Przygotowanie do ciąży

napisał/a: ~gość 2007-06-29 11:18
Chciałam Was spytać o dwie rzeczy.
Mam nadzieję że nikt nie będzie zły że założyłam po to osobny wątek ale bardzo zależy mi na odpowiedzi...
Otóż ja i mój Skarb chcemy niedługo zacząć starania o Maleństwo Moje pierwsze pytanie brzmi : ile najlpiej zrobić przerwy pomiędzy braniem tabletek anty(brałam przez miesiąc,od 4 dni przestałam,czekam teraz na @)a żeby spokojnie móc zacząć się starać o Malenstwo?
Drugie pytanie: Na jaki czas zanim zaczęłyście starania zaczęłyście brać kwas foliowy?czy może też zaczynałyscie jak już byłyście w ciąży?

Zgóry dziękuję za odpowiedź aha i jeszcze coś,czy zdarzyło się może ktorejś z forumowiczek zajść w ciążę jak brały tabletki anty?pytam bo na pewno takie przypadki są,a wiadomo,że to niezbyt dobrze dla Malenstwa.Jak to z Wami było?
napisał/a: Madzia_21 2007-06-29 11:30
Gosiu.Mamą nie jestem(być może przez chwilę byłam....),ale odpowiem.Po tabletkach sugerowane jest odczekanie 3 miesięcy.Kwas foliowy natomiast dobrze jest brać ok.3 miesiące przed planowaną ciążą.
O ciążach podczas brania tabletek anty też się naczytałam...Często kończą się poronieniem...
napisał/a: ~gość 2007-06-29 17:20
a jak jest z tym kwasem foliowym?jest na recepte?w tabletkach?
napisał/a: carolinka1 2007-06-29 17:36
nie na receptę, kupisz w każdej aptece w tabletuniach ja używam tabletek o nazwie Folik
napisał/a: anioliolka 2007-06-29 18:23
ja nie bralam tabletek anty, wiec trudno mi powiedziec ile czasu trzeba odczekac. a kwas foliowy zaczelam brac jak zrobilam tescik i wyszedl pozytywny. na recepte kwas foliowy tez dostaniesz, wystarczy poprosic lekarza o wypisanie, a kosztuje wtedy grosze.
napisał/a: ami1 2007-06-29 20:06
Gosiek21, i tu opinie są podzielone odnośnie starania się o maleństwo. Jedni stwierdzą, że można od razu inni, że lepiej zaczekać nawet rok. Ja myślę, że skoro tak długo nie brałaś tych tabletek to odczekaj 3-6 miesięcy i najlepiej zacznij brać Folik. Bez recepty 30 szt. niecałe 8 zł. Warto brać nawet na 6 m-cy przed planowaną ciążą. I trzymam kciuki.
napisał/a: ~gość 2007-06-29 22:43
Carolinka, dziękuję za odp. To dla mnie bardzo ważne Poza tym jak patrzę na Twój suwaczek to aż Ci zazdroszczę Ale to nie jest taka chora zazdrość Życzę Tobie i Malenstwu jak najlepiej
Asia jejku.. jak to długo trzeba czekać... Teraz żałuję że w ogóle je brałam Przez jedną paczkę tyyyyyyle czekać ( Ale wiem... Czego to się nie robi dla zdrówka Maleństwa...
napisał/a: martunia2 2007-06-30 09:39
Gosiek21 - ja uważam, że po tabletkach to wskazane jest odczekać 3-6 m-cy. Mam koleżanki, które zaszły w ciążę zaraz w następnym m-cu i mają zdrowe dzieciaczki, ale nie ma co kusić losu...Ja nie biorę tabletek już 8 lat więc nie miałam takiego problemu. Kwas foliowy dobrze jest brać zanim zajdziesz w ciążę-ja brałam pół roku wcześniej. Myślę, że jak porozmawiasz też ze swoim lekarzem gin to on Ci dokładnie wyjaśni kiedy co przyjmować i ewentualnie jakieś badania. Życzę powodzenia w staraniach o maleństwo
napisał/a: samsam 2007-06-30 11:25
ja uważam, że przez tak krótki okres brania hormonów nie ma to żadnego wpływu. Niektórzy lekarze przepisują właśnie tabletki antykoncepcyjne na miesiąc dwa, bp po nich niby łatwiej jest zajść w ciążę.
A co na to Twój lekarz?
A co do kwasu foliowego, to ja go brałam już na pół roku przed zajściem w ciążę. I Tobie te już proponuje. Tabletki nie są drogie i z pewnością Ci nie zaszkodzą.
napisał/a: ~gość 2007-06-30 11:51
sylwia, dziękuję Kochana!! Pocieszyłaś mnie a do mojego lekarza wybieram się w poniedziałek po receptę na kwas foliowy no i spytam go właśnie jak to jest z tą przerwą,mam nadzieję że usłyszę to co od Ciebie Sylwiu :*

martunia, chciałabym właśnie tak jak Twoje koleżanki... Ale nie ma co kusić losu,w poniedziałek się dowiem
napisał/a: jente8 2007-06-30 12:01
Gosiek21 - ja podobnie jak Sylwia uważam, że jeśli brałaś tabletki anty tak krótko, to nie powinny mieć żadnego wpływu. Naprawdę przez miesiąc hormony raczej nie poczyniły żadnych zmian w organizmie i możesz bez obaw starać się o maleństwo. Jeśli jednak masz obawy to dla pewności może warto odczekać te 3 miesiące, ale dłużej chyba nie - to w przypadkach, gdy brało się je dłuższy okres czasu. Zresztą skonsultujesz to z lekarzem, on na pewno będzie wiedział najlepiej

Pytałaś w pierwszym poście, czy mamy na forum dziewczyny, które zaszły w ciążę podczas brania tabletek anty - z tego co pamiętam to marionette tak miała. Brała antybiotyk, który osłabił działanie tabletek i zaszła w ciążę i z tego co się orientuję przebiega ona normalnie.
napisał/a: samsam 2007-06-30 12:09
Ja myślę, że nie ma na to żadnej reguły. Nie można jednoznacznie stwierdzić, ze część poronień, czy urodzeń chorych dzieci jest spowodowane braniem hormonów.
Ja brałam hormony przez 5 lat. Po odstawianiu zaszłam w ciążę po 8 miesiącach. I nie udało się. Więc sama widzisz, że nie do końca zależy to od nas. Wszystko leży w rękach Stwórcy.