Czerwone krostki i podrażnienie

napisał/a: Miętowa26 2014-10-29 13:07
Hej

Ostatnio zauważyłam że jak używam antyperspirantów/dezodorantów to bardzo często pojawiają mi się pod pachami czerwone , swędzące krostki nie wiem czy to jest normalne czy po prostu moja skóra jest strasznie wrażliwa czy wy też macie taki problem ? jak sobie z nim radzicie ? jakich preparatów używacie żeby ich nie mieć ? będę naprawdę wdzięczna za odpowiedzi i jakieś rady.
napisał/a: The_Wrath 2014-10-31 13:12
powodów może być naprawdę dużo może masz po prostu bardzo wrażliwą skórę pod pachami przez co niektóre antyperspiranty cię po prostu uczulają stąd zapewne czerwone krostki. I moja dziewczyna również miała taki problem to po prostu kupiła sobie jakiś delikatny dezodorant chyba z grupy AA może po prostu pójdziesz do apteki i się podpytasz o coś delikatnego ?
napisał/a: Miętowa26 2014-10-31 16:01
Dziękuje za odpowiedź :) możesz mieć trochę racji w sumie ostatnio zauważyłam że odkąd zmieniłam swoje dezodoranty to pojawiły się te krostki. A skórę to chyba zawsze miałam wrażliwą nawet podczas golenia to zauważyłam. Chyba to już pora na zmianę antyperspirantów na coś lepszego :)
napisał/a: oleksia 2014-12-15 15:47
Zawsze możesz też pójść do dermatologia i wykluczyć np. zapalenie mieszka włosowego. Moja znajoma to ma i bardzo się z tym męczy ;/
napisał/a: alinka1976 2015-01-14 12:35
jesli używasz ich bezpośrednio po goleniu maszynką specyfik dostaje się do mieszków włosowych i powoduje ich podrażnienie. Gól pachy wieczorem, potem zrób delikatny peeling i posmaruj kremem, rano umyj te miejsca i dopiero użyj antyperspirantu