Sposoby na kaca

napisał/a: samsam 2007-01-08 12:36
Był już temat o czymś płynnym , więc może teraz o skutkach wypicia dużej ilości alkoholu.
Co robicie, gdy kac Was dopda???
Macie jakieś sprawdzone sposoby, aby szybko wrócić do formy????
napisał/a: Patka2 2007-01-08 12:41
Na kaca po piwie mi pomaga zawsze wypic na drugi dzień jeszcze raz piwo.
A na innego kaca hmm rosół mi pomaga.
Ale ostatnio nie pamietam zebym miała jakiegokolwiek kaca, wiec moze są jakieś nowższe sposoby
napisał/a: iza19821 2007-01-08 16:26
Ja na temat kaca nie moge nic o sobie powiedziec...dlatego ze nie pije alkoholu.

Ale mojemu mezowi pomaga mleko,pozniej butelka piwa a na samym koncu rosolek i prysznic.
napisał/a: angelaxxx 2007-01-08 17:06
jeżeli chodzi o mnie to dla mnie najlepszym sposobem na kaca jest zimna coca-cola! zawsze mi pomaga polecam wypróbowanie
napisał/a: Anetka1 2007-01-08 17:19
Ja słyszałam że pomaga sok pomidorowy.
napisał/a: samsam 2007-01-08 18:38
Ja słyszałąm o soku z kiszonej kapusty, choć nie próbowałam.
napisał/a: ami1 2007-01-09 12:29
Na kaca jak dla mnie po pierwsze 2 ibupromy i oczywiście coś do picia. Często cola. Ale pomaga mi też gorący bulion. Polecam.
napisał/a: palika 2007-01-09 16:07
Anetka napisal(a):Ja słyszałam że pomaga sok pomidorowy.


To prawda. Pomidory zawieraja bardzo duzo potasu i sa wskazane "po wypitku" gdyz wyrownuja jego poziom
napisał/a: samsam 2007-01-09 18:34
Tak. podobnie jak witamina C, której właśjie jest dużo w soku z kapusty kiszonej.
Ostatnio czytałam, że najlepszym sposobem, aby unijnąć lub złagodzić kaca, jest wypicie bardzo dużej ilości płynów w trakcie picia alkoholu i tak np.
jak pijecie 1 piwo, to tyle samo wody
jak mocniejszy alkohol, to 2 razy więcej wody to np. kieliszek wódki, dwa kieliszki wody.
Nie wiem, czy to pomaga, może warto spróbować.
napisał/a: jente8 2007-01-09 18:39
Podobno pomaga. Albo po powrocie z imprezy wypić duuużo wody. Bo np. ból głowy związany z kacem wynika z odwodnienia kory mózgowej. Ja nie wiem, bo tego sposobu nie próbowałam, ale za to jak już kac się pojawi (czyli rano) piję dużo płynów, najlepiej coś słodkiego (czerwona oranżada ). Za to na samą myśl o "klinie", np. w postaci piwa, dostaję wtedy mdłości
Kiedyś w "Brainiac'u" sprawdzali różne metody na kaca i wyszło, że najlepszy sposób to zjeść porządne, kaloryczne śniadanie. Sprawdziłam - pomaga
napisał/a: dark_salve 2007-01-09 18:52
Kilka rzeczy które się jak na razie u wielu osób sprawdziły to przed imprezą dobrze pojeść, w trakcie tak samo warto coś podjadać. Dużo pić, a po imprezie to dobra jest mieszanka (tylko nie wiem w jakiej kolejności), ale na pewno dużo świeżego powietrza (otworzyć okno, dobre gdy jest zimno, albo mrozik na dworze), prysznic i coś ciepłego do zjedzenia. No i oczywiście dużo płynów wsiąkać w siebie.
napisał/a: Kaira86 2007-01-09 19:00
a ja slyszalam ze najlepszym sposobem jest kefirek chociaz rosolek tez dziala...a jezeli chodzi o kaloryczne sniadanie to w mojej wersji odpada odrazu mam mdlosci