PUSTY PĘCHERZYK CIĄŻOWY (9 tydzień) - edycja...

napisał/a: Alex:) 2008-08-04 21:56
Jestem w 5 tygodniu ciąży. Tydzień temu doszło do krwawienia, byłam pewna że poroniłam. Zrobiłam jednak 2 testy i oba wyszły pozytywne, a objawy występują nadal. W tym tygodniu wybieram się do ginekologa na pierwszą wizytę. Czy są badania, które wykazują, że ciąża rozwija się nieprawidłowo? I czy normalne jest mocne krwawienie w tak wczesnej ciąży, które nie jest poronieniem? Przepraszam za głupie pytania, ale to moja pierwsza ciąża.. Pozdrawiam:*
napisał/a: Małgosia23 2008-08-05 07:35
Alex po pierwsze gratuluję Dzidzi.
Każde krwawienie jest niebezpieczne i powinno się je skonsultować z lekarzem. Ja tez plamiłam od 4 tygodnia ciąży.
Jakie badania. Lekarz poprzez USG powinien stwierdzić co jest przyczyną, np: odrywanie łożyska. Myślę, że innych badań nie zaleci, przynajmniej tak było u mnie. Dostałam leki i musiałam się oszczędzać. Po dwóch miesiącach wszystko wróciło do normy.
napisał/a: Alex:) 2008-08-05 09:23
Ale lekarz chyba robi również jakieś wymazy..? Czy tylko mi się wydawało?
Dziękuję Małgosiu:) Więc ciąża rozwijała się już bez żadnych komplikacji?
I jakie pytania zadaje ginekolog..?
:*[/b]
napisał/a: Małgosia23 2008-08-05 10:17
Alex:) napisal(a):Ale lekarz chyba robi również jakieś wymazy..?

Jedyne co miałam to cytologię, ale to standardowe badanie, robione takze, gdy nie ma ciąży.

Alex:) napisal(a):Więc ciąża rozwijała się już bez żadnych komplikacji?

Mam nadzieję, że nasz Dzidziuś rozwija się prawidłowo. W każdym bądź razie plamienia ustały, a leków już nie biorę. Nawet nie biorę witamin, bo mam prawidłowe wyniki.

Alex:) napisal(a):I jakie pytania zadaje ginekolog..?

To już chyba zależy od lekarza. A takie standardowe na pierwszej wizycie to: termin ostatniej miesiączki, czy to pierwszy Dzidziuś, czy były poronienia, no i ewentualnie dokładnie wypyta Cię o rodzaj tego krwawienia.
napisał/a: Alex:) 2008-08-05 15:37
Byłam u ginekologa..
Dziecko ma wade serduszka:( 80 uderzeń na minute..;( Jeśli sytuacja się powtórzy za tydzień to muszę jechać do szpitala...
napisał/a: Kasia248 2008-08-05 15:41
Alex:), jak to wade serduszka??moze to nie jest wada...
napisał/a: Alex:) 2008-08-05 16:52
Ginekolog tak tak powiedział... Wada wrodzona.. jego ojciec ma chore serce..:(
napisał/a: Moniqe 2008-08-06 17:25
Alex:) napisal(a):Ginekolog tak tak powiedział... Wada wrodzona.. jego ojciec ma chore serce..:(

Alex wspolczuje wady u dzieciatka (
ale to bylo powodem plamienia?
daj znac jak bedziesz po lekarzu a ja trzymam kciuki oby bylo lepiej
napisał/a: Kasia248 2008-08-06 20:54
Alex:), przykro mi:(
napisał/a: Alex:) 2008-08-07 11:39
Lekarka podała mi kroplówki na wzmocnienie i prosiła bym zastanowiła się nad amniopunkcją... Powiedziała że wtedy będzie wiedziała co robić dalej z ciążą... Słyszałam, że tak wcześnie nie można jej robić... Ale jeśli ma to pomóc w prowadzeniu ciąży... ehh.. pomóżcie:(
napisał/a: Kasia248 2008-08-07 12:02
Alex:), ja bym chyba sprobowala...a jesli da sie cos zrobic, da rade uratowac malenstwo...to warto sprobowac chyba wszystkiego i nie miec potem do siebie zalu ze sie nic nie zrobilo
napisał/a: Moniqe 2008-08-07 12:40
Zgadzam sie z Kasia
chyba tez bym sprubowala
a na czym polega to badanie?