Domowe sposoby na piękną cerę

napisał/a: MonikaLuc 2007-02-20 21:45
pati napisal(a):co ja mam zrobić żeby znikły blizny i zaczerwienienia na twarzy


Ja też bardzo chciałabym wiedzieć :(
napisał/a: ~gość 2007-02-21 13:52
haj najlepsze są peelingi z kawy
napisał/a: Parcinka 2007-02-21 19:24
Może to zabrzmi trochę nie na miejscu, ale wg.mnie najlepszy na piękną cerę jest sex Po nim zawsze się jakoś taki człowiek "rozświetlony robi"
napisał/a: Pauluś 2007-02-21 20:03
mam taki problem z cerą ze się boję czasem z domu wyjść moja cera jest tłusta mam wągry na nosie,trądzik i skóra na nosie brodzie i czole wygląda jak u staruszki.Proszę doradźcie mi co mam zrobić?
napisał/a: nika81 2007-02-22 14:38
Może udaj się do dermatologa on powinien Ci najlepiej doradzić. Przepisze Ci jakieś leki lub powie jak powinnaś dbać o buźkę.
napisał/a: ~gość 2007-02-23 12:15
napisał/a: MonikaLuc 2007-02-23 12:20
Nie mogę jakoś znaleźć postu na podobny temat, wiec napisze - w razie czego przekierujcie.
Mam taki problem - czasami pod skórą na twarzy tworzą mi się takie grudki, wyczuwalne palcem, ale chyba nie widoczne... może trochę zmienia się skóra w tym miejscu... Głownie na policzkach. Znajoma doradziła mi smarowanie tych miejsc Tormentiolem, ale jakoś nie widzę poprawy... Macie jakiś pomysł na to?
napisał/a: ~gość 2007-02-27 13:57
A więc tak: Masować twarz kostkami lodu, które poprawiają ukrwienie, ściągają rozszerzone pory i dają efekt napiętej skóry ~~ Na wypryski i wągry dobrze działa ocet jabłkowy zmieszny z wodą mineralną w stosunku 1:1. Miksturę tą nakłada się na wacik i przeciera twarz rano i wieczorem Wypryski leczy także parówka z rumiankiem
napisał/a: ~gość 2007-03-13 15:50
czosnek jest podobno świetny na pryszcze . tylko troche wali...
napisał/a: Anielica 2007-03-26 14:31
Parcinka napisal(a):Może to zabrzmi trochę nie na miejscu, ale wg.mnie najlepszy na piękną cerę jest sex Po nim zawsze się jakoś taki człowiek "rozświetlony robi"



To prawda, wkońcu hormony przestają buzować, wszystko wraca do normy i buzia staje się piękna...


Kiedyś, gdy miałam problem z trądzikiem stosowałam maseczkę z płatków owsianych, zaparzałam i po lekkim ostygnięciu nakładałam na twarz na 15 minut, później zmywałam...

Szare mydło też jest ok, zwłaszcza jak się ma tłustą skórę. W końcu kiedyś tylko je stosowano :)

Na nagle wyskakujące krostki (wyczytałam gdzieś i wypróbowałam) należy je potraktować wacikiem nasączonym wodą z solą i przytrzymać chwilkę, po czym krostka staje się mniej bolesna, mniej czerwona i zanika. Ale nie zawsze to działało, szczerze mówiąc...

Cynk w maści lub pasta cynkowa też był ok, zwłaszcza gdy był stosowany na noc. Rano wszystko wyglądało o wiele lepiej...

Słyszałąm że przemywanie twarzy rumiankiem i świetlikiem działa kojąco i łagodząco na wszelkie wypryski

Na razie to tyle pomysłów i rad mi się przypomniało :)
napisał/a: ~gość 2007-04-15 12:55
Nie wiem gdzie to zamieścić, ale zaryzykuję tutaj...bo jest to domowy sposob na piękną skorę, więc prawie to samo jak w temacie :P
Dziś wyprobowalam sposób na gladką, jedwabistą skórę..Miałam jeszcze nieużywany, mniej lubiany przeze mnie balsam do ciała...wyczytalam gdzieś, że dodając do balsamu cukier stworzy się wspanialy peeling. I faktycznie teraz skóra jest gładka i miła w dotyku. Najpierw zastosowalam peeling na umyte cialo, splukałam letnią wodą a potem wsmarowałam ukochany, pachnący balsam nawilżajacy...Efekt naprawdę wart zachodu No i znalazłam sposób by szybciej pozbyć się tego balsamu nielubianego:P
napisał/a: Butterfly1 2007-04-17 20:55
nboooo DONIU jak chwalisz to musze wypróbować, też bynajmniej zużyję balsamy hihihi