sie dopiero nanosi na pryszcze. Podajcie przyklady i nazwy ktore faktycznie wam pomogly.
napisał/a: natasha_ 2009-01-25 21:26
Polecam maść Benzacne. Ją można nakładać i w celu zapobiegnięcia pryszczom, jak i jak już się pojawią. W celach profilaktycznych smaruję cienką warstwą, na noc, całe czoło, nos i brodę. Naprawdę pomaga :) Tylko trzeba regularnie!
Jest w wersji słabszej i mocniejszej, więc na początek bym polecała słabszą (5% bodajże).
napisał/a: dark_salve 2009-01-26 01:54
Nie jestem na 100% pewien ale jedne z tabletek antykoncepcyjnych ponoć są dobre na cerę ale nie wiem czy to się konkretnie dotyczy pryszczy.

napisał/a: ~gość 2009-01-26 09:08
Stosuj żele antybakteryjne do mycia twarzy. Jest mnóstwo dostępnych, są nawet w supermarketach. Ja używałam z Nivea Visage Young np. lub Soraya.

Co do benzacne - też stosowałam, ale dopiero jak coś mi wychodziło, bo ono bardzo wysusza skórę i nakładanie jej bez potrzeby może narobić dodatkowych problemów.

Co do tabletek - owszem, mi pomogły
Ale z nicku autora wnioskuję, że jest chłopakiem więc chyba odpada
napisał/a: Patka2 2009-01-26 09:41
marcinek5049, ważne jest to co się je też.
napisał/a: dark_salve 2009-01-26 12:28
Natalina1989 napisal(a):Co do tabletek - owszem, mi pomogły
Ale z nicku autora wnioskuję, że jest chłopakiem więc chyba odpada

ale czemu odpada? Nie przepiszą mu? Dyskryminacja mężczyzn.

Ja kiedyś jeszcze stosowałem Adonis czy Afrodyta - takie na spirytusie to przemywania twarzy i wysuszające.

napisał/a: ~gość 2009-01-26 12:49
dark_salve, jak dla mnie to faceci mogą je brać, byłąbym z tego bardzo zadowolona ale z tego co wiem, jak na razie są one przeznaczone dla kobiet

dark_salve napisal(a):Ja kiedyś jeszcze stosowałem Adonis czy Afrodyta - takie na spirytusie to przemywania twarzy i wysuszające.

Też to stosowałam, ale za barzdo mi wysuszyło skóre...
napisał/a: marcinek5049 2009-01-26 20:01
No to fakt ze jestem chlopakiem wic jak tam podaliscie tabletki antykoncepcyjne to raczej odpadaja:P chyba ze sa dla mezczyzn:D Ja stosuje jak mi cos wyskoczy spirytus salicylowy lecz on bardzo powoli dziala i nie zapobiega powstawaniu nowych:( benzacne sprobuje kupic w aptece i zaczne stosowac:) zobaczymy czy cos poprawi:)

[ Dodano: 2009-01-27, 15:17 ]
Własnie dzisiaj kupiłem maść Benzacne 5% i bede stosował przez 2-3 tyg jak tam pisze i raz dziennie:) zobaczymy co z tego wyniknie:)
napisał/a: natasha_ 2009-01-28 12:00
marcinek5049 napisal(a):No to fakt ze jestem chlopakiem wic jak tam podaliscie tabletki antykoncepcyjne to raczej odpadaja:P chyba ze sa dla mezczyzn:D Ja stosuje jak mi cos wyskoczy spirytus salicylowy lecz on bardzo powoli dziala i nie zapobiega powstawaniu nowych:( benzacne sprobuje kupic w aptece i zaczne stosowac:) zobaczymy czy cos poprawi:)

[ Dodano: 2009-01-27, 15:17 ]
Własnie dzisiaj kupiłem maść Benzacne 5% i bede stosował przez 2-3 tyg jak tam pisze i raz dziennie:) zobaczymy co z tego wyniknie:)


Ja jestem bardzo zadowolona z Benzacne, więc może Tobie też pomoże :) Siegnęłam po maść w akcie desperacji, bo co i rusz mi coś wyskakiwało na twarzy. Ale ważna jest regularność! Jak tylko się da, to na początku przez kilka dni stosuj 2 razy dziennie. Ja rozprowadzam na całym czole, nosie i brodzie, a jeśli jest jakiś pryszcz, to na nim grubszą warstwę. Maść owszem trochę wysusza, ale jak nastąpi poprawa, to wówczas można np. nakładać tylko na noc, a na dzień krem nawilżający. Ja tak robię i jestem zadowolona :)

Pozdrawiam
napisał/a: marcinek5049 2009-01-28 16:48
Ja tez w desperacji bo mnie wkurzalo ze dziewczyna mi to wyciska:P No i wzielem sprawe w swoje rece i teraz biedna nie bedzie maiala co wycisknac bo lubi:P
sprobuje przez pierwsze pare dni dwa razy dziennie a pozniej tylko na noc:) juz popierwszym razie widze zmiany:)
napisał/a: zizu87 2009-01-31 14:59
Benzacne jest dobre ale nie do każdego rodzaju skóry!:( ja używałam no i niestety okazało się :< ze tonie jest środek stworzony dla mnie!:( za bardzo wysusza skure!:(
napisał/a: bianka82 2009-01-31 19:07
Ja sama nie mam problemu z pryszczami ale za to mój mąż ma - 30 lat na karku a wyskakują mu pryszcze nieraz jak nastolatkowi ma skórę normalną, za to ze sporą ilością zaskórników, wysyłam do od czasu do czasu do kosmetyczki, myje twarz żelem peelingującym i w zasadzie nic się nie zmienia...macie jakiś pomysł jak mu pomóc??