Apteczny antyperspirant.

napisał/a: DH 2014-02-16 10:22
Tak jak w temacie: poszukuję dobrego aptecznego antyperspirantu. Wypróbowałam trochę tych z drogerii (głównie Nivea) i żaden nie spełnił do końca moich oczekiwań. Czyli: na prawdę suche pachy przez conajmniej kilkanaśnie godzin i nie zostawianie śladów na ubraniach.
Co polecacie?
napisał/a: Valkiria_ 2014-02-16 10:38
Etiaxil. Aczkolwiek z drogeryjnych naprawdę dobra jest rexona Platinum czy jakoś tak. Ona jest w sztyfcie. Ja lacze ja jeszcze z dezodorantem rexona i jest naprawdę fajna ochrona

[ Dodano: 2014-02-16, 10:39 ]
A nivea to szajs kosmiczny.., przynajmniej dla mnie.
napisał/a: DH 2014-02-16 21:33
Poczytałam trochę o Etiaxilu i chyba jego jedną wadą jest podrażnianie skóry, trochę się tego obawiam, bo moja jest dosyć wrażliwa.
Co myślicie o antyperspirantach Vichy, albo Blokerze Ziaji?
napisał/a: KarolciaK 2014-02-16 21:46
DH napisal(a):Blokerze Ziaji

był gdzies tu temat o blokerach i tam pisałam, jak najbardziej polecam bo jest skuteczny a przy okazji nie jest tak silny w działaniu jak etiaxil. no i cena dużo nizsza
napisał/a: DH 2014-02-17 00:47
KarolciaK napisal(a):był gdzies tu temat o blokerach


Znalazłam :)

KarolciaK napisal(a): jak najbardziej polecam bo jest skuteczny a przy okazji nie jest tak silny w działaniu jak etiaxil. no i cena dużo nizsza


Brzmi zachęcająco, chyba spróbuję.
napisał/a: Valkiria_ 2014-02-17 06:19
Mi po blokerze ziaji wyszla wysypka - cos jak potówka u dziecka. Strasznie swędząca. Ale dzialal- to fakt.
napisał/a: chasia 2014-02-17 10:08
ja używam etiaxilu ale tylko na wyjścia - w sensie np. na wesele do jasnej sukienki...
generalnie blokowanie wydzielania potu jest mega niezdrowe - pocenie się to naturalna i potrzebna rzecz....

dobrą sprawą jest ałun - reguluje wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach ( to jest naturalny minerał )...

pocić się trzeba :)
napisał/a: ~gość 2014-02-17 11:02
Miałam kilka antyperspirantów drogeryjnych w sztyftach ale szybko mi wysypka wychodzi. Z aptecznych chciałabym pomóc, ale nie pamiętam nazwy, na pewno zielona zakrętka i białe opakowanie, naklejka chyba zielono-biała też. No i również nie do stosowania na dłuższą metę, dlatego podobnie jak chasia używam tylko na wyjścia :) no a na codzień cóż - czarne ubrania w których tak nie rzuca się w oczy plama pod pachą, albo np lubię zestawienie że jakaś bluzka na ramiączkach czy bokserka a na górę kolorowa bluzka z guzikami, wtedy też nie ma problemu no i oponkę się maskuje :P
napisał/a: DH 2014-02-18 16:03
chasia napisal(a):generalnie blokowanie wydzielania potu jest mega niezdrowe - pocenie się to naturalna i potrzebna rzecz....

chasia napisal(a):pocić się trzeba


Nigdzie nie napisałam, że jest inaczej.


Przetestowałam Bloker Ziaji i wygląda na to, że blokery nie są dla mnie. Przez pierwsze pół nocy swędziały mnie pachy, przez drugie piekły i szczypały, a obudziłam się z czerwonymi plamami i krostkami. Od rana smaruję Cetaphilem i jest już trochę lepiej.
Szukam dalej, wszelkie propozycje mile widziane :)
napisał/a: KarolciaK 2014-02-18 16:54
DH napisal(a):Przetestowałam Bloker Ziaji i wygląda na to, że blokery nie są dla mnie. Przez pierwsze pół nocy swędziały mnie pachy, przez drugie piekły i szczypały, a obudziłam się z czerwonymi plamami i krostkami

ale nie uzylas tego na ogolone pachy? bo ja raz się rozpedzilam i zrobiłam na ogolone i tak miałam, na nieogolonych nic mi nie dolega
napisał/a: Valkiria_ 2014-02-18 18:33
DH, czyli ci się stało to samo co mnie...
napisał/a: ~gość 2014-02-18 18:45
Pierwsze co wg mnie trzeba zrobić przed zastosowaniem tych antyperspirantów, to baaardzo dokładnie osuszyć pachy, ja ręcznikiem papierowym to robiłam i pod żadnym pozorem nie opuszczałam rąk. Ma być sucho jak na pustyni, wtedy mnie nie szczypie :P