SZKOLA RODZENIA!!!! chodzic czy nie??

napisał/a: ~gość 2009-09-07 21:08
Edytka napisal(a):Ciekawi mnie jak wy jesteście nastawione do szkoły rodzenia.

Warto, choć chodziłam głównie ze względu na Marka i na to, że jedne zajęcia odbywały się na bloku porodowym szpitala, w którym rodziłam :) Troche się powieliło na zajęciach to, co sama miałam na studiach, ale warto było sobie niektóre rzeczy przypomnieć i przede wszystkim zapoznać się z porodówką, przez co kiedy już przyszliśmy do porodu, wiedziałam mniej wiecej czego się spodziewać :) Więc warto znaleźć szkołę rodzenia przy szpitalu, w którym chce się rodzić - wtedy dokładnie wiadomo, co trzeba ze sobą zabrać dla siebie i dziecka i czego sie spodziewać i na bloku porodowym i na oddziale..No i jak się szpital zapatruje na ewentualny poród rodzinny, znieczulenie itp.
napisał/a: aptekara 2009-10-14 11:49
A ja mam dylemat. Ze wskazania (jaskra) będę miała cięcie, więc logiczne, że oddychanie i takie tam raczej mi się nie przyda. Zastanawiam się natomiast nad tą pielęgnacją malucha. Wiem, że mama mi pomoże, w sumie jest na bieżąco, bo mój brat ma dwuletnią córeczkę, a i ja się przy niej czegoś nauczyłam... Z drugiej strony może dałoby się zapisać tylko na zajęcia z samej pielęgnacji... Dlatego nie potrafię się zdecydować. Iść czy nie iść???
napisał/a: ~gość 2009-10-14 11:57
aptekara napisal(a):Z drugiej strony może dałoby się zapisać tylko na zajęcia z samej pielęgnacji... Dlatego nie potrafię się zdecydować. Iść czy nie iść???

Zawsze możesz się dowiedzieć..ale raczej będziesz musiała za cały cykl zapłacić..z drugiej strony - jest teraz mnóstwo płyt CD i różnych materiałów o pielęgnacji dzieciaczków..Prawda jest taka, że na lalce nie nauczysz się za wiele i dopiero dziecko zweryfikuje wszystko..Jak chcesz to przejrzę materiały, bo ostatnio trochę powywalałam ale sporo jeszcze zostało i podeślę jak podasz adres na PW :)
napisał/a: aptekara 2009-10-14 12:07
Donia1981 napisal(a):na lalce nie nauczysz się za wiele i dopiero dziecko zweryfikuje wszystko
No właśnie taż tak myślałam, w sensie, że to argument na NIE.
Donia1981 napisal(a):est teraz mnóstwo płyt CD i różnych materiałów o pielęgnacji dzieciaczków..
A widzisz na to akurat nie wpadłam... Choć dziś w "dzień dobry tvn" facet fizjoterapeuta pokazywał jak kąpać niemowlę i robił to w taki dziwny sposób, jakiego nie widziałam nigdy!!! Uważam, że sposób w jaki kąpie moja mama, czy brat jest o wiele lepszy. Myślę, że takie szkoły narzucają też pewne sposoby, a one nie zawsze muszą być złotym środkiem, jak np w naszych oczach ta kąpiel...
Donia1981 napisal(a):Jak chcesz, mogę Ci podesłać to i owo
Uzgodnimy z Mężem co robimy i wrazie czego się do Ciebie zwrócę. Z góry dziękuję!
napisał/a: ~gość 2009-10-14 12:12
aptekara napisal(a):Myślę, że takie szkoły narzucają też pewne sposoby, a one nie zawsze muszą być złotym środkiem, jak np w naszych oczach ta kąpiel...

Każde dziecko jest inne i tylko praktykowanie z własnym uczyni z Ciebie mistrza :) A to, co spodoba się Twojemu dziecku, niekoniecznie spodoba się innemu - przyzwyczajonemu do czego innego :) Sama będziesz z czasem zauważać, czy dziecko lubi mocny, konkretny chwyt, czy delikatny itp..
aptekara napisal(a):Z góry dziękuję!

Nie ma za co, dla mnie to nie problem. Mam całkiem fajne płytki z opisem: jak kapać, jak przewijać itp krok po kroku, zawsze możesz zerknąć :) Oczywiście sponsorowane: pampers, nivea itp ale instruktaż konkretny ;)
napisał/a: agamis 2010-04-09 23:46
Witam.Serdecznie polecam uczęszczanie do szkoły rodzenia.Nawet w takich małych miejscowościach jak Trzebnica istnieją,więc nie trzeba jechać do większych miast.
napisał/a: Asior 2010-04-10 08:36
Donia1981 napisal(a):ale raczej będziesz musiała za cały cykl zapłacić.

a ile się płaci za szkołe rodzenia?
Myślałam cały czas, że to za darmo
napisał/a: Druzgafka 2010-04-10 10:39
Asior napisal(a):a ile się płaci za szkołe rodzenia?
zależy od szkoły... w samym Wrocku seny są bardzo różne. My zapisaliśmy się do przyszpitalnej i płacimy 350zł.
napisał/a: rozalia_evie 2010-07-30 17:57
myśle ze warto chodzić...i rozwiać swoje wątpliwość...lecz co niektóre szkoły są strasznie drogie i często jest tak że warunkują o przyjęciu na porodówkę, czy dostęp po położnej...to akurat nie jest uczciwe...
ale z tego co wiem są alternatywne szkoły które uczą obcowania z dzieckiem z najtrudniejszym dla nich obojga czasie...uczą kontrolowania bólu...a tego się bałam najbardziej...na wiele pytań odpowiedziałam sobie sama już po porodzie...szkoda...nie musiałam się tak stresować..bo wszystko jest dobrze!!!
napisał/a: camille 2010-07-30 21:26
ja się wahałam ale w sumie się zdecydowałam, pójdę późno bo w 32 tygodniu ale cieszę się że idę, też ze względu na męża, myślę że Jemu się to bardzo przyda bo On się chyba boi bardziej niż ja :)
napisał/a: Asior 2010-07-30 22:55
Też już zapisani jesteśmy:)
Ale jeszcze nie wiem czy bede chodziła sama czy z Ł.
zależy czy uda nam się dostać do grupy na 18stą.

Aaa i u mnie jest darmowa szkoła rodzenia:)
napisał/a: camille 2010-07-30 22:58
Asior napisal(a):Aaa i u mnie jest darmowa szkoła rodzenia:)
kurcze, tam u Ciebie to wszystko jest fajniejsze, klimat, krajobraz, masz morze pod noskiem i jeszcze darmową szkołę rodzenia, ja się tak nie bawię