Autor Wiadomość

Domowe sposoby na piękną cerę

Anielica

Wysłany: 2007-03-26, 14:31   
Parcinka napisał/a:
Może to zabrzmi trochę nie na miejscu, ale wg.mnie najlepszy na piękną cerę jest sex :oops: Po nim zawsze się jakoś taki człowiek "rozświetlony robi" ;-) :oops:

To prawda, wkońcu hormony przestają buzować, wszystko wraca do normy i buzia staje się piękna...

Kiedyś, gdy miałam problem z trądzikiem stosowałam maseczkę z płatków owsianych, zaparzałam i po lekkim ostygnięciu nakładałam na twarz na 15 minut, później zmywałam...

Szare mydło też jest ok, zwłaszcza jak się ma tłustą skórę. W końcu kiedyś tylko je stosowano :)

Na nagle wyskakujące krostki (wyczytałam gdzieś i wypróbowałam) należy je potraktować wacikiem nasączonym wodą z solą i przytrzymać chwilkę, po czym krostka staje się mniej bolesna, mniej czerwona i zanika. Ale nie zawsze to działało, szczerze mówiąc...

Cynk w maści lub pasta cynkowa też był ok, zwłaszcza gdy był stosowany na noc. Rano wszystko wyglądało o wiele lepiej...

Słyszałąm że przemywanie twarzy rumiankiem i świetlikiem działa kojąco i łagodząco na wszelkie wypryski

Na razie to tyle pomysłów i rad mi się przypomniało :)

Donia
Gość
Wysłany: 2007-04-15, 12:55    Domowe sposoby na piękną cerę
Nie wiem gdzie to zamieścić, ale zaryzykuję tutaj...bo jest to domowy sposob na piękną skorę, więc prawie to samo jak w temacie :P
Dziś wyprobowalam sposób na gladką, jedwabistą skórę..Miałam jeszcze nieużywany, mniej lubiany przeze mnie balsam do ciała...wyczytalam gdzieś, że dodając do balsamu cukier stworzy się wspanialy peeling. I faktycznie teraz skóra jest gładka i miła w dotyku. Najpierw zastosowalam peeling na umyte cialo, splukałam letnią wodą a potem wsmarowałam ukochany, pachnący balsam nawilżajacy...Efekt naprawdę wart zachodu :-) No i znalazłam sposób by szybciej pozbyć się tego balsamu nielubianego:P

Butterfly
I live for the perfect day

Wysłany: 2007-04-17, 20:55    Domowe sposoby na piękną cerę
nboooo DONIU jak chwalisz to musze wypróbować, też bynajmniej zużyję balsamy hihihi:-P

Klusia
mega-szczęśliwa ^^

Wysłany: 2007-04-17, 21:39    Domowe sposoby na piękną cerę
Donia1981, świetny pomysł z tym peelingiem, słodki i skuteczny, jeszcze dziś wieczorem go wypróbuję bo sama mam kilka nieulubionych balsamów...teraz się przydadzą g:)

norka
powracam

Wysłany: 2007-04-25, 16:46   
hihi ja też słyszałam o tym pomyśle, z balsamem ale jeszcze nie mialam okazji wypróbować:P Dziewczyny dajcie znać, jak Wy wypróbujecie :)

nisiaczek00

Wysłany: 2007-05-04, 16:09    Maseczki
Słyszałam że najtańszym i w sumie chyba dobrym sposobem na poprawienie cery są samodzielnie zrobione maseczki ? tylko , że nie wiem z czego się je robi i na co pomagają ... ? zna ktoś może jakieś ?

Kinia
to już koniec...

Wysłany: 2007-05-04, 16:13    Maseczki
Np odświeżająca i nawilżająca z ogórka np. kładziesz plasterki ogórka

"Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce.

kajka260

Wysłany: 2007-05-09, 18:44   
Ja używam maseczek a alg, sa naprawde rewelacyjne :-) !!!

Lemonessa

Wysłany: 2007-05-10, 23:41   
ja używam maseczek które kupuje w drogerii - takie saszetki; moja ulubiona to taka z zielonej glinki. pięknie oczyszcza twarz :-)

She

Wysłany: 2007-05-17, 01:25    Domowe sposoby na piękną cerę
Jakieś 3 miesiące temu też miałam duży problem z cerą, moje czoło, nos i broda było całe w krostkach wszelkiego rodzaju. Wcześniej brałam różne leki i wypróbowałam bardzo dużo kremów (wszystko na marne bo nie dawało efektów). W końcu trafiłam do pani doktor, która kazała mi rano i wieczorem przemywać twarz zwykłą wodą (chlusnąć, nie żałować sobie:]), później utlenioną(oczywiście polać na wacik i przejechać nim po twarzy i szyi, nie żeby sie litrami przelewała :P ), a na koniec posmarować najzwyklejszym kremem nawilżającym. Plus do tego codziennie pić rumianek, brać witaminę C(podobno przyśpiesza znikanie blizn) i magnez. Ważne też było żeby jak najmniej grzebać przy twarzy (w sensie wyciskać:P). Stopniowo krostki zaczęły pojawiać sie coraz rzadziej, stare się pogoiły i teraz już nie pamiętam kiedy ostatnio jakąś miałam :) Oczywiście nie na każdego musi podziałać, ale spróbować warto. Polecam.

reni123
a ja rosnę i rosnę i rosnę...

Wysłany: 2007-05-17, 12:38    Domowe sposoby na piękną cerę
She, ja bym się bała tej wody utlenionej
na pewno ma działanie dezynfekujące, więc wierzę że działa na pryszcze, ale na skórę bez takich problemów nie odważyłabym się stosować regularnie (np. na skórę na szyi)
myślę że normalnej skórze woda utleniona nie pomoże, a zaszkodzi, wysuszając ją

She

Wysłany: 2007-05-17, 13:22   
Zgadzam się, że taka kuracja nie dla każdego jest dobra. Zaleciła mi to pani, która jest dermatologiem od wielu lat i potrafi ocenić co może danej osobie pomóc, a co zaszkodzić. Myślę, że pomaga na ropne krosty bo przede wszystkim je zasusza i zapobiega ich roznoszeniu. Ja mam cerę mieszaną i nie mam pojęcia jak woda utleniona może podziałać na inną. Po prostu najlepiej iść do dermatologa. Pozdrówka

Cubanita
Show must go on... :-)

Wysłany: 2007-05-17, 13:36    Domowe sposoby na piękną cerę
Parenaście lat temu miałam problemy z cerą...rada jest prosta: zero czekolady, zero cacao, zero pikantnych przypraw, mycie twarzy woda przegotowaną, co miesiąc czyszczenie twarzy u kosmetyczki, porządny krem i tonik do wtarzy, zamiast mydła - Boniderm...
Potrzeba czasu, ale efekty są

milena_k86

Wysłany: 2007-05-18, 19:59    Domowe sposoby na piękną cerę
oooo a gdzie takie szare mydło można kupić? bo mój mąż mi szukał, gdy go prosiłam i panie ekspedientki troszkę się z niego śmiały...hihih..biedny... :mikolaj: swoją drogą bardzo jeżeli macie problem z trądzikiem i świeceniem się skóry polecam tabletki antykoncepcyjne: diane 35 do tego maseczkę z ogórkiem garnier (sprzedają po 5 zł dwie saszetki)

aganiok

Wysłany: 2007-06-25, 11:42    domowe sposoby na piękną cerę
domowy sposób na piękną cerę to ponoć drożdże :564: ale nie wiem czy należy je zalewać wodą czy po prostu zjadać "bez niczego". Ktoś wie?? :-D

Odpowiedz do tematu