Jaka pasta do zębów?

napisał/a: lasica1 2010-05-31 22:00
Nie ważne jaka, ważne żeby nie osłabiała szkliwa.
napisał/a: alba767 2010-06-01 19:41
Ja również używam Elmexa. Bardzo skuteczna pasta do zębów. Odkąd ją stosuję, pojawił się u mnie nowy ubytek, a moje zęby nie należą do najmocniejszych. Jeżeli ktoś ma słabe zęby i często wędruje do dentysty powinien korzystać z tej pasty. Mogłaby jednak być w nieco większej tubce. No i jednak cena też nie należy do najniższych, ale już tak to jest, że z jakość trzeba więcej zapłacić. Mój dentysta zawsze powtarza, że oprócz mycia zębów równie ważną sprawą jesy używanie nici dentystycznej. Nie wiem jak się ma sprawa z płynami do płukania jamy ustnej, jednak zauważyłam, że pojawia się ich coraz więcej.
napisał/a: kromoni 2010-06-01 20:51
stoto54 napisal(a):Rozumie, że [Mod: reklama usunięta] ci pomógł tak? Jak długo stosowałaś? No i jak bardzo doskierał ci problem krwawiących dziąseł?
Pomógł. Dziąsła krwawiły mi tylko przy myciu. Stosowałam jakieś 3 tygodnie. Teraz póki co mam spokój. Dodam tylko, że jestem w ciąży, czyli mogą tymbardziej mi krwawić dziąsła, ale od ponad 2 miesięcy nic się nie dzieje.
napisał/a: hatczyk 2014-01-31 16:24
Dziewczyny a moze polecicie mi jakas fajna paste dla synka? Ma juz 7 lat ale jeszcze czasami połyka pastę. Juz nie wiem jakiej ma uzywac, żeby mu nie szkodziła i zeby jej nie chciał połykac?! probowalam juz elmex, biorepair i nadal nic..
napisał/a: gebbelsein 2014-02-03 17:38
hatczyk napisal(a):Dziewczyny a moze polecicie mi jakas fajna paste dla synka? Ma juz 7 lat ale jeszcze czasami połyka pastę. Juz nie wiem jakiej ma uzywac, żeby mu nie szkodziła i zeby jej nie chciał połykac?! probowalam juz elmex, biorepair i nadal nic..


No niestety moje dzieciaki nie chcą używać miętowych past, a te smakowe połykają. O fluorze się tyle naczytałam, że boję się strasznie dawać im pastę z fluorem bo niestety wciąż połykają. Moja siostra poleciła mi bardzo dobrą pastę dla dzieciaków bez fluoru ale z wapniem i magnezem (który funkcjonalnie ma zastąpić fluorek). Jestem zadowolona choć nie jest najtańsza pasta.

[mod:reklama usunięta]
napisał/a: Itzal 2014-02-04 08:56
Ja używam bezfluorowych z dabura, lubię je :D
napisał/a: kasiaborosz 2014-02-06 11:02
kurde, a ja już nie wiem, jakich używać - skupiam się na tych wybielajacych, uzywałam już i tych z najwyższej półki i tych made in tesco i w zasadzie wszystkie tak samo nie wybielają ;/
napisał/a: Itzal 2014-02-07 09:13
Bo pasty wybielające nie wybielają twojego koloru, tylko usuwają delikatnie nalot z kawy i herbaty - szkoda kasy ;)
napisał/a: bridas 2014-02-12 12:47
elmex już od dawna :)
napisał/a: cytryna90 2014-02-16 15:06
Szkoda że tańszy nie jest . A płyny używacie ?
napisał/a: lukas88 2014-02-18 20:19
Polecam jakąkolwiek pastę z firmy [mod: reklama usunięta] Jest dużo wariantów smakowych, bardzo oryginalnych np. czekolada z miętą, mango banan czy ananas oraz pasty dla palaczy Antytabak. Warto dodać, że mają bromelinę, która usuwa przebarwienia:) nie są jakoś kosmicznie drogie ok 25 zł dlatego zachęcam spróbować:)
napisał/a: marmurka 2014-02-18 22:40
Jeżeli chodzi o pasty trzeba zwracać uwagę na ilość fluoru w składzie. Szczególnie w pastach dla dzieci. warto poczytać:[mod:Reklama usunięta]