Autor Wiadomość

Pierwsze oznaki ciąży

Zamknięty przez: kasia_b 2012-02-16, 18:38
asia

Wysłany: 2006-08-22, 17:12    Pierwsze oznaki ciąży
Każda kobieta przechodzi ciążę inaczej. Jedna lepiej, druga gorzej. Ale jak zorientować się, że to już :-) . Nie każda kobieta wie o tym od samego początku. Może wpiszcie tu wasze sugestie dotyczące pierwszych dni i tygodni bycia w ciąży :-D . Ja dołoże swoje.

Lilypie 6th to 18th Ticker

sylwia

Wysłany: 2006-08-23, 12:31   
Ciekawy temat. Ja nic nie napiszę, ale chętnie poczytam - tak na przyszłość ;-)

natalia
Gość
Wysłany: 2006-08-29, 21:14   
no wlasnie kochalam sie z chlopakiem 17 dnia cyklu a okres mam co 29 dni około.kochalismy sie bez zabezpieczenia znaczy stosunek przerywany.dzisiaj mija 8 dzień a mnie bola strasznie piersi jak nigdy,rano dostałam nudnośći a 2 dni temu brzuch mnie bolał okropie w nocy nie moge spać czy mozliwe ze to ciaża :-)

sylwia

Wysłany: 2006-08-30, 07:46    Pierwsze oznaki ciąży
Wydaje mi sie, że po ośmiu dniach od stosunku nie jest możliwe, abyś miała już nudności. Być może jest to spowodowane czymś innym, np, jakimś wirusem. Poczekaj do miesiączki, a jeżeli chcesz już wiedzieć, to zrób test ciążowy. Tesy ciążowe pozwolą wykryć ciążę nawet 24 godziny po zapłodnieniu.

atka83

Wysłany: 2006-08-30, 13:13   
.................................
Ostatnio zmieniony przez atka83 2006-11-27, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

aga
Gość
Wysłany: 2006-08-30, 17:32   
zabezpieczam sie tabletkami antykoncepcyjnym. Ale taraz, kidy wypadalyby moje dni plodne kochalam sie z chlopakiem. Mam wrazenie ze nie wszystko jest w porzadku. Zamartwiam sie poniewaz ostatnio pilam sporo alkoholu, czy mogl on oslabic dzialanie tabletek? I czy jest mozliwe ze jestem w ciązy?Prosze poradz.

sylwia

Wysłany: 2006-08-30, 17:51   
Spożywanie alkoholu prawdopodobnie może obniżyć działanie tabletek, tak jak niektóre leki. Ja w to nie wierzę, ale tak gdzieś czytałąm. Ale myślę, że nie masz sie co obawiać. Jeżeli po nadmiernym spożyciu alkoholu miałaś problemy żołądkowe - no to jest to możliwe.
Ja brałam tabletki przez 5 lat, nie zawsze regularnie. nie rezygnowałam z alkoholu i jakoś jeszcze mamusią nie jestem. Jest pewna, że nie masz się co obawiać.

daruska
Gość
Wysłany: 2006-09-02, 15:10   
kochamy się ze swoim chłopakiem zawsze nizależnie od dnia cyklu z prezerwatywą a dodatkowo staramy sie unikać współżycia w te płodne teoretycznie dni od 10 do 17-18, bo miesiączkuje albo raczej miesiączkowałam co 28 dni, bo okres mi sie juz spóżnia 6 dzień:-(Mam bolesne i obrzmiałe piersi, nudnosci nie miałam ale boje się że to może ciąża, chociaż wczoraj robiłam test i nic, ale to było wieczorem i nie wiem czy moge być pewna, że wynik jest wiarygodny :-?

sylwia

Wysłany: 2006-09-02, 15:19    Pierwsze oznaki ciąży
Dostepne na rynku testy są już tak dopracowane, że wykryją ciążę już po 24 h po zapłodnieniu i bez względu na porę dnia. Bolące piersi i brzuch moga być oznaką tego, że właśnie wkrótce pojawi sie okres. Może masz zaburzenia hormonalne i to jest powodem opóźnienia miesiączki. Około dwóch miesięcy temu nie miałam miesiączki przez ponad 10 dni. Zrobiłam test, wyszedł negatywny. Poszłam do lekarza i pierwsze pytanie, które mi zadał to było pytanie o test. Dał mi leki hormonale na wywołanie miesiączki i uregulowanie cyklu.
Tak więc, jeżeli miesiączka nie pojawi się w ciągu najbliższych dni, proponuję wizytę u ginekologa.

daruska
Gość
Wysłany: 2006-09-02, 18:05   
Na szczęście miesiączka się pojawiła :-) :mrgreen:

sylwia

Wysłany: 2006-09-02, 19:09   
To bardzo dobrze. Widzisz, nie potrzebnie się zamartwiałaś. :-)

palika
Miłość jest męką,brak miłości śmiercią...

Wysłany: 2006-09-02, 22:58   
Ja wiedzialam od samego poczatku ze jestem w ciazy.Moze to smiesznie zabrzmi,ale od tego "pamietnego" wieczoru wiedzialam,ze na tescie ciazowym pojawia sie dwie kreseczki :-) .I rzeczywiscie pojawily sie...

sylwia

Wysłany: 2006-09-03, 13:58    Pierwsze oznaki ciąży
To chyba się czuje, tak mi się przynajmniej wydaje. Gdy mi się spóźniała miesiączka ponad 10 dni, to czułam, ze nie jestem w ciąży. Kobieca intuicja podpowiadał mi, że jest to spowodowane jakimiś zaburzeniami, a nie poczęciem.

Aska
Gość
Wysłany: 2006-09-03, 18:14   
Witam!
Mam pytanie.podczas cyklu miesiecznego sluz wydobywajacy sie z pochwy zmienia swoja konsystencje/na poczatku i pod koniec bialawy a podczas owulacji <> bialko jaj kurzego/.Czy w razie hipotetycznego zajscia w ciaze /10-14 dni po <> w tym czasie kiedy powina pojawic sie miesiaczka /sluz nadal sie pojawia?

Małgosia23
(:zakochana i kochana:)

Wysłany: 2006-09-04, 09:51   
W ostatniej fazie cyklu, czyli tuż po owulacji śluz jest mętny, gęsty i kłaczkowaty. Natomiast w okresie ciąży śluz jest białomleczny (ale nie tuż po zapłodnieniu, tylko w późniejszym czasie). Tak więc we wczesnej fazie ewentualnej ciąży nie warto sugerować się wyglądem śluzu. Najlepiej poczekać cierpliwie i wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi