przetłuszczające się włosy.

napisał/a: Lusy 2012-03-17 13:15
Witajcie.

Nie zauważyłam takiego wątku więc zakładam.

Mam problem z przetłuszczającymi sie włosami.
Dosłownie to jest makabra bo rano umyję a wieczorem już na nowo przetłuszczone,teraz będzie już ciepło to w ogóle nie wiem chyba 2x dziennie będę głowę myła
Macie może jakieś sprawdzone i dobre szampony??? Do niedawna pomagała mi garnier do wszystkich typów włosów ale już nie bo się chyba włosy przyzwyczaiły do niego...
Już sama nie wiem co mam robić, pomożecie??
napisał/a: ~gość 2012-03-17 13:38
Zakochana1, współczuję i łączę się w bólu, bo mam ten sam kłopot ostatnio całkiem przypadkiem wpadł mi w ręce szampon Eva Natura pokrzywa z czymś tam i szczerze mówiąc zaskoczył mnie bardzo myję włosy wieczorem i rano są ok (poza grzywką która zawsze przykleja mi się do czoła i rano muszę ją odświeżyć) najdziwniejsze jest to, że po spłukaniu każdego szamponu włosy są śliskie a po tym są matowe w dotyku; po wyschnięciu błyszczą i wydają się leciutkie.
Parę tygodni temu chciałam położyć maskę na włosy więc ich rano nie myłam ale musiałam na szybko wyjść i coś załatwić-hmmm z tłustą głową nie pasuje i... pochyliłam się nad wanną na dłonie dałam odrobinę pudru dla niemowląt i wtarłam we włosy, poczekałam 2 minuty, rozczesałam, związałam w kucyk i już włosy były w miarę ładne
napisał/a: Hecate 2012-03-17 14:00
Mam ten sam problem (tylko, że mniejszy, bo myję codziennie, ale włosy utrzymują świeżość przez cały dzień) powiem szczerze, że wątpię iż cokolwiek może pomóc, próbowałam już chyba wszystkiego.
Zostało jedynie codzienne mycie włosów delikatnym szamponem, najlepiej naturalnym z pokrzywy albo czarnej rzepy.
Nieźle działa też szampon z serii Neutrogena T/Gel do włosów przetłuszczających się.
napisał/a: Lusy 2012-03-17 16:40
Ja już miałam robioną lekką trwałą co by je przesuszyć, podziałało na całe 2 tyg
Z pokrzywy szampon nie działa... już zaczynam myśleć nad myciem w szarym mydle haha :D
Fryzjerka powiedziała że jak się przetłuszczają to nie mam używać żadnych maseczek, odżywek co by dodatkowo ich nie obciążać...

Hecate na pewno poszukam tego szamponu i spróbuję dzięki! :)
napisał/a: kwiatlotosu2 2012-03-17 19:12
Zakochana1, też miałam ten sam problem. Od kiedy zaczęłam stosować odpowiedni szampon myję włosy co drugi dzień
Polecam te 2:
napisał/a: Monini 2012-03-18 10:30
Ja też miałam taki problem, ale zawsze sobie z nim radzę rozjaśniając włosy, do miesiąca mam spokój, póki się nie zrobi duży odrost, później znowu farbowanko
napisał/a: Bizuteria-Magia 2012-03-19 19:04
współczuję, też kiedyś miałam taki problem ale z wiekiem chyba coś się zmieniło. myję włosy co dwa dni, najczęściej z rana, a rzadziej wieczorem ;) no chyba, że wiem , że rano nie będzie chciało mi się wstać ;) polecam Herbal Essences ten do końcówek
napisał/a: jusita 2012-04-04 18:42
Mnie seboradin to uczula. Jak mi się włosy szybko przetłuszczają to biorę dwa dni weekendu, nie myję włosów! Potem robię maskę z nafty a następnie dokładnie myję szamponem, są mego tłuste. Spróbuj sobie Horbal.
napisał/a: sarahh08 2012-05-29 14:46
Jeśli ma się problemy z włosami, to powinno się używać specjalne, lecznicze szampony, najlepiej te dostępne w aptece. Są one trochę inne niż te dostępne w sklepach kosmetycznych, bo oparte na innych składnikach. Tamte na pewno ładnie pachną, jednak czy są skuteczne... różnie bywa. Ja polecam szampon [Mod: reklama usunięta].
napisał/a: Aleterka 2012-06-12 11:34
Mam ten sam problem, dodatkowo walczę z brakiem objętości, więc mam 2 szampany, jeden do włosów przetłuszczających się, a drugi dodający objętości i stosuje je na zmianę i daję radę.[shadow=orange:f74a2e9b0b][/shadow:f74a2e9b0b]
napisał/a: ines666 2012-07-01 14:02
Cześć! Słuchajcie, wydaje mi się, że jeśli mamy problem z włosami, to powinniśmy postawić na preparaty lecznicze, które dostępne są w aptekach. Wiadomo, że wydają się nam ,,gorsze", bo brzydko pachną etc. , ale skuteczność jest duża przez to, że są oparte na naturalnych składnikach. Mnie szlag trafiał już konkretnie ostatnimi czasy, ale włosy zaczęły się tak przetłuszczać po wypróbowaniu paru produktów takich jak np. te Melaleuca etc. Jest wiele fajnych. Popytajcie farmaceutyków.
napisał/a: KamilaWwa 2012-07-10 10:27
Na pewno nie myj ich 2 razy dziennie. Co prawda, trzeba myć tak czesto, jak tego potrzebuja, ale z 2. strony, przyspieszysz pracę gruczołów łojowych.